Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Írnának ide azok, akiknek a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Írnának ide azok, akiknek a házassága kizárólag az anyós miatt végződött válással, a férjükhöz (más anyóssal/nélkül) akár újra is hozzámennének?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 11. 13:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha a férjem nem áll mellettem anyóssal szemben, akkor nem kellene az anyja nélkül se...

Ha mellettem áll, akkor megvéd, lerendezi az anyját, így nem válok el tőle, hanem boldogan élünk - anyós nélkül, ha kell.

2010. ápr. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első házasságomat anyósom tette tönkre, most mennék másodjára férjhez, ez az anyós is utál. különbség: a párom mellettem áll!

24/L

2010. ápr. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, egyoldalúan látjátok: van olyan, hogy a férjed melletted áll, de olyan függőségben tartja az anyja, hogy NINCS lehetősége távol költözni tőle! Lerendezi az anyját?! Hát, ha úgy nevelte, hogy tilos volt visszaszólni, különben verés, akkor ezt is MEG KELL TANULNI, hogy észrevegye, mikor kell lerendezni!! Ált. pár év különéléssel sikerül. Mi már túl vagyunk jóval a pár éven (bár sajnos még nem külön), és már rendezgeti is, csak már azt hiszem, késő...


Tényleg senki sincs így??? Nem hiszem el!

2010. ápr. 11. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Próbálod a jót keresni még, de azt írod, hogy már késő.

Ilyenkor már csak az okokat keresi az ember: Anyóssal vagy a nélkül? Mit számít?

2010. ápr. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

susan forward: mérgező szülők című könyvében hosszan taglalja az ilyen káros anya-gyerek viszonyokat.


amíg valaki a családban alárendelt szerepben van ("neked nincs visszaszólási jogod, azt kell tenned, amit én mondok, stb"), és ezekből a játszmákból nem tud kiszakadni, átalakulni, felnőtt, érett hozzáállást tanusítani - pl. úgy, hogy kiáll a szülőjével szemben, és azt mondja "nem.", addig nincs értelme az illetővel komolyabb kapcsolatba kezdeni. sajnos sok ember van így, de ez nem egészséges, és nem normális. akire rátelepednek, annak le kell ráznia magáról a káros személyt, vagy olyan távolságot tartani, hogy az illető ne tudjon nyomást gyakorolni rá. de mindenképp függetlenedni kell.

2010. ápr. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az ember mindent megpróbál, még azon túl is, feladni sosem szabad szerintem.


A könyvet jól ismerem, de amit írtál nem egészen így gondolom. Mert utólag sem tudsz jobbat tenni, mint ahogy akkor tettél, mert akkor még nem rendelkeztél ezzel a tudással, vagy más okból. (Nálunk pl. külf, a tájnyelvet akkor még annyira nem értettem, emiatt egyáltalán nem jött le nekem ez a családi beszélgetésekből. Volt egy "megérzésem", hogy "mi van, ha...", de semmi konkrétum, ami ezt alátámasztotta volna!)

Sors: Van, amit bárhogy is kihagynál az életedből, akkor is megéled, "kiküldöd az ajtón, de bejön az ablakon"...


Köszönöm a válaszokat, és ha mégis van, aki a kérdés szerinti helyzetben van/volt, érdekelne a hozzászólása.

2010. ápr. 12. 20:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ilyen helyzetben vagyok. Kedden adtam be a válópert. utolsó csepp a pohárban az volt, amikor az anyósom se szó, se beszéd rámtörte a bejárati ajtót, és elkezdte mondani a szokásos baromságait. Azért jött, mert meggyőződése volt, hogy veszekszem a fiával, mert előtte 1-2 órával beszéltünk telefonon, amiben összevesztünk, és anyóspajti gondolta, miután a kis fiacskája hazajön, én tovább mondom a magamét, erre fogta magát és jött egy órával a fia után. De a halatortán az volt, hogy a férjem végighallgatta az egyik sarokból pöffeszkedve amit anyós rámzúdított. a féjem mindig is betegesen fog függni minden téren az anyjától, és csak remélni tudom, hogy én a közös kisgyermekünknek nem fogok ilyen neveltetést adni, mint a férjem kapott.
2010. ápr. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sajnálom, hogy idáig jutottatok, és őszintén kívánom a legjobbat, ami ebből kihozható!

Szerintem ha ez történne, a férjem egyszerűen nem tudna mit kezdeni ezzel, és emiatt egy szót sem szólna vagy hülyeséget mondana, figyelemelterelőt. És anyósom sem vállalja magát, hogy mondókázzon. A mi életünkbe azt hiszem, anyós "nem lóg bele" ennyire, bár egyébként nem tartja be annyira a tiszteletet, hogy 1 órával a férjem hazaérte után jönne - együtt jönnek be az ajtón. Az első években meg már az udvaron várta, hogy éppen mit kell csinálni a férjemnek, keresztülhúzva, hogy közösen tervezhetjük-e vagy nekem volt-e tervem aznapra. Ez már megváltozott. (Javasoltam, hogy ilyenekre mondja azt, hogy előbb megbeszéli velem és majd utána szól, mikor csinálja meg, azóta ezt csinálja.) Látok változást a férjem személyiségében és szerintem nem fog élete végéig anyósomon függni, csak gyorsabban szeretném, mert a kérdés, hogy nem lesz-e nekem késő, ha eljut odáig...?

2010. ápr. 16. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!