Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » A lakóhely szerinti Járásbírós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A lakóhely szerinti Járásbíróságra adhatom be csak a válást?

Figyelt kérdés
Elköltöztem az ország egyik végéből a másikba. Szeretném beadni a válást. Megtehetem bármelyik városba ? Nem vagyok még átjelentkezve. Illteve az illeték összege még 30.000 ft ? Ha közösen megegyeztünk szétválaszthatnak egykörbe ? Akinek esetleg valami tapasztalata van ezekkel kapcsolatba szivesen olvasnám :)

2017. máj. 9. 11:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem lehet bárhol, a házastársad lakóhelyén kell főszabály szerint. Lehet még esetleg a közös lakhely előtti bíróságnál, vagy a gyermek lakóhelye szerinti bíróságnál. Viszont ügyvédhez menned kell, mert már elektronikus per van, azt te nem fogod tudni beadni. Viszont ő a régi lakóhelyed, vagy a házastársad lakóhelye szerintihez fogja küldeni, és ott is fog zajlani az eljárás.
2017. máj. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Olvastam utána de sehol nem irták az ügyvédet valamint hogy elektronikusan lehet inditani lehet erdemesebb felhivnom a birosagot hogy akkor ennek most hogy is lesz a menete.
2017. máj. 10. 07:45
 3/4 anonim ***** válasza:
írtam üzenetet, egy két infóval :) (1-es voltam)
2017. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én pontosan 15 perce adtam be a válópert elektronikusan. Nem kell hozzá ügyvéd csak egy kis gógyi, birosag.hu-n fenn vannak az elektronikus nyomtatványok amit a nyomtatványkitöltőbe betöltesz (amiben az szjadat is kitöltöd). Ha van ügyfélkapu regisztrációd feltöltöd a kitöltött nyomtatványt, illetéket kifizeted kártyával az érkeztetés után és vársz.
2017. máj. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!