Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Mikor kezdi mar el egy kisbaba...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mikor kezdi mar el egy kisbaba felfogni, hogy van anyja es apja akik elvalnak? Tehat mi az a kor amikor még ot nem viseli meg a valas?

Figyelt kérdés
2019. jan. 7. 08:38
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt, akkor mar 1,5 evesen felfogta, hogy apa elmegy es ez rossz volt neki. Hogyan tudtad elmagyarazni neki a dolgokat? Ha lehet ezt
2019. jan. 7. 10:55
 12/24 anonim ***** válasza:
Ha a szülők normálisan kezelik a helyzetet, nem fog sérülni.
2019. jan. 7. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

Mikor váltunk az exfeleségemmel a kisebbik 4 a nagyobbik gyerekem pedig 7 éves volt. Ennek majd 3 éve, semmi bajuk, nem bőgnek, nem hisztiznek, jó a kapcsolatom velük. Nem különbek mint akiknél együtt vannak a szülők.


Szerintem sokkal roszabb mikor valaki a gyerekre hivatkozva nem válik el, és nap mint nap a rossz példát mutatja a gyerekének a párkapcsolatokról....


Egy kisbaba az anyjához kötődik, ha tőle elszakítják, akkor van gond. Apához nem kötődik annyira.

2019. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
13 as vagyok, még azt hozzátenném hogy folyamatosan tartom velük a kapcsolatot, tudják hogy számíthatnak rám. Nem tűnök el hónapokra, évekre.
2019. jan. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%

A 12-essel értek egyet!


Ennyire egyszerű.

2019. jan. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
79%
Én egy éves voltam, mikor váltak a szüleim. Egyáltalán nem viselt meg. Nem is emlékszem rá.
2019. jan. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
86%

Én kb. 3 éves voltam amikor a szüleim elváltak. Apukám külföldön dolgozott, és csak hétvégente/ kéthetente láttam, ennek ellenére nagyon jo a kapcsolatunk ma is (nyilvan nincs meg teljesen az az apa-lánya kapcsolat).

Én csak anyukámmal nöttem fel, és én ezt igy éreztem/érzem természetesnek. Nem volt elöttem a "normális család modell", de nem is bánom. Engem személy szerint nem viselt meg semennyire :)

2019. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
55%

A mi gyerekünk 1,5 éves volt, amikor elköltöztem. Nem önszántamból, a feleségem szeretőt tartott, majd "lecserélt". De ennek ellenére higgadtan kezeltük a helyzetet, próbálunk normális kapcsolatot fenntartani.


Ebből a gyerek eleinte nem sokat látott, mert munka előtt, munka után is találkoztunk, lényegében csak az éjszakát nem töltöttem vele, akkor meg úgyis aludt. De attól még a gyerek nem hülye, nagyon is érzi a változásokat maga körül, és valamennyire megviseli, rosszabbul alszik azóta, sokkal jobban ragaszkodik mindkettőnkhöz. Amikor egyik szülő viszi, elő szokott fordulni, hogy nem akar menni. Korábban ilyen nem fordult elő. Aztán ahogy egyre nagyobb lesz, egyre többet van már csak velem vagy csak az anyjával. És elő szokott fordulni, hogy nagyon hiányolja a másik szülőt, aki éppen nincs ott.


Senki ne áltassa magát, hogy a gyerek nem sérül, meg nem viseli meg a válás. Minden gyereket megvisel, kit kevésbé, kit jobban. Ha nem most azonnal, később is lehet még belőle bőven problémája, mondjuk párkapcsolat terén. De ha már válás van, mindkét szülő legyen tekintettel a gyerekre, és igyekezzen minimalizálni a lelki sérüléseit.

2019. jan. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Az én pici lányom 1 éves volt, mikor elköltözött vele az anyja. Szörnyen hangzik, de a kislányomnak szinte ez a természetes állapot...
2019. jan. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
16%

Egy gyerek mindig sérül.

Sérül, mikor dackorszakos, és te nem szolgálod ki az általa jogosnak tartott igényét.

Sérül, mikor beszoktatod az oviba.

Mikor megeteted tökfőzelékkel.

Mikor meghal egy nagyszülő/dédszülő.

Kissé túl van ez tolva, nem gondoljátok?

Túlféltett gyerek voltam. Csúnyán felpofozott a valóság, mikor felnőttem.

2019. jan. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!