Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Hol és hogyan kell bejelentene...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hol és hogyan kell bejelentenem, ha az exem nem fizeti a gyerektartást? Mennyi idő után érdemes bejelenteni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 30. 11:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az exedet kérdezted már miért nem fizet?

Nem lehet, hogy "csak" átmeneti anyagi gondjai vannak?

Amúgy a bíróságon kell bejelenteni.

2010. jún. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
fel lehet jelenteni a rendőrségen, de csak 6 hónapra visszamenőleg követelheted az elmaradt összeget
2010. jún. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Most intézem pont a dolgot én is.A bíróságon kell fizetési meghagyást benyújtani.Ha szándékosan nem fizet,az bűncselekmény,akkor a rendőrségen is fel kell jelenteni.De mivel a rendőrség nem behajtó szerv,mindenképpen add be a bíróságra a papírt.
2010. jún. 30. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az első fokú ítéletet megfellebbezte, viszont a határozatban benne van, hogy a gyerektartás a fellebbezés ellenére végrehajtható. Azóta eltelt két hónap. Először azt mondta hogy eláll a fellebbezéstől, mert már ő is lezárná az ügyet aztán meggondolta magát. Valószínűleg azért hogy húzza a fizetési kötelezettségeit. (perköltség, ügyvédi költség, gyerektartás) Anyagi problémái nekem is vannak ugyanis egyedül tartok el így két gyereket. Ez nem ok arra hogy legalább egy részét ne fizesse ki. Én nem lehúzni akarom vagy tönkretenni, de fordított esetben ő már rég feljelentett volna.
2010. jún. 30. 12:56
 5/13 anonim ***** válasza:
Harmadik vagyok.Ez így igaz: a gyermektartásdíj fellebbezésre tekintet nélkül,ELŐZETESEN végrehajható.Tehát azonnal add be a bíróságon a fizetési meghagyást,mert kb. fél év,mire pénz lesz belőle.Ha ő nem fizet,akkor az állam megelőlegezi neked minden hónapban,és amivel elmaradt,azt is kifizetik neked egyösszegben.Aztán majd rajta behajtják.
2010. jún. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Fizetési meghagyást? A gyerektartásdíjat ