Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hogy jó a hivatalosan elfogado...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy jó a hivatalosan elfogadott láthatás páros, páratlan hétre osztva?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy írjam meg úgy,hogy mind ketten jól járjunk.Eddig úgy volt,hogy megtudunk egyezni majd papíron kívül,de ebbe már nem vagyok biztos.
2010. máj. 2. 12:09
 1/9 A kérdező kommentje:
Segítsetek,nektek,hogy válik be jobban a dolog,amit az apuka is elfogad?
2010. máj. 2. 12:12
 2/9 anonim ***** válasza:
minden hétvége az ővé és a szüneteken fele-fele arányban osztoztok. ha már nagyobb a gyerek úgyis eldönti akr-e menni vagy nem. a férjem így oldotta meg az ex nejével. nálunk ez tökéletesen működött, mostmár nagylány 13éves, és nem jönminden hétvégén. Hjjjja a barátnők fontosabbak lettek!
2010. máj. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Egyik sem. Az apa-gyerek kapcolatban fontos,hogy akkor találkozzanak,amikor akarnak. Ha csak kéthetenként találkoznak,akkor a kapcsolat rossz lesz,és ezt a gyerek sínyli meg legjobban. Ne vetítds ki a gyerekre a pároddal szembeni ellenérzésedet. Kivétel,ha az apuka agresszív stb.
2010. máj. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel nálunk az apukának 3 év után jutott eszébe láthatást kérni (és mellesleg gyerektartást fizetni is), ezért mi a minden második hétvégében egyeztünk meg. Amúgy ha az elején normálisan állt volna hozzá, akkor engedtem volna gyakrabban is, de hát ez nem így történt. Nem bánom, hogy csak ennyi lett belőle, mert fél év után megint elpárolgott. Tartottam is tőle, hogy ez lesz, ezért nem akartam, hogy a gyerek annyira ragaszkodjon hozzá, mert féltem, hogy jobban sérül attól, ha az apja megint lelép. Így nem volt neki nagy törés. Amúgy az apja mondta is, hogy igazából nem jön szívesen, nem tud mit kezdeni a gyerekkel. Hát mondom akkor erről ennyit. De ha nálatok más a helyzet, akkor ezt ne így oldd meg.
2010. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én azért minden hétvégét nem adnék neki.Én ilyesmire gondoltam,hogy egyik héten szerda de-től péntek du-,másik héten péntek de-től vasárnap du-ig.Sajna hivatalosan a bíróság csak így fogadja el,percre pontosan leírva.Ez jó így szerintetek?
2010. máj. 2. 12:54
 6/9 anonim ***** válasza:
mennyi idős a gyerek?az enyém 2 hetente hétvégén van ott,a gyereknek is kell egy rendszeresség amit megszok.meg az enyém suliba jár,igy tanulás szempontjából se adnám oda többre.
2010. máj. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" egyik héten szerda de-től péntek du-,másik héten péntek de-től vasárnap du-ig"


Ezt hogy érted? Hét közben (szerdától péntekig) normál esetben nem sokat tudna a párod a gyerekkel foglalkozni, ha munkába jár - ami a legtöbb esetben úgy van. Igy azért egyáltalán nem tartanám igazsságosnak. TE minden nap a gyerekkel lehetsz, az ex meg csak minden második hétvégén?


DE nem is az a kérdés, hogy itt ki hogy látja, hanem hogy TI KETTEN egymás közt hogy tudtok megegyezni. Ha a másik félnek igy megfelel, akkor OK, de ha nem akkor azért az ö véleménye is számit. (És elég sokat, mert ha nem tudtok megegyezni, akkor a bíróság dönt, de za egy igen elhúzódó történet lesz.)

2010. máj. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez azért nem egy rossz dolog, ha heti 3 napot az apjával van, pedig én iszonyú kritikus vagyok, a legjobb tényleg az lenne, ha minden nap láthatná a gyerek az apját, de azt írtad ez csak papírforma, amit most beszéltek és ráadásul ez sem olyan kegyetlen, aki a kéthetenkénti láthatást kitalálta, na az az ami gusztustalan, de heti 3 nap szerintem korrekt,ha az apukájánál alszik és egyébként bármikor meglátogathatja.
2010. máj. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk minden páros héten vaásnap reggel 9-től este 6-ig van szabályozva.Nem mi kértük birósági döntés.De nem harcolt ellene a biróságon,mindegy.A gyerek 3 éves kora után pedig az ovodai ill iskolai szünetek második fele az övé,az ünnepek második fele,páros ünnepeknél a második nap,és nyári szünetben 2 hét.Hát ennyi a láthatása.Viszont mivel már élettársa van és egy 2 éves gyereke az élettársától hát már annyira nem is fontos neki az első szülött gyerek.Ami azt jelenti hogy kb 1 honapja nem is telefonált,nem vitte,nem érdeklődik mikor lesz valami ünnepség az oviba vagy hasonló.Ha dolgozik az exed valóban nem jó a szerdától péntekig megoldás.Itt közös nevezőre kell jutni.Attol függöen hogy váltak el utjaitok(csendesen,sérülten,hangosan,egy másik miatt) dönts belátásod szerint és hogy mi a jobb a gyereknek.Mert később ugyis a gyerek issza meg a levét.Mennyi idős a gyermek?
2010. máj. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!