Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Honnan tudom meg, hogy a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Honnan tudom meg, hogy a gyerekünk apja tett-e nyilatkozatot?

Figyelt kérdés
Tervezett baba volt, 6 hónapos korában azonban az apa lelépett. Még nem tett az anyakönyvi hivatalban apasági nyilatkozatot.Kiértesítenek engem levélben ha tesz, vagy hova kell forduljak, hogy megérdeklődjem?
2010. ápr. 7. 10:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
76%
Nekünk az önkormányzatnál kellett a nyilatkozatot beadni,de akkor én még terhes voltam,és csak így vehette a nevére a kislányt az apuka.
2010. ápr. 7. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az anyakönyvi hivatalban tudsz rákérdezni. Viszont miböl gondolod, hogy az apa tesz ilyen nyilatkozatot, egyáltalán tudja, hogy meglett a baba? Valószinüleg neked kell megkeresni ebben az ügyben és ha nem akarja önként elismerni, akkor apasági keresetet kell ellene inditani.
2010. ápr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha lelépett tuti nem tesz/tett apasági nyilatkozatot
2010. ápr. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyedül nem tud apai elismerő nyilatkozatot tenni, ahhoz mindketten személyesen kelletek, mert mindkettőtök aláírása szükséges hozzá.
2010. ápr. 7. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Ha tesz akkor kiértesítenek levélben, hogy ő az apa. Ha 6 hónapos korában lépett le, akkor még a születés előtt nem voltatok nyilatkozatot tenni? Kinek a nevére anyakönyvezték a gyermeket?
2010. ápr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
A nyilatkozatot neked is alá kell írnod, így egyedül nem tehet.
2010. ápr. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
72%

Tudni fogod, mivel nélküled ezt nem tudja elintézni. Mind a két szülőnek jelen kell akkor lennie, Ő aláírja, hogy sajátjának vallja, Te alá kell, hogy írd, hogy elfogadod, és egyet értesz vele. Csak így érvényes. Abban a nyilatkozatban kell meghatározni a születendő, vagy már megszületett gyermek családi nevét. Ha ilyen nincs, és hajadon vagy elvált a családi állapotod, akkor a Te családnevedet viseli a babád, amíg az apaságit a vélt, vagy valós apa meg nem teszi. Egyébként ez a nyilatkozat vissza nem vonható.

Ez volt 2009-ben. Most 2010-ben úgy rémlik, hogy valamit változtattak (Uniósítottak) és már nem biztos, hogy ilyen egyszerű és gyors dolog felvállalni a kisgyereket, lehet, hogy az eljárás egy kicsit más jellegű. Erről érdeklődhetsz az önkormányzat gyámügyi osztályán. Az apaságit ott készítették, vagy az anyakönyvezetőnél.

2010. ápr. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A volt férjt ismerték el apának. Ezért nem lehetett a várandósság alatt apaságit tennie a páromnak. Együtt éltem eddig a párommal, de csak most márc. elején döntötte meg a bíróság az apaság vélelmét jogerősen. Így rohantunk egyből az anyakönyvvezetőhöz, vagy a gyámügyre, hogy tegyen, mert imádja a kislányát. Húsvét előtti konfliktus maitt azonban elment és az anyja erőszakosságának engedelmeskedve ellenünk fordult, nem jön vissza, nem lehet elérni.Itt maradtam a kislánnyal, de tegnap már elmentem a gyámügyre, nem jó bizonytalanságban lenni.A dolog így folyamatban van. valószínűleg apaságit fog tenni, mert elismeri a babát. Már csak az a kérdés, hogy én nem szeretném a nevére teteni a babát és azt ki szabja meg?
2010. ápr. 8. 06:56
 9/11 A kérdező kommentje:

javítás: "..így nem rohantunk egyből..."


Hiszen együtt éltünk a lakásomban édes hármasban nem volt égetően fontos, hogy tegyen apasági nyilatkozatot. Tudja jól hogy övé a baba.

2010. ápr. 8. 06:58
 10/11 A kérdező kommentje:
És nagyon köszönöm válaszaitokat, segítettetek vele mindannyian! :-)
2010. ápr. 8. 07:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!