Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Exem visszamenőleg kérhet...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Exem visszamenőleg kérhet gyerektartást?

Figyelt kérdés
Mikortól jár pontosan? Kérhet-e egyáltalán visszamenőleg? Hisz eddig házasságban éltünk.
2016. dec. 20. 08:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bírósági itelettol fogva kérhet én úgy tudom
2016. dec. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól kérhet, hogy külön éltek.
2016. dec. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
egy címen, egy fedél alatt élünk a mai napig. csak tegnap a fejemhez vágta, hogy visszamenőleg kér 2évre. Valós ez?
2016. dec. 20. 13:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Van már egyáltalán bírósági határozat a gyerektartásról?
2016. dec. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Fel evvel visszamenolegr.
2016. dec. 21. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
nincsen határozat. Csak mondogatja. Kitalál már mindent kínjában...
2016. dec. 21. 11:11
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondoskodsz a gyerekeitekről és ezt tudod is majd igazolni a válás folyamatában akkor nem tud ilyet kiharcolni. Tedd el az összes számlát amit te veszel.
2016. dec. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még el sem váltatok. Beleadod a fizudat a közös életetekbe
2016. dec. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

Egyes feleségek megbolondulnak váláskor, és aztán hazudnak ami épp eszükbe jut, csak hogy kitoljanak a másik féllel.

Engem ki akart rakni a volt asszony a saját házamból (én vettem az örökségemből, igaz, már házasok voltunk, de tudtam igazolni, hogy miből vettem). Mivel nem mentem el, elkezdte összevagdosni a ruháimat, összetörni a dolgaimat (fényképezőgép, fúrógép, laptop) stb. Ezért mindenemet elvittem otthonról, hogy ne tudjon kárt tenni bennük. Erre a barátnőinek mutogatta, hogy "ni, elköltözött, nincs itt semmije, nézzétek meg!", akik aztán a bíróságon meggyőződéssel állították, hogy elköltöztem otthonról. Nagyon nehezen tudtam bizonyítani, hogy nem így volt. Végül ő költözött el, de kirámolta a lakást (mindent elvitt, még a tűzhelyet is, épp csak a konyhabútort nem szerelte ki a helyéről). Azt javaslom, készíts rengeteg fényképet és lehetőleg videót a lakásról is és a gyerekekről is, na meg arról, hogy akkor te ott voltál. A számlákat, blokkokat tedd el, valószínűleg nem fognak kelleni, ennél fontosabb, hogy a szomszédok, jóbarátok lássanak. FOGLALKOZZ A GYEREKEIDDEL, AMENNYIT TUDSZ, AMENNYI EMBERILEG LEHETSÉGES. Hívd el a barátaid egy-egy alkalommal, vagy legalább ugorjanak be néha ilyen-olyan ürüggyel, hogy tudják tanúsítani, hogy ott voltak, ott laksz. Ha a feleséged hülye, tudják tanúsítani azt is, ennek lesz súlya a bíróságon. Mindenesetre ne provokáld. Én azt tapasztaltam, hogy amikor a volt asszonyon rajta volt a bolondóra, azt mondta minden szervezet (gyámhatóság, családvédelem stb.), hogy azért, mert én provokáltam, amikor pedig ő provokált, és szóltam, hogy ezt meg azt csinálja a gyerekek előtt, azt mondták, hogy bizonyítsam be, addig nem foglalkoznak vele. Ezt csak azért írom le, hogy lásd: minden szervezet anyaközpontú, az előítéleteik alapján az apákra magas ívben tesznek (és én elhiszem, hogy sok semmirekellő apa miatt vannak rossz tapasztalataik, de kikérem magamnak az általánosítást, ne húzzák rám mások hibáit).


És a válasz a kérdésre: ha egy háztartásban, közös kasszán vagytok, nem kérhet. Ha külön kasszán is vagytok, de te ugyanúgy részt vállalsz a gyerekek nevelésében, ellátásában (TERMÉSZETBEN, azaz étel, rezsi, ruha, játékok stb.), nem kérhet. Illetve kérni lehet bármit, én legutóbb azt kértem, hogy Orbán Viktor fizetésével azonos legyen a fizetésem, de a főnököm kiröhögött... :)


A közös kassza-külön kassza megint egy aljas téma, erre is figyelj. Az asszonyok ezzel rendszeresen visszaélnek. Nálam kikövetelte a volt asszony, hogy külön kaszán legyünk: ő kapott meg mindent az államtól, és köteles volt bevásárolni, én fizettem a rezsit. Ezek után mindenhol úgy adta ezt elő, hogy én csak pénzben járultam hozzá a gyerekek ellátásához, ő meg főzött, mosott rájuk, gondoskodott róluk stb. Azt a látszatot keltette, mint ha önálló jövedelméből látta volna el a gyerekeket, miközben csak az államtól kapott jövedelme volt, én meg kidolgoztam a belem, hogy meg tudjunk élni - közben persze magamra mostam, enni adtam nekik, bevásároltam én is stb. És persze ő adta be a válást, arra hivatkozva, hogy keveset vagyok otthon, és nem veszek részt a gyerekek nevelésében... de a kocsi az kellett, a nyaralás az kellett...

Közben a gyerekek iskolában-óvodában, ő meg lógatta otthon a lábát... :)


Férfitársaim: az unatkozó, léha anyukákkal vigyázni!

(És tisztelet azoknak, akik nem ilyenek! Ismerek nem egy anyukát, aki a családért kőkeményen dolgozik, és betölti a szerepét, mint "az otthon melege" - ahogy néhány semmirevaló "apukát" is, akik nem érdemlik meg, hogy apukának hívják őket...)

2016. dec. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
52%
Fél évre visszamenőleg kérhet, ha igazolni tudja, hogy kizárólag ő látta el őket. Ez viszont nem fog menni ha együtt laktok, hiszen a rezsit gondolom nem ő fizeti egyedül, aztán ha te azt mondod, hogy te is rendszeresen vásárolsz nekik, akkor elég nehéz lesz bizonyítani az ellenkezőjét. (Nálunk azzal próbálkozott be az exnejem, hogy nem engedte a gyerekeknek megenni amit én vettem, én hoztam, én készítettem kaját, és persze hangoztatta a bíróságon, hogy kizárólag ő neveli őket. Nem jött be neki.)
2017. jan. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!