Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Beteg /SM/, volt feleségem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Beteg /SM/, volt feleségem a gyerekeinkkel nem tud kimozdulni, de a gyerekek igénylik ezt, megoldás lehet ez?

Figyelt kérdés
A fizetésem felét 90e ft-ot fizetem tartásdíjra, közös felügyeleti jogunk van a gyerekekre. A feleségemnek sklerosis multiplex betegsége van. Csak bottal tud járni, mozogni. A gyerekeinket bármiféle mozgás igényét, legyen az egy biciklizés, egy mozi, egy hamburgerezés,bevásárlás csak külső segítséggel tudja megoldani, önállóan nem. Ezeket a testvéreivel oldjatja meg. A gyerekekkel nagyon szeretjük egymást, de a maradék pénzemből ezeket nem tudom megoldani. Ilyen alapon, ha konkrétan felvállalnák a gyerekekkel közös programokat, persze bizonyíthatóan, kérhetek-e jogosan tartásdíj csökkentést emiatt?

#Apa-gyerek közös együttlét
2017. jan. 9. 20:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Próbáld ezt a feleségeddel megbeszélni. Ez a legegyszerűbb út. Ha a felügyelet közös, nem lehetne szó váltott elhelyezésről? Nem kellene tartásdíjat fizetned, és családi adókedvezményt is igénybe vehetnél. Mekkorák a gyerekek?
2017. jan. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A helyedben megpróbálnám magamnál elhelyeztetni a gyerekeket,mert egyébként is baromi nehéz feldolgozni,hogy ilyen betegsége van az egyik szülőnek,nem,hogy a beteg szülővel együtt élni.Azért egy gyereknek nem élet,hogy egy kimozdulás komoly logisztikát igényel, hiába próbálja elfogadni a szülő betegségét. De ha át is helyeznék hozzád a gyerekeket,a volt feleséget akkor se hagyjátok magára!
2017. jan. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hol írt olyat, hogy ő szeretné nevelni a gyerekeit? Csak a gyerektartást akarja csökkenteni. Természetesen nem fogják ilyen indokkal. Amúgy is a mozgásigényüket nem mozival, hamburgerezéssel, meg vásárlással kellene kielégíteni. Vidd őket sétálni, kirándulni, focizni. Mind megoldható ingyen.
2017. jan. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja jól van akkor csak nem én vagyok hülye mert a bicilklizés, séta, esetleg túra, városnézés, foci, görkori, stb tök ingyenes programok :)
2017. jan. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sok mindenbenben igazatok van. Én egy kis tök faluban lakom, ahonnan már rég elkoltöztem volna, de így távol kerülnék a gyerekektől amit nem akarok. Ez a hely semmilyen illetve csak kevés lehetőséget kínál kikacsolodasra. Persze az ingyenes lehetőségeket kihasználjuk.De tudom, hogy szükségük van kimozdulni ebből a zárt közösségből. Egy egyszerű kis városnézés is benzin plusz nyáron egy fagyi, vagy télen egy közös fürdőzés kapásból 5-10e Ft.

Na most ezeket a programokat oldatja meg másokkal.

2017. jan. 10. 16:16
 6/12 A kérdező kommentje:
Ezt a feladatot én a magaménak érzem és vállalnám is, de az ex nem támogat benne, holott a gyerekekért csinálnám. Tudom hogy mennyi pénzből lehet a gyerekeket ellátni egy hónapban, mert a fiam 11 a lányom 8 éves volt mikor elváltunk. Tudom, hogy az ex saját maga kezelésére költ a tartásdíjból pedig ezt a pénz a gyerekekre kellene költenie. Megbeszélni próbáltam már vele de elzárkózik az elől hogy pénzt adjon erre a célra. Eddig 3 alkalommal vittem öket egyszerű kirándulásra össze kuporgattam a rá valót, egy fillérrel nem volt hajlandó támogatni az ügyet.
2017. jan. 10. 16:41
 7/12 anonim ***** válasza:
28%
Tudom csúnya dolog ilyet mondani,de a feleséged örülhet,hogy ő nevelheti a gyerekeket,úgy gondolom ha te szeretted volna őket nevelni,és bíróságra viszed,jogosan neked ítélik,hiszen az ő egészségi állapota fokozatosan romlik,és lesz egyre rosszabb.Én kérném a tartásdíj csökkentését,amit úgyis a gyerekere fogsz fordítani,tényleg őrülten sajnálom az exed,mert megértem őt is,hogy kezelteti magát meg ilyene,de hát a tartásdíj nem ezért van...
2017. jan. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a volt férj örülhet, hogy a gyerekeket az anyjuk tisztességesen neveli és kizárt, hogy csökkentsék a gyerektartás összegét arra hivatkozva, hogy ő moziba akar menni. Aki meg valaha vezetett háztartást, az pontosan tudja, hogy mire elég havi 90 eFt. Abból biztos nem jut a nő kezelésére.
2017. jan. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Még mielőtt bárki félreértené, nem azt mondom, hogy ez a gyerektartás kevés, csak azt hogy nem sok. Ez egy korrekt összeg 2 kamasz gyerekre, de bőven el is megy rájuk luxuskiadások nélkül.
2017. jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A gyerekeket nem tudnám munka mellett tisztességesen nevelni emiatt nem akartam, hogy nálam legyenek elhelyezve. Az ex önállóan már nem tudja őket nevelni de az anyjánál laknak. 8/9-es kommentelő: Nem tudhatod, hogy tisztességesen neveli-e őket, itt maradjunk annyiban, hogy neveli. A havi 90e mellé persze kapja a családi pótlékot is. Nem a moziról, vagy a hamburgerről van szó, hanem olyan közös programokról amiket a gyerekek igényelnek és az anyjukkal nem tudnak megvalósítani. Hozzáteszem a gyerekeket adidas meg nike cuccokban járatja. És hidd el jut belőle így is kezelésekre. 9/9 kommentelő mint ahogy írtam a fiam 11 a lányom 8 éves volt mikor elválltunk. Tudom hogy kis körültekintéssel 60-70 e ft ból rendesen lehet tartani a gyerekeket egy hónapban, persze ettől többet sem probléma elkölteni.
2017. jan. 11. 09:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!