Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Apám bizonyítékokat gyűjt, ér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Apám bizonyítékokat gyűjt, ér e velük valamit?

Figyelt kérdés

Ha én és anyám vitatkozunk vele hangfelvételeket készít, régebben mikor még nem volt lekódolva a laptopunk, napközbe mikor nem voltunk itthon belépett az emailjeinkbe, facebookunkba, előzményeinket dokumentálta, lefotózta ha kétértelmű dolgokról, vagy olyan dolgokról beszéltünk, ami a válással kapcsolatos. Ugyanis anyámmal már csak facebookon privátban tudunk nyugodtan beszélni ilyen ügyekről, mert ha hangosan beszélgetnénk, négyszemközt hallgatózik, meg azzal fenyegetőzik, hogy ez bűncselekmény stb.

Nemrég pl megcsúsztam ráestem a ruhatároló szekrényre, ami betört, utána anyukámmal próbáltuk összerakni, Ő meg odajött és elkezdte fotózgatni, hogy mi azt rakjuk össze és azt mondta, hogy bizonyítéknak kell neki.


Mit akarhat ezzel elérni? Hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha elválunk tőle? Egyáltalán joga van a beleegyezésünk nélkül felvételt készítenie rólunk, hangfelvételt, vagy a magánszféránkba kutakodni? Már én is elmúltam 18.


Valaki valami tanács/tipp?



2016. dec. 31. 15:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

nincs joga birosagon nem hasznalhatja fel es az eng nelkuli felvetelekert lehet pereskedni. de nincs gond ne szoljatok,neki azt hiszi hogy o a kiraly :)

nekem exnejem csinalta a birono mikor bementunk utalt mert en ferfi vagyok, komolyan belekotott a nezesembe amit persze az ugyved jegyzokonyvbe is vetetett, de a targyalas vegen mar csak nekem volt igazam pedig ha 5x szolaltam meg sokat mondok.

2016. dec. 31. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

na ez egy nagyon jó hír! köszönöm a válaszát.


igazából valószínűleg azt akarja, hogy utánam és az öcsém után ne kelljen tartásdíjat fizetnie ha elhagyjuk. Igaz én maximum rokontartásra számíthatok, mivel jövőre kezdem egyetemi tanulmányaimat. De az most irreleváns.


Ha már van tapasztalata ilyesmiben, nagy vonalakban nem tudja leírni a tapasztalatait, mit nézett a bíróság, illetve milyen szempontok szerint döntött és miben?


Ha nem, akkor is köszönöm a megnyugtató válaszát! :)

2016. dec. 31. 16:13
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Apád egészen konkrétan bolond.

Én a helyedben minél előbb eltűnnék onnan, és ezt tanácsolnám az anyámnak is.

2016. dec. 31. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
igen, ezt szeretnénk mi is, csakhogy hárman vagyunk, rajtam kívül még van egy 16 éves öcsém, és félünk, hogy a bíróság neki ítélné, mivel édesanyám kb nettó 90et keres, és nem-e arra gyűjti ezeket a bizonyítékokat, hogy Őt ne vihessük magunkal, illetve gyerektartás alól felmentésben részesüljön.
2016. dec. 31. 16:29
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

ne magazzon le, igaz apja lehetnek kor alapjan, bar nem vagyok fotofanatikus mint az on apja, de a magazast nehezen viselem :)

azt nem tudom mitber el a fotoval, annak asszem van ertelme ha bizonyitja az anyuka hutlenseget de nem ertek hozza mert en valaskor a felesegemnek lakast vettem es a megitelt feletti gyerektartast fizetem igy nalunk gond nem volt, csak akkor.ment birosagr az ex amikor a kidobofiu akivel elt tobb penzt akart, de ezt a problemat eliminaltam. szoval no para a foto emailok semmit se ernek. az email igen de 5 perc alatt hamisithatoak es bizonyithatoak hogy hamis, meg az eredeti is

2016. dec. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
mire a birosagi valaminek vege az ocsed felno, nomeg mindig az anyae a gyerek.
2016. dec. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
rendben, mindannyiótoknak köszönöm a megnyugtató válaszát! :)
2016. dec. 31. 16:40
 8/14 anonim ***** válasza:
13%

"Hogy ne kelljen gyerektartást fizetnie, ha elválunk tőle?"



WTF?? Mi az, hogy elválTOK? miért te meg anyád is házas apáddal?


Mi az, hogy "ha MAJD"? Már megvan a céldátum? Most még jól tejel az öreg, de ha kezd kicsit fáradni, akkor majd jön a válás??



Lehet, hogy beteg amit apád csinál, de hogy Ti sem vagytok normálisak anyáddal az is tuti...

2016. dec. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
80%

Egyszerûen mániákus.

Nyugodt szivvel ott kellene hagyni ha megvan oldva hol és mibõl éltek meg.


1.A "bizonyitékai" kb hogy beszélgettek semmit se jelent mindenkinek joga van a véleményéhez. Az õ oldaláról viszont ha nálatok pszihológus kimutatja, hogy családon belül mentálisan bántalmaz ezzel a rögeszmélyével nincs sok esélye gyerekelhelyezésnél.


2.A gyerek 14éves kora után már megvan kérdezve kinél akarna lenni, számit a véleménye pláne ha ezt a pszichologusi vélemény alátámasztja, hogy apánál rossz helyen lenne.


3.gyerektartás jár annak 18 éves koráig vagy mîg a felsõfokútanulmányait befejezi de max 22.éves korig ha az apa rendelkezik bejelentett munkahellyel. Azt nem õ dönti el és nem is a láthatás ellenértéke.

Ha nem hajlando megegyezni a biróság megállapítja az összeget de max a szülõ fizetésének 40%-a.

Ha nem fizet visszamenõleg is x ideig behajtható.

2017. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Apád nem 100-as az tuti. De nem tudja ezeket felhasználni ellened. Ne aggódj, legalább a bíróságon is látják majd, hogy nem normális. :D
2017. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!