Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mit lehet tenni, ha a gyerekek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit lehet tenni, ha a gyerekek nem akarnak az apjukkal lenni?

Figyelt kérdés
Hetvege az apjuke, de sirnak ha hozza kell menni. Nem szeretnek ott lenni. Mivel kozel lakunk,igy ma is atjottek hozzam. Az apjuk hivott h o "leszarja h mit akarnak a gyerekek", a hetvege az ove es azonnal menjenek vissza.A gyerekek sirnak....
2016. okt. 30. 11:54
 1/9 anonim ***** válasza:

Először beszélj az apával. Neki jó ez így? Van abban bármilyen öröme, ha sírva mennek át?

Kétlem.

Aztán kérdezz rá a gyerekeknél, hogy mi a baj. Miért nem szeretnek ott lenni? Félnek tőle? Te hiányzol nekik? (Mondjuk ha úgy áll hozzá, hogy xarik rá, mit akarnak, nem csoda, ha utálnak ott lenni.)

Ha nem lehet az apával közösen keresni egy megoldást, akkor jobb, ha keresel egy ügyvédet, és megtudakolod, ilyenkor milyen lehetőségek vannak. Ingyenes jogtanácsadás minden nagyobb városban van.

2016. okt. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele beszelni. Nem enged a 21bol. Ha mar olyat mond h lesz@rja h mit akar a gyerek,de a hetvege az ove.....?! Annak az apanak nem szamit a gyerek lelkivilaga.
2016. okt. 30. 12:38
 3/9 anonim ***** válasza:
Beszélj egy ügyvéddel. Itt legföljebb találgatni meg okoskodni tudnak az emberek, de az ügyvéd az biztosan fogja tudni.
2016. okt. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
"Mellékesen" azt tudod mitől sírnak és mi a bajuk az apával?
2016. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Igen, azért írtam, hogy azt se csodálom, ha a kicsik sírva mennek oda. És tényleg az ügyvéd a legjobb megoldás. Szerencsére sejtelmem sincs, hogy ilyen esetben hová kell fordulni, de azt hiszem ha a láthatás alatt gond van, akkor a gyámügynél(??) lehet ezt jelezni.

Sajnálatos módon azt nem mondhatod, hogy nem viheti el őket, ha a bíróság engedélyezte a láthatást. Sőt ebben az esetben ő tehet feljelentést.


Nincs más megoldás, mint jogi útra terelni, és hivatalosan elérni, hogy úgy látogathatja őket, ha te is ott vagy, nem viheti el őket sehová. Ez sem lesz kényelmes megoldás egyikőtöknek sem, de végül is a láthatáshoz joga van.


Csak komolyan érdekelne, hogy egy apának mi a franc jár ilyenkor a fejében, mikor látja, hogy utálnak a gyerekek nála lenni? Mindegy, csak ki tudjon ba.szni veletek? Mondjuk addig jó, amíg nem értem az ilyen beteg elméket.

2016. okt. 30. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem tudjak megfogalmazni h miert nem szeretnek ott lenni. De sejtem. Mert egy negativ zsortolodo ember. A gyerekek elott fenyeget h jol felpofoz mert undorito vagyok. ( Mert elhagytam)

A lanyom azt is mondta h apa ordibal...ami azert is sejtet mogottes tartalmat mert en vagyok a hangosabb. En szoktam kiabalni. De ezek szerint erzik a kulonbseget.

Beteg elme..jo szo. Es igen...mert "joga van"...es csakazertis. A gyerek lelke tokmindegy.

2016. okt. 30. 16:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezek szerint kicsik a gyerekeid. Nalunk se akarnak menni, de a nagyobb lassan 14 igy mar ő dont. Hogy miert nem szeret menni? Az apja hazudik neki, folyton szid engem mert ott mertem hagyni (pedig ő lepett ki a kapcsolat alatti titkolt hazassagaval + bnő is volt!), szarul főz és mindent sajnál tőlük. A kisebbnek "csak" az a baja, h az apja utalja az én paromat, akit viszont mindket gyerekem imad, nem mer beszelni kozos elmenyekrol mert az apja besertodik, gunyos megjegyzeseket teszmeg piszkalja a kicsit hogy bezzeg a nagyobb teso sose megy hozza....

lehetetlen vele kommunikalni millioszor probaltam ( ezen bukott amugy is a kapcsolatunk).

En a gyamugytol kernek segitseget pszichologus bevonasaval.

nalunk meg nincs vegzes, nincs gyt de meghatarozott lathatas se.

2016. okt. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Mert egy negativ zsortolodo ember. A gyerekek elott fenyeget h jol felpofoz mert undorito vagyok. ( Mert elhagytam) "


Azért hagytad el, mert ilyen volt régen is, vagy azért lett ilyen ember, mert elhagytad?

2016. okt. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Gyámügyre kell menni. Es nem vagy köteles odaadni ilyenkor, indithat gyámügyi eljárást, ha akar. Barátnőm ugyanígy járt,a gyámügy megszabta, csak ott lathatja a gyerekeit, a gyámügyi hivatalban, felügyelet mellett. Ezt a döntést hoztak. Ne add oda őket, menj a gyámügyre!!!
2016. nov. 1. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!