Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mennyi gyerektartásra számítha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi gyerektartásra számíthatok? Létezik, hogy az apa anyagi helyzete miatt egyáltalán nem ítélnek meg gyerektartást?

Figyelt kérdés

Nem voltunk házasok, 3 gyermekünk van. Még csak most fogom elkezdeni az egész elhelyezéses, gyerektartásos ügyintézést. Szeretnék egy kicsit képbe kerülni a lehetőségeimet illetően.

Az apa bére brutto 210000Ft, ez netto 137000 körül lesz, ha nem kap családi adókedvezményt (eddig kapott).

Nagyjából 3 hónapja vett egy lakást (50%-ban az övé) és a hitel törlesztője után alig marad pénze (97000Ft a törlesztő).


2015. máj. 29. 07:01
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
19%
Gondolom, ha rákérdezünk, mégis miért váltatok el, ott is kiderül majd, mindenben ő volt a hibás és te mindenben a körülmények áldozata vagy. Egyébként #9-es már leírta a jogi szabályozást és ezzel a választ is.
2015. máj. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Azért szakítottunk, mert rám unt. Azt mondta, hogy lestrapálódtam és olyan a testem mint egy 70 éves öregasszonynak (gyakorlatilag mindenhol tele vagyok striával), a lenti részem pedig olyan mintha egy horrorfilmből léptem volna ki (mindhárom szülés komplikált volt és elég durva nyomot hagyott rajtam). A szex megszűnt közöttünk és szépen lassan elhidegültünk egymástól. Én meg túl későn kapcsoltam, hogy ő már mással tervezi tovább az életét. 3 hónapja hideg zuhanyként ért, hogy vett a barátnőjével egy lakást. Tudom, hogy én voltam a hülye, de ezzel már nem sokra megyek.


Vagyonmegosztás nem lesz, hiszen nem voltunk házasok. A pénzt ráadásul az ő számláján gyűjtöttük, mert én fizettem a kiadásokat, ő csak annyit utalt, amennyi még kellett a havi költségekhez. Szerintem minden szinten buktam azt a pénzt.

2015. máj. 29. 18:55
 13/23 anonim ***** válasza:
75%

Lehet lepontozni, de akkor is 68500 ft jár, ami 3 gyerekre nem túl sok, de a családi pótlék és az adókedvezmény, amit vegyél feltétlenül igénybe, azért talán elegendő lesz.

Mindenki baromira félti az apukát, hogy hajléktalan lesz, de arra mindenki magasról tesz, hogy mi lesz a gyerekekkel, hogy teszem azt anyuka fizet 50 ezer albérleti díjat, keres 150 ezret, és nevel 3 gyereket, akiknek minden nyűgét neki kell viselnie, és gondoskodnia, táppénzre mennie, stb. Úgyhogy fejezze már be mindenki, hogy apukát istápolja. Ha valaki gyereket csinál egy nőnek, akkor vállalja a gyerek költségeit, ha már a neveléséből meg az életéből kilép. Röhejes ez a hozzáállás.

2015. máj. 30. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
83%
Kérdező,az apa fizetésének az 50 %-át biztosan megítélik,nekem a két gyerekre a fizetés 40%-át ítélte meg.Teljesen jogos,hogy kéred,nem Te vagy az apuka édesanyja,hogy pátyolgasd,meg gondoskodj az ő megélhetéséről,apukát majd eltartja a barátnője,vagy vállal plusz munkát.Ez már nem a te gondod.Persze,ha el lennél eresztve anyagilag akkor biztos nem ezt javasolnám,de Te sem állsz fényesen,nem is értem azokat,akik az apuka jólétéért aggodnak,azok a gyerekek jólétéért nem? Vagy ez,hogy működik?A gyerekek le vannak sz...tojva???Öröm lehet az ő gyereküknek lenni :S
2015. máj. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
21%

#13-as, felesleges ez a frusztrált kirohanás, mert Magyarországon a jogszabályok eddig sem sajnálták vagy istápolták a férfit.


"Ha valaki gyereket csinál egy nőnek", sokkal inkább ez a berögzült hozzáállás. Mert egy gyerek a férfin múlik, ő csinálja, így ő bűnhődjön ha válásra kerül a sor. A gond csak az, hogy a gyerek egy házasságon és egészséges kapcsolaton belül közös elhatározás, közös döntés, és közös szándék.


