Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyermekelhelyezés (helyzet+kér...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyermekelhelyezés (helyzet+kérdések, hosszú)?

Figyelt kérdés

alaphelyzet:


Az anyuka vagyok, 1,5 éves a gyerkőcünk, nem vagyunk házasok de majdnem 3 éve együtt élünk.


Szerettem volna közösen megegyezni, nem elmarni akarom a gyerekünket az apjától, csak szakítani akarok. Tisztában vagyok vele hogy az apja marad, és nekem fontos hogy támogassam abban hogy minél jobb legyen a kapcsolatuk, de ugyanakkor úgy vélem nálam lenne jobb helyen. Természetesen szereti az apját de hozzám kötődik jobban (én vagyok vele többet, nálam könnyebben nyugszik meg stb). Nem azt vitatom hogy tud gondoskodni róla csak egyszerűen ezt látom a legjobb alternatívának.


Az apuka nem hajlik közös megegyezésre. Szeretné ha mindenben a láthatásról is a bíróság döntene, szeretné ha kéthetente hétvégi szülő lennék. Zavarja hogy borul az álmodott családmodell, ezért legalább a picit maga mellett akarja tudni. Nem hiszi el hogy nem kitolni akarok vele.

Neki nehezebb lenne megoldani a felügyeletet. Mindenképpen költöznie kell (amúgy is költöznénk) illetve munkahelyi átszervezéssel járna hogy bölcsődével összeszervezhető legyen a felügyelet (folyamatos délelőtt, nem biztos hogy engednék, de ki tudja).


Én tanulok még, egyéni tanrenden vagyok, így ha bármi van a picivel otthon tudok lenni vele (rugalmasabb vagyok). Elnézőek a hiányzásokkal de a követelmények nyilván ugyanúgy vonatkoznak rám is, az apa jobban keres nettó 200+ gyedre lesz jogosult, de én se a semmiből gazdálkodom havi 120 amire biztosan számíthatok+ ha hozzám kerül akkor ugye a gyt.


A gyedet múlt hónapban igényelte, visszamenőleg fogja megkapni 5 hónapra + az aktuális havit.

Ő ebből tervez elköltözni kaució + van hátraléka amit ebből rendezne.

A lakás amiben élünk az övé, a munkahelyéhez szeretne közelebb költözni.

Nekem a gyed ilyen terű felhasználásával nincs bajom, csak ne ellenem tegye, azaz nem akarom hogy öntörvényűen vigye a picit is, amint meg tudja oldani, hiszen én se teszem ez.


Én a bátyámmal tervezek költözni (+párja + két gyerkőc)

Valószínűleg ugyanabba a városba költöznénk, vagy max fél órányira egymástól.


Február- nagyon max március elején költöznénk (én őszintén szólva előbb is szeretnék, nem akarok együtt élni már vele).



A kérdések


A jelenlegi vagy a tervezett város bíróságához kell e beadnom a kérvényt


Mennyi idő alatt születik eredmény


Mennyi az illetéke (nem az érdekel hogy nekem vagy neki kell e hanem kb mennyire számíthatunk)


Költözhetünk e amíg nem születik döntés


Mennyire valószínű hogy nekem ítélik (tudom hogy már nem anyapárti elv a bíróság ezért kérdezem a leírtak alapján)


Jogosult lennék utána a gyesre, ezt az elhelyezési döntés kimondása után kérhetem csak?


2017. jan. 11. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:

A legjobb lenne egy ingyenes jogi tanácsadást felkeresni, és ott kérdezni meg minden részletet.

Arra jó esélyed van, hogy ilyen pici gyereket nálad helyeznek el, ezért teljesen felesleges ennyire elhúzni ezt egy bírósági végzésre várva.

A kicsi után vagy gyed-et, vagy gyes-t lehet igényelni, tehát ha ő kapja, akkor te nem fogod. Viszont nem befolyásolja, hogy kinél kerül elhelyezésre a kicsi.

Minden másban meg tényleg jobban jársz, ha hozzáértőt kérdezel, nem hiszem, hogy itt lenne olyan, aki hiteles választ tud adni minden kérdésre. (Ha csak nem jár erre egy válóperes ügyvéd, kuncsaftra vadászva.)

2017. jan. 11. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Voltam jogi tanácsadáson (ő nem akart velem jönni)

Az illetékre nem kérdeztem rá mert nem jutott eszembe.

Az eredményszületés idejére bizonytalan választ adott, ideiglenes gyerekelhelyezést mondott de utánaolvasva az csak akkor jöhet szóba ha veszélyeztetve van, de nincs.

