Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Miért nem tudom feldolgozni a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem tudom feldolgozni a válást? 2év telt el azóta.

Figyelt kérdés
Tudom hogy nem szabadna már ezen keseregnem, de képtelen vagyok beletörődni, hogy végleg vége. A férjem szakított, közben keresett mást, egy 2gyerekes nőt, akivel boldogan él. Én viszont belesüllyedtem az önsajnálatba, és abba, hogy hogyan tudom fenevelni egyedül a gyerekemet. új kapcsolatra képeteln vagyok. Sokszor ideges, feszült, kedvetlen és sokat sírok. Kérlek, ne mondjátok, hogy miért szültem ilyen kapcsolatba, mert nem láttam előre hogy ez lesz. NEm látok kiutat, hogy valaha is jobb lesz, hogy valaha is leszek még igazán boldog. Nem szeretek kimozdulni, mert csak fáj a szívem,ha látok egy teljes, boldog családot. Aki hasonlón ment át, hogyan alakult az életük?Leírnátok?
2017. szept. 1. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha nem is voltam házas, meg nincs is gyermekem, de nekem közel 1 év kellett hogy túl legyek a szakításon. Igaz közös elhatározással döntöttünk a barátnőmmel a válásról, de az oka nem egy másik személy volt, csupán a távolság. (Külföldre mentem dolgozni, így mindennapos találkozás sajnos nem volt megoldható, így eltávolodtunk, bár szerettük egymást)

De az önsajnáltatás nem megoldás, nekem egy másik lánnyal való megismerkedés hozott változást, azóta egy párt alkotunk. Ehhez igen is kicsit nyitni kell a társkeresés fele. Viszont bármennyire is rossz hamár vállaltál egy gyerköcöt akkor ő legyen a szemed előtt, hogy fel kell tisztességesen nevelni, ne éreztesd vele hogy gondod van pláne ne csinálj hülyeségeket (ilyenkor képes az ember butaságokat csinálni)

2017. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 év pont elég arra, hogy az önsajnálatot abbahagyd. Itt az idő továbblépni és a mi nincs neked helyett arra fókuszálni, hogy mid van. Van egy gyereked, akiért felelősséggel tartozol. Akinek szeretetteljes hátteret kell biztosítanod, akit fel kell nevelned és akinek példát kell mutatnod. Őt is elhagyták, az apja, nincs mellette ugyan úgy. Szerinted neki milyen? A gyereknek is kell apa példa, hiába nem érzékel most ebből semmit. Meghatározó hogy hogyan nő fel és milyen gondoskodást kap kicsi korban. Az anyaság mellett ott van még a női oldalad, amit jó lenne s.ggberugdosnod kicsit és összeszedni azt is, főleg mivel ha jó sejtem nem vagy nyugdíjas korban, még mindig tudsz változtatni. Olyanért pedig ne sírj, aki otthagyott. Arccal előre, neked is vannak még lehetőségeid, te is lehetsz boldog, mondom ezt úgy hogy van olyan ismerősi körömben, aki több éves házasságot dobott a kukában és ma már boldog egy másik férfi oldalán. Nem vagy egyedül. Ahhoz viszont, hogy tovább lépj, össze kell szedned magad, mert hiába keseregsz és sajnálod magad, az idő telik, az élet elhalad melletted és neked még ugyan olyan sz@r lesz mert nem haladsz előre hanem le vagy ragadva egy olyan szituációban amin nem tudsz változtatni, miközben a volt férjed élni tovább az életét.
2017. szept. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Fordulj pszichologushoz. Viccen kivül. Nekem nagyon sokat segitett. Engem megcsalt es elhagyott az ex es sokkal rosszabb nöert, a valas utan pedig erzelmileg zsarolt es terrorizalt.
2017. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Több mint valószínű hogy depressziós vagy. Keress fel egy szakembert. Sok sikert és kitartást
2017. szept. 1. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Én is úgy érzem,hogy depressziós vagyok. De nem szeretnék gyógyszert szedni és nem is tudom hogyan tudna segíteni rajtam egy pszichológus.

3. Neked van gyereked? ő hogya fogadta el a válást? azóta lett új társad?

A gyerek miatt is félek kapcsolatba kezdeni, mit szólna ha egy idegen férfi lenne az életünkben. Mindenen aggódok.

2017. szept. 1. 14:25
 6/8 A kérdező kommentje:
Valaki kérdezte privátban,hogy lehet h még szeretem. Emlékek előjönnek, és a gyerek miatt nem is akarnék más férfit. Lehet újrakezdeném vele, de hiába, mert ő nem akarja szerintem.
2017. szept. 1. 14:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül kell gyógyszert szedned. De egy szakemberrel való beszélgetés lehet sokat segítene, hogy túljuss az önsajnálaton, lezárd a múltat, és változzon a gondolkodásmódod.
2017. szept. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

3-as vagyok. A pszichologus nem ir gyogyszert, csak beszelget veled. Segit felismerni, vagy eppen elengedni dolgokat es hogy magad talald meg a megfelelö megoldast. Gyerek nincs ( nagyon akartuk, vagyis inkabb csak en, neki inkabb csak jo volt, hogy volt mivel zsarolni, de nem lett).

Van uj parom, de ha nem lenne se lennek elkenödve. Az ex egy undorito fereg, örülök, hogy megszabadultam töle. ( Amugy az eli vilagat se kell mindig elhinni, nalam is minden forumon kint van a nagy boldogsag az uj nöcivel, a hatterben meg hallom, hogy nap szinten megy a drama, az orditas es az ex meg tovabbra sem bir a micsodajaval)

2017. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!