Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A volt feleségtől hogyan...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A volt feleségtől hogyan lehet "elvenni" a férj nevét, hogy ne használja azt?

Figyelt kérdés
2007. nov. 15. 18:28
 1/6 anonim ***** válasza:
92%
Azthiszem, ha a válóperen nem kérted, hogy ne tegye, már nem tehetsz semmit. Ha épp most váltok akkor kifejezetten kérheted, hogy ne tarthassa meg a nevedet.
2007. nov. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Csak a válóperen kérheted. Ahogy az előző hozzászóló írta ja ezt nem tetted meg akkor már nem is teheted. Ha nem tetted akkor esetleg meggyőzheted, hogy vegye vissza a leánykori nevét.
2007. nov. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elvenni sehogy sem lehet, mert ez a volt feleség döntése. Én most váltam el, és én visszavettem a lánynevemet, de a bíróság ezzel nem foglalkozik. El kellett mennem az anyakönyvvezetőhőz a jogerős ítélettel, miszerint elváltunk és ott intézték.

Szerintem is rá kell beszélni. Másképp nem megy.

2007. nov. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Megkérheted rá,vagy bíróságra beadod és kötelezhetik rá.Főleg ha újranősült a volt férj és a jelen feleség is felvette a férjezett nevet.
2007. nov. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha önként nem változtat nevet a válás után, akkor elvenni (eltiltatni a névviseléstől) csak akkor lehet, ha bűncselekmény elkövetése miatt elítélik.
2007. dec. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Ha ez igaz, akkor nagyon ósdi a magyar névtörvény, ideje lenne újítani. Ha nem kell egy rosszemlékű házasság, ha nem kell a volt férj, akkor a neve miért kell? És ha bűncselekményt nem követ el, de szült egy gyereket egy másik férfinek? Akkor miért tarthatja meg? Hisz akkor már érdemtelen a volt férj nevének használatára. Új törvény kell!!! Modern, a mai kornak megfelelő.
2009. aug. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!