Költözésre azt mondta nem kényszeríthető az együtt élés de ugye közös a felügyelet még. Szóval se igent se nemet nem mondott, se olyat hogy mivel jár ha költözik valaki.

A valószínűségre az anyapártiságot hozta fel, de ezt egyre inkább tagadják hogy így lenne


Tudom hogy a gyes/ gyed egyszerre nem járhat azt számoltam mindkét esetben hogy a kereset+ a pici után járó juttatások.

2017. jan. 11. 07:17
 3/10 A kérdező kommentje:
A költözést azért is kérdeztem mert ha nem születik eredmény februárban attól még költözni kéne
2017. jan. 11. 07:19
 4/10 anonim ***** válasza:

Amit most írok, az nem 100%, én még csak joghallgató vagyok, keress fel tényleg egy ügyvédet úgyis kelleni fog, és erre ne sajnáld a pénzt, nem kevés múlik az ügyvéd személyén.

Megindítás: általában az alperes lakhelyén (gyerek apja), de a gyermek lakóhelye szerinti bíróság előtt is meg lehet indítani.

Konkrét időpontot nem lehet mondani nem lesz rövid idő akkor, ha az apja nem egyezik ebbe bele.

Illetéket is én is kerestem, 21 ezer forintot találtam.

Költözhettek.

Valószínű neked ítélik, a gyerek 3 éves kora alatt nagyon kirívó esetben veszik csak ez az anyától.

Jogosult vagy, azt te kapod, per után pedig majd gyerektartást kapsz.

Egyébként tényleg jobb lenne ha normálisan megegyeznétek, mivel ez nem lesz egyszerű menet még így se, hogy valószínű te nyered. :/

2017. jan. 11. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
*veszik csak el az anyjától
2017. jan. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tavaly váltam el, én az apuka vagyok, imádom a gyerekeim (lányok) és fordítva, rendkívül apásak. Az ügyvédem szerint igen jó esélyem lett volna, ha a lányokat nekem ítélik, de... az anyjukat ismerve végeláthatatlan pernek néztünk volna elébe, a kislányok megsínylették volna. Nálunk én voltam az "anya", nálam nyugodtak meg, erősebb volt a kötődés felém (5 és 9 évesek).

Jó lenne, hogyha az apjuk ezt megértené, hogy egy ilyen hercehurca a gyereket tlejesen kicsinálhatja.


Nálunk a döntés a köv. volt: közös felügyelet, én elköltöztem (albi) és lemondtam a közös otthonunkban lakhatásról.

Ajánld fel neki, hogy heti többször nála lehessen a gyerek, necsak minden második hétvégén. Mi pl. minden héten 2 hétköznap, plusz minden második hétvége, vagyis az egyik héten 5 napot látom őket.


Sok sikert neked és sajnálom, hogy így alakult, de kultúráltan kell megoldani, a gyerek így is törést szenved sajnos...remélem "apuka" felfogja ezt.

2017. jan. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azta, ez nagyon erős döntés volt a részedről, mármint így a békésebb, de ezt nem tudom hányan látták volna be.


Szeretném ha minél többet látnák egymást, hiszen egészen eddig együtt éltünk, nyilván nem lenne jó a törpnek ha csak hétvégente vagy ne adj isten csak kéthetente látná az apját, abban reménykedek hogy ha látja hogy ez elhúzódhat akkor csak megegyezünk, mert közben ugye költöznénk is.

Csak azt remélem hogy ugye még pici és ha kulturáltak vagyunk egymással igyekszünk békések lenni, akkor bár nem az ideális de nem egy rossz helyzetben nő fel.

2017. jan. 11. 08:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Anyuka vagyok, váltam. Fontos: Ne kérdezz senkit, költözz el. Gyorsan, ahova akarsz. A gyereknek gyorsan csináltass lakcím kártyát oda. Akkor add be a keresetet, ha mar ezen túl vagy es eletvitelszeruen ott élsz. Az alperes állandó lakcím szerinti bírósághoz kell. 30 ezer Ft. Ha per lesz, 2-3 ev, tanuk, igazságügyi elmeorvosi szakértői vélemények, stb.... Ha a per alatt nem alakul ki hallgatólagos láthatasi rend, ideiglenes intézkedést kell kérni es fognak is ítélni. 1.5 evésnél tuti tied a felügyelet a végén. Kitartás! Bármi kérdésed van, írj privatban
2017. jan. 12. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértek
2017. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Csurmi ***** válasza:
Es miert borul a 'csaladmodell'?
2017. jan. 29. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!