Értelemszerűen, a kérdező házassága szélsőség és minden, csak nem egészséges volt. De ezt az elején, az eredeti kérdésben nem írta, ráadásul a jogszabályok nem csak az ilyen férgeket sújtják, hanem a létező összes apát. Lehet bármilyen nő, bármilyen előre kalkuláló, aljas természettel, a bíróság automatikusan mindenben az anyának kedvez, övé a vagyon fele, övé a gyerektartás, övé maga a gyerekfelügyelet és a nevelés is. Holott rengeteg férfi lenne, aki küzdene a gyermekéért.


De Magyarország és a mostani törvények mellett tök feleslegesen írom ezt, soha nem fogjátok megérteni vagy átélni a mi helyzetünket.

2015. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
83%
Ne sajnáld magad annyira.Mi lenne szerinted az igazságos,most tekintsünk el a törvényektől.Az lenne az igazságos,ha az anya tekintettel lenne az apára,napi megélhetési gondjai lennének a 3 gyerekkel együtt,de az apa nem lenne tekintettel az anyára,és a 3 gyerekre? Vagy,hogy lenne igazságos?Miért az tűnne jó megoldásnak,ha az apa nem fizetne semmit?Miért az tűnne igazságosnak,ha csak az anyának kell vállalni az összes gyerekkel kapcsolatos anyagi dolgot?Jól írtad,közös döntés a gyerek,és közös felelősség is,és ebből következik,hogy az anyagi része is közös. Komolyan mondod,hogy ez így a fair? Persze,ezt is meglehet csinálni,azzal a feltétellel,hogy közösen nevelik a gyerekeket,tehát egy hetet az apánál vannak,és egy hetet az anyánál.Szerinted ezt bevállalná?Mert ha mondjuk igen,akkor ez lenne a legkedvezőbb megoldás.Biztosan van férfi aki sokat küzd a gyerekeiért,de valószínű,hogy ők vannak kevesebben.
2015. máj. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
79%
Mikor értik már meg egyes sértett férfiak, hogy a gyerektartást nem az anyának fizetik, hanem a saját gyermekeik után? Lehet, apukát sajnálni, hogy milyen nehéz neki hitel mellett, de ilyenkor belegondoltok abba, hogy egy fizetésből, hitel vagy albérleti díj mellett fel lehet-e nevelni három kicsi gyereket? Komolyan azt képzelitek, hogy apukának, aki új életet akar kezdeni a batárnőjével és nem akar a gyerekei után egy vasat sem fizetni, az harcolni akar, hogy hozzá kerüljenek a gyerekek? Nem mondom, hogy minden apa ilyen, de tényleg kevesen vannak, akik akarnának és tudnának is gondoskodni a kicsi gyermekekről is.
2015. máj. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
46%

Mint elottem irta egy apa, ez egy szelsoseges eset, valamint a kerdezo elfelejtett az elejen a kerdesbe beleirni par fontos infot, amit kesobb a kommentbe megtett. Azota nem is vedi senki az apat.

De alap esetben az apak igen is el vannak nyomva gyermekelhelyezes, vagyon szempontjabol a valas eseten az apak. Hiaba kuzd az apa a gyerekei neveleseert, ha az anyaval nincs semmi gond akkor eselye sincs. Ezen kellene elgondolkodni, kedves elvalt nok.

2015. máj. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
86%
Gondolkozzon ezen az aki abban a helyzetben van.Én lehetőséget adtam a volt férjemnek,hogy ő nevelje a két gyerekünket,de azt mondta,hogy képzelem ezt?? Ő akkor hogyan jár e dolgozni??Hogy fogja ellátni a két gyereket??? Mondtam neki,hogy pont úgy ahogy én,de nem vállalta,azt mondta "na persze majd te éled az életedet,én meg nevelem a gyerekeket,mi?? " Szóval ez csak az én példám,de az ismerőseim körében egy apukát sem ismerek,aki "balhézott" volna a gyerekekért.Egyiküknek sem jutott még eszébe,hogy ő nevelje a gyereket.
2015. máj. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy többen is leírták előttem,a három gyermek után a jövedelem 50%-a lehet a levonható maximum összeg.A Bíróság nem foglalkozik vele,hogy milyen adóssága van.Kérhetsz kevesebbet-akkor ezt az összeget ítéli meg a bíróság.(közös megegyezés alapján).A jogszabályok alapján a szülőnek még a saját megélhetése kárára is gondoskodni kell a kiskorú gyermekeiről.
2015. jún. 1. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!