Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Így is ki lehet váltani a GYT-t?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Így is ki lehet váltani a GYT-t?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősömtől hallottam, hogy Ő a válás során elköltözött a közös lakásból az új partneréhez, abban egyeztek meg a volt feleségével, hogy ők maradnak, a gyereknek ez így jobb,mert nem kell költözködni, iskolát keresni. Az ingatlan közös tulajdon, az apa nem fizet külön GYT, hanem átengedte az ingatlan ráeső részét(kb40 milliót érő budai lakásról van szó). Ez létezik? Ezt külön kérvényezni kell? Csak azért kérdezem, mert egy másik ismerős hasonló helyzetben van, a volt nej hajlandó kiköltözni a közös ingatlanból + de pereskedik a GYt miatt.

2017. ápr. 4. 13:03
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
volt nej nem hajlandó kiköltözni, ezért tettem fel a kérdést, hogy hol kell ilyet kérvényezni, hogy beszámítsák a GYT-be? A férfi kénytelen volt albérletbe költözni, mert a nej zárat is cseréltetett, és az elmaradt GYT miatt perel, pedig ha a lakást feldobnák vagy esetleg kiadnák simán ki tudná fizetni a tartozását.
2017. ápr. 4. 13:07
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Az újabb jogi szabályozás lehetővé teszi, hogy a gyerektartást egy összegben kiváltsa a fizetésre kötelezett, ami lehet tulajdonjog átruházása is. De ez csak akkor működik, ha mindkét fél beleegyezik, a másik fél a gyerektartás nélkül is el tudja látni a gyereket és a bíróság is jóváhagyja. Ki kell számítani, hogy a gyerek nagykorúságáig mennyi lenne a gyt összege és azzal azonos összegű dologgal lehet csak kiváltani. Viszont ami fontos, hogy a gyt a gyereknek jár, nem a másik szülőnek! Ha pedig egy kiskorú szerez tulajdonjogot egy ingatlanban, az nagyon meg tudja bonyolítani a későbbi ügyeket, pl. az ingatlan eladását.
2017. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

De ha jól tudom itt nem tulajdonjog átruházásról van szó, hanem úgymond pénzbeli megváltásról, a lakás felének "bérleti díját" számítják bele mintha GYT fizetne.

A másik ismerős egy családi házból lett kipenderítve, ami kb 50 milliót ér. A feleség is tulajdonos, tehát jogosan tartózkodik a házban az apóssal egyetemben,aki finoman szólva nem együttműködő. A férfinak 2*30000ft GYT kéne fizetnie, ami elég necces,mert az albérlet rezsivel 150k és még élnie is kéne valamiből. Ha végrehajtóhoz kerül az ügy a közös házból fogják végrehajtani, amihez pill nem fér hozzá. Próbálta már eladni a részét, de lakva elég vicces árat mondtak. Ilyenkor kérvényezheti azt, hogy a Bíróság rendeljen el értékbecslést az ingatlanra, és akkor 1 összegben megváltaná a GYT és többet nem vonnák a fizetéséből? Ehhez a házastársnak hozzá kell járulnia? Így is ő használja az egész ingatlant.

2017. ápr. 4. 13:22
 4/20 anonim ***** válasza:
Ja értem, ez így más... akkor lényegében nem átengedte, hanem a volt feleség lényegében használati díjat fizet a volt férjnek, és hogy ne kelljen oda-vissza fizetniük egymásnak, ezért született ez a megoldás.
2017. ápr. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló volt a helyzet. Az ingatlan egy részét kaptam gyerektartás címén. (A volt férjemé volt a telek esküvő előtt és arra a házasságunk alatt közösen építettük a házat)

Közös megegyezés volt: ki lett számolva, hogy mennyi a fél telek értéke és ez mennyi időre fedezi a gyerektartást. Mikor a gyerekek elérték ezt a kort, onnan a volt férjem fizeti a megállapított havi 20-20 ezer Ft-ot. A telek az én nevemre került, nem a gyerekekére. A bíróság hagyta jóvá, mert igazolni tudtam, hogy egyedül is el tudom tartani a gyerekeket.

2017. ápr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
5--ös voltam, de akkor ez így más. Nálunk volt tulajdon átruházás.
2017. ápr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Igen, tökéletesen leírtad a helyzetet, a férj a gyerek nagykorúságáig átengedi a közös lakás ráeső részét a GYT- fejében. Nem tudom, hogy ezt forintra is átváltották-e, de ez náluk jól működik. Szóval ilyenkor az anyának kell nyilatkoznia arról, hogy el tudja tartani a gyerekeket GYT nélkül is.

Viszont a másik szitu azért elképesztő,mert a Nő kizárta a férjet a saját tulajdonából, nem tudja azt eladni, hasznosítani, de a fizetéséből vonják a GYT. Kifizetni sem tudják és nem is akarják. Beszélt egy helyi nehéz emberrel aki megvenné a tulajdonrészét 3 millió forintért, ami vicces, de valahol érthető.

A gyerekek 3 ill 5 évesek, ha a bíróság kiszámolja a hátralévő GYT összegét és azt a tulajdonból valahogy levonja, akkor a férj is tudna új életet kezdeni.

Próbált már hitelt intézni, úgy hogy a közös ház lenne a fedezet, de a tulajdonostárs belegyezése nélkül nem lehetséges, azt meg nem írja alá. Még akkor sem volt hajlandó aláírni, mikor biztosították arról, hogy a hitel-összeget az ő számlájára utalnák.

2017. ápr. 4. 13:44
 8/20 A kérdező kommentje:
A vicc az egészben az, hogy aki 50-60000ft GYT-t fizet, az gyakorlatilag hitelképtelen a mai világban, esélye sincs tulajdont szerezni, max ha valami kiugróan magas fizetése van. A drága nejet meg nem vonják felelősségre, ha kihívják a rendőröket, azok közlik, hogy a telekhatáron belül nem illetékesek az ügyben addig amíg tettlegességig nem fajulnak a dolgok.
2017. ápr. 4. 14:06
 9/20 anonim ***** válasza:
Itt is a bíróság lenne az illetékes, csak éppen egy külön polgári pert kell indítani a vagyonmegosztás miatt. Ugyanis ha jól értem, akkor a pasi a jogos tulajdonát sem használni, sem eladni nem tudja, tehát rendezetlen viszonyok maradtak. Ha nem tudnak megegyezni, akkor marad a per.
2017. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Jól látod "9" válaszoló, pont ez a helyzet. És a Nő könnyen pereskedik,mert nincs bejelentett jövedelme ezért az állam átvállalja a perköltséget is. Használja az ingatlant, elköltözni nem hajlandó, sőt még a szülőket is odahívta biztosítékként, nehogy Ő húzza a rövidebbet. A férfi annyit tett, hogy kb fél évig nem fizetett GYT, mert egyrészt nem volt munkája, másrészt ezzel próbálta ösztökélni a nejet, hogy adják el az ingatlant és azonnal ki is fizeti belőle a tartozását, tegyenek pontot az ügy végére, de semmire sem hajlandó. Mostanában sikerült a férfinek elhelyezkednie, be is van jelentve, és a maximumot vonják a keresetéből. Ha nem lennének vele a gyerekek már rég kidobatta volna a nejét.
2017. ápr. 4. 14:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!