Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Válás miatt megutálhatja egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válás miatt megutálhatja egy gyerek az apját?

Figyelt kérdés
Szerintetek min múlik, hogy a gyerek hogy viszonyul az apához a későbbiekben? Ha válás előtt jó a kapcsolat a gyermekkel, akkor maradhat így válás után is? Várom a személyes tapasztalatokat, hogy kinek hogy alakult a gyerekkel a kapcsolata. Szerintem sok válás előtt álló apukának a legnagyobb félelme, hogy költözés után a gyereke megutálja. Tapasztalt bárki olyat, hogy a gyereke látni se akarta többet az apját? Vélemény?
2017. jan. 8. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én megutáltam apámat rendesen. Mondjuk adott is rá okot. Még a válás előtt felcsinált egy másik nőt. Undorító, így fogok a férfiakban bízni
2017. jan. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
46%
Nem törvényszerű,ha befolyásolják a gyereket abban az esetben igen.
2017. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Az attól függ, hogy zajlott a válás és mennyi idős a gyerek. Az a baj hogy ilyenkor a gyerek azt éli meg,hogy "elhagyod őket" és ha még nagyon fiatal, hiába magyarázod el észérvekkel, mert a kisebb gyerekek inkább az érzelmeikre hallgatnak.

Továbbá ő az anyját is szereti és amikor azt látja hogy te már nem szereted az anyát és elmész akkor megfogalmazódik benne, hogy a te szereteted nem elég értékes hiszen elmúlik, anyát sem szereted már akkor mi a biztosíték hogy őt fogod?

És igen, erre az anyuka is ráerősíthet, ha panaszkodik rád. De hangsúlyozom, ha voltak durva veszekedések meg cirkuszok a válás körül, akkor biztosan haragszik rád.


A jó hír hogy még helyre hozhatod ha nem ellentámadásba kezdesz,vvagy pánik szerűen anyagilag túlkompenzálsz, hanem csak egyszerűen szereted, időt töltesz vele, részt veszel az életében amennyire lehet, meghallgatod és az anyjáről semmilyen körülmények között nem beszélsz csúnyán. Azt mondhatod, hogy anyád téved, vagy mindent lehet más szemszögből is nézni.....és akkor elmondod a saját véleményedet. De ha szidod az anyját, akkor nem fog becsülni, ezt ne feledd.


Sajnálom a válást. Nálunk nagyon könnyen zajlott és a lányom szinte alig érzékeli, az apját pedig imádja. De mi nem voltuk mindennapi páros és most sem vagyunk mindennapi elvált pár :-)

2017. jan. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez az eddigi kapcsolaton és a két szülő viszonyán, illetve még majd a szülők új társainak hozzáállásán múlik. Ha eddig törődött a gyerekkel, ha egyik fél sem uszítja a gyereket, illetve a szülők egymással normális, emberi hangon tudnak beszélnj egymással, és egyik sem egy nagyon antipatikus embert visz haza társnak, akkor biztosan nem fogja megutálni a gyerek sem az apát, sem az anyát. A válás ténye pocsék, nekem is borzasztóan fájt, amikor a szüleim elváltak, el is határoztam, hogy nem vállalok akárkivel akármennyi idő után gyereket, de nem utáltam meg őket. Ez nem ezen múlik.
2017. jan. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
29%
Ha az anya kifejezetten az apa ellen neveli őket...
2017. jan. 8. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Normálisan váltunk el. Egy 9 éves és egy 4 éves gyerekem van. Ugyanolyan jó a kapcsolatom a gyerekekkel mint a válás előtt. Bár sajnos ritkán látom őket. Előtte aggódtam milyen lesz a válás után, de nincs különösebb probléma ilyen téren. Ha előtte jó volt a kapcsolatod a gyerekeddel,és utána is figyelsz rá, nem lesz gond! Több ismerősömtől is hallottam hogy az anya próbálja az apja ellen nevelni a gyereket, de a gyerek sem hülye...ha te szeretettel fordulsz felé, ő is úgy fog.

Szerintem ha kicsi egy gyerek nagyon fel sem fogja mi az hogy válás, ha meg már túl van a tini koron, akkor felfogja ésszel ha nem megy a kapcsolat nem kell erőltetni, és elfogadja a szülei válását. Max a tinikorban lehetnek jobban gondok úgy gondolom,dacból harag... Stb.

2017. jan. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Én 11 voltam, amikor a szüleim tök normálisan elváltak. Én szerettem volna apukámat sokáig még azután is, hogy ő úgy döntött ezentúl inkább felénk se néz.


Most 25 évesen már semmi kötődés vagy kapcsolat nincs közöttünk, de ez nem a válás miatt van.

2017. jan. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Megutalhatja magatol is,ha az apa ugy viselkedik ahogy nem kene,de sokszor latni peldat,ha elmeregesedik a helyzet a szulok egymas ellen gyerekeiket hasznaljak fel.Ez egy nagyon undok dolog es kesobb ha a gyerek felno meg visszauthet mert nem felejt.Es valoszinu ilyen miatt lelke is serulni fog.
2017. jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem neveltem az apjuk ellen, de gondoskodott róla, hogy ne nagyon kedveljék a gyerekek, amikor többször a szemükbe hazudott. Annyira nem kicsit, hogy ezt ne értsék meg! Én tolom a kisebbet az apjához, de nagyon nehéz rávenni a heti egyre is, pedig nekem is jólesne egy kis kikapcsolódás, de az apjuk éli az életét és csak akkor ér rájuk, ha éppen üres a határidőnaplója :-(
2017. jan. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 2 hónapja költöztünk szét. 4 èves a fiunk.

Amennyit tudok, vele vagyok, a "papírokba" korlátlan láthatás van beleírva...

Így remélem nem fogja nagyon megviselni.

28/F

2017. jan. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!