Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Igaz, hogy 14 év után automati...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dingodaj kérdése:

Igaz, hogy 14 év után automatikusan mindennek a felét követelheti válás esetén? Ügyvédek segítségét kérem!

Figyelt kérdés

13 ève vagyunk házasok.

De ez a szüleim háza.

Èn közös megegyezèssel elválnèk, de ő nem akar, nem fog.

Van arra mód, hogy elváljak tőle; vagy csak 5 èv mûlva lehet?

5 èvig rettegjek, hogy követelni fog; vagy csinàl valamit, ès mèg a vègèn nekem kell kifizetni????

Mert ezzel is szándèka van.

Mert èvek òta amùgy is csak papìron vagyunk házasok.

Mi màr semmit sem tudunk megbeszèlni.

Köszönöm a válaszokat.


2016. ápr. 8. 18:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság bármikor felbonthatja a házasságot, miért kéne várni? Semminek nem követelheti a felét, csak azt ami az övé. Ezt hívják házastársi közös vagyonnak, ha a felek egy házassági vagyonjogi szerződésben nem zárták ki a vagyonközösséget. Ha az ingatlan a szülők nevén van, akkor ahhoz a házastársnak semmi köze.
2016. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a közös vagyonra formálhat jogot. Ha neked van egy ingatlanod, és ő nem tulajdonos, az a tiéd, és az is marad, akkor lehet belőle része, ha pl. közösen felújítottátok, de akkor is csak a felújítás mértékében.
2016. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
Csak a házasság alatt szerzett közös vagyonotok felét. Amit te örököltél, abból semmi sem jár neki.
2016. ápr. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Különvagyon nem válik közössé. Soha. A házasság alatt szerzett vagyon pedig közös 1 év, 10, 50 év után is.
2016. ápr. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szèpen köszönöm a válaszokat.

A szüleim házában èlünk, anyámmal.

Nekünk külön vagyonunk nem volt sosem. Olyan volt, hogy pl.kifestette a konyhàt, vagy az egyik szobàt, meg esetleg kissebb hàz körüli javìtások..de vagy nem dolgozott, ès nem volt rá pènz, meg ő amùgy se olyan beállìtottsàgù rosszul van ha bàrmit is csinálni kell, egèsznap tv-t akar nèzni..

Màr volt arra is pèlda, hogy azt kiabálta, hogy el fogja hìvni az összes volt munkatàrsát, hogy majd azok tanùsìtják, hogy ő itt mi mindent megcsinált..

Akkor, jòl èrtem, hogyha èn pl.jövő hèten bemegyek a bírôságra, akkor szètválasztanak minket, függetlenül attòl, hogy ő nem jön el, illetve nem akar válni.

Nem tudom mièrt nem akar válni, mert 8 ève külön szobában èlünk, azóta napi 1-2 szò, esetleg mondat, az is a pènzről..de ennyi. Vagy ellenkezès.

Akkor menjek be a Bírósàgra, ès adjak be kèrelmet? Vagy mi ennek a menete?

Az a lènyeg, hogyha ő nem is jön el, válasszanak szèt, a lehető leghamarabb. Mennyi idő ez, általában? Mert nem szeretnèm, ha pl.csinálna egy bìrságot, vagy ilyesmi, s aztán ide jönne a csekk. De a fizetèsèt ő meg felèli, de nekem kellene kifizetnem.

Nagyon szèpen kèrem, hogyha lehet, ìrja meg nekem, hogy mi ennek az elválàsnak, elválasztàsnak a menete.

Mert amit csak lehetsèges, elintèznèk èn, mert nincs pènzem, nem dolgozom, a fèrjem meg màr nem ad, kell neki felèlni egymagának.

Mèg annyit, hogy: Ha többszöri felszòlìtásomra, (anyám nevèn van az amùgy is szülői hàz, mert anyám meg apám, de ő màr meghalt,, esetleg anyám felszòlìtására sem menne ki a házbòl, nem kezdene elköltözni,,akkor mit lehet tenni? Mert a rokonsággal egyátalán nem tartjuk a kapcsolatot, se testvèrem, senki, de a rendőrsèg se jön ki, illetve mit is tudna tenni?? Akkor tűrjem el, hogy már ő nekem pènzt nem ad, de ki se tudom tenni??? Màr ìgy is tönkretett idegileg, 14 èv alatt, màr amint lehet menjen, mert ez csak rosszabb lesz..

Nagyon szèpen köszönöm a válaszát!

Nekem senki sincs, akivel leülhetnèk megbeszèlni.

Remèlem nem tartottam fel túlságosan.

Vàrom a válaszát.

Nyugodalmas, jò èjszakàt kìvánok!

Tisztelettel: Takács Èva Rita.

2016. ápr. 8. 21:27
 6/10 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök szèpen!

Holnap fogok ìrni, mert elvileg lesz fejlemèny.

Nem èrtem, mi lehet a célja, azzal, hogy nem válik. Mert szerintem valamit akar.

Jò èjszakàt mindenkinek!

2016. ápr. 8. 21:33
 7/10 anonim ***** válasza:
nem ilyen csak a filmekben van
2016. ápr. 8. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sokan beleesnek ebbe a tévhitbe, mert nézik a hülye amerikai filmeket, aztán meg lesz belőle a marakodás váláskor. Csak a házasság alatt szerzet vagyon közös, az örökölt, vagy előtte is meglévő nem.
2016. ápr. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ő nem válni nem akar, kiköltözni nem akar.

Az bajos is lesz.

anyagi igénye semmire nem lehet, csak a számlákkal igazolt munkákra, olyan meg biztosan nincs.

a válás jogerőre emelkedése után "kényszerkijelentés" az önkormányzatnál, akkor a lakcíme is érvénytelenné válik, és akkor zárcsere, meg ilyesmik. Onnan már a rendőrség is léphet, mert, ha be akar menni az magánlaksértés.

2016. ápr. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Franz Müller válasza:
0%
Keresd fel személyesen azt a bíróságot, ahová lakhely szerint tartoztok. Sürgősen adj be egy kérelmet arra, hogy a házasságotokat bontsák fel. A házasságotok megromlását tanúkkal is igazolni kell. Egyik tanú lehet az édesanyád is. A bíróság a te, valamint a tanúk elmondása alapján felbontja a házasságotokat, ha az véglegesen elromlott. Lehet, hogy több tárgyalás is lesz. Ha a házatok nem a te neveden van, a férjed semmit nem követelhet, hiszen nem közös vagyon.
2016. máj. 8. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!