Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Ez gyermekveszélyeztetés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez gyermekveszélyeztetés?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyunk. A gyerekek anyja nem engedi, hogy a pici (4 éves) kisfiamat lássam. Hónapokra nem látom.

A másik két gyerek rendszeresen velem van, az idő kb. felét velem tölti. Bírói döntés nincs (ideiglenes sem), tárgyalás csak februárban lesz. A gyerek veszélyeztetésének számít, hogy ezt teszi? Hogy elszakítja a vele élő szülőtől?



2016. dec. 16. 11:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
84%
Mitől lenne veszélyeztetés?
2016. dec. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Attól, hogy érzelmileg nem kicsit sérül szerencsétlen, mert elszakítják tőle az (általa egyébként nagyon szeretett) apját.

Feltehetem úgy is a kérdést (ha felcseréljük a szerepeket): ha egy apa hónapokig nem engedi, hogy a gyerek láthassa az anyját, az veszélyeztetés?

2016. dec. 16. 11:48
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Telefon vagy skype?


Nem számít annak, de minden más módon igyekezhetnél kapcsolatba lépni vele.

2016. dec. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A telefron nem ugyanaz, hogy itt van velünk és a testvéreivel... A születésnapját 3 hónapon keresztül nem tudtuk együtt megünnepelni...

A Mikuláscsomagja az ablakban várja...

Szerintem Karácsonykor sem lesz itt, nem csak szenteste, de egyáltalán...

2016. dec. 16. 11:53
 5/16 anonim ***** válasza:
ENnek köze nincs a veszélyeztetéshez.
2016. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem számít veszélyeztetésnek, és nem számítasz te sem vele élő szülőnek.


Egyetlen megoldás az lenne, ha beszélsz a feleségeddel, normális hangnemben, és megtudod tőle, hogy mi az oka annak, hogy pont őt nem engedi, a két nagyot pedig igen.


Lehet ennek egészen banális oka is, pl. ha évek óta az anyjával alszik, vagy fél idegen helyen éjszaka.

De ok nélkül senki sem fogja azt mondani, hogy a két másik mehet, a legkisebb nem!


Mindenkinek az lenne a legjobb, ha tudnátok egymással emberi hangnemben megbeszélni olyan kérdéseket, amik a gyerekeitekkel kapcsolatosak! Sok ilyen lesz még, és nem lehet egy életen át háborúzni, akármi miatt is váltok!

2016. dec. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Akkor a gyerekekkel most senki sem él, mert az idő felében itt vannak, a másik felében ott? :)


Normális hangnemben hiába beszélek vele. Legtöbbször arra hivatkozik, hogy a gyerek nem akar jönni (ami vagy igaz, vagy nem), de akkor sem adja, amikor jönni akar. Amúgy kb. 8 hónapja van ez így, előtte nem volt ezzel gond (másfél éve költözött el, közel egy évig rendben volt, megszokták a gyerekek).

Hosszú távon ezen egy betonbiztos bírói ítélet fog segíteni, ami pontosan leszabályozza, hogy mikor kinél vannak a gyerekek, mikor van az átadás.

Háborúzni akar a fene, pontosabban az exem. Én hiába akarok békét és normális együttműködést. Azt szokták mondani, hogy a háborúhoz két ember kell. Ez nem igaz, valójában a békéhez kell két ember. Ha az egyik fél nem együttműködő, akkor hiába akar bármit tenni a másik.

2016. dec. 16. 12:12
 8/16 anonim ***** válasza:
Akkor ne vidd el. A te gyereked, nem csak úgy lehetséges a kapcsolattartás, ha viszed. Kérd meg, hogy hadd látogasd meg a gyereked. Legyetek a szobájában vagy az udvaron. Hívd fel és skypeoljatok, hogy lássa az ex, hogy érdekel téged a gyerek.
2016. dec. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Lakásban lakik és nem enged be...

Hetente 2x elmegyek a piciért, nem adja ide. Sajnos az alapvető hozzáállásával van a baj. Normális anya ilyet nem csinál, főleg nem a válóper közepén. Egyszerűen nem akarja engedni, hogy együtt legyünk. Valójában a gyereket használja, hogy nekem rossz legyen. Hogy eközben a gyereknek is rossz, az nem érdekli. Persze ő azt állítja, hogy nem rossz a gyereknek. Szerinte a gyerekeknek nincs szükségük apára, elég, ha ő van nekik. Én sem tudom, hogy a két nagyot miért adja ide. Talán mert ők elmondanák, ha ügy lenne belőle? Vagy nem bírna velük. Na meg a suliból nem tudja elhozni előttem, ott meg valószínű nem akar balhét.

2016. dec. 16. 12:33
 10/16 anonim ***** válasza:
Mivel még házasok vagytok,és nincsen bírói ítélet,te ugyanúgy lehetsz a gyerekkel ahogyan ő.Nincs olyan hogy eltiltja,akkor hívod a rendőrséget és oda mész velük.Legalább lesz nyoma,hogy nem engedi látni a gyerekedet.Veszélyeztetésnek nem minősül,de nem lesz egy jó pont a bíróságon az biztos.
2016. dec. 16. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!