Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A gyerekek kedvéért nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gyerekek kedvéért nem váltál el, de nagyon nehéz volt tűrni évtizedeken keresztül?

Figyelt kérdés
Megbántad a döntésedet? Hogy bírta a szervezeted az állandó lemondást és a merőben eltérő szemléletmódú házastárs viselkedését?
2016. jún. 4. 11:03
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Soha nem ertettem ezt a gyerek kedveert nem elvalast. 14 evesen valtak el a szuleim. Amig egyutt voltak rossz volt mert lattam hogy nem szeretik egymast es mindig rajtam volt levezetve a duh (persze nem tudatosan).

Miota elvaltak sokkal jobb

2016. jún. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
1. Vagyok: ja es megegy: ki nem allhatom az ilyen onjelolt martirokat
2016. jún. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyerek miatt maradtam még pár évet a házasságomban, hanem mert reménykedtem abban, hogy meg lehet javítani. Nem lehetett, mert csak én tettem érte, az exem nem.

Pár év bőven elég volt ahhoz, hogy pánikbeteg legyek, aztán kialakult egy súlyos, életveszélyes gyulladás a szervezetemben, több műtét hozott helyre.

Ekkor már kénytelen voltam szembesülni vele, hogy nem mehet így tovább, mert rámegyek. Nem csak én: a gyerek is, ugyanis neki a lehető legrosszabb helyzet volt egy megkeseredett anyával, elhidegült házasságban élni. Ezzel már akkor is tisztában voltam, az exem hivatkozott arra, hogy a gyerek miatt kellene együtt maradni, de én folyamatosan mondogattam, hogy a gyerek érdeke az, hogy a szülei kiegyensúlyozottak legyenek, és harmonikus kapcsolati mintát lásson. Csak akkor érdemes a gyerek miatt házasságban maradni, ha ez elég motiváló mindkét fél számára, hogy megjavítsák a házasságot, de rossz házasságot gyerek miatt fenntartani ostobaság.

4 éve elváltam. Beletelt egy kis időbe, amíg újra magamra találtam, pszichológushoz is jártam a depresszióm és a pánik miatt, de aztán teljesen megváltozott az életem, lett új, harmonikus párkapcsolatom. És a gyerekemmel szuperjó lett a kapcsolat, sokkal jobb anya vagyok azóta, amióta a saját életem rendben van. Türelmesebb, megértőbb, elfogadóbb vagyok vele is, ami az élet minden területén megnyilvánul nála. Egészséges önértékelése lett, motivált, boldog, kiegyensúlyozott. (Amíg rossz volt a házasságom, ez nem így volt.)

Szóval pont a gyerek kedvéért érdemes kilépni a sz..r kapcsolatból, ha magadért nem megy!

2016. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekek kedvéért nem elválni a legrosszabb, amit a gyerekkel tehetnek a szülők. Tudom, miről beszélek, az enyémek 19 éves koromban váltak el.
2016. jún. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A férjed mindent elkövetne ha válásra kerülne a sor, hogy a legkevesebb gyerektartást kelljen adnia, a munkahelyén el is tudja intézni, hogy nagyon kevés bért igazoljanak. Három gyerek eltartása nem könnyű (ez nem egyenlő azzal, hogy a pénz miatt, ez annál összetettebb, hiszen az élelmiszer, ruha, rezsi, iskola, fakultációk nincsenek ingyen tehát nem pénzéhségről beszélünk), akkor is önjelölt mártír az illető, akit utálni kell vagy kicsit jobban meg lehet érteni?

Arra lennék kíváncsi, hogy sok év után ezt ki lehet-e bírni?

Egy évtized után már nagyon nehéz, de még van néhány hátra...

2016. jún. 4. 12:02
 6/6 anonim ***** válasza:

Hozzatok rendbe a hazassagot

Meg kell probalni ugy konnyeb lesz

2016. jún. 5. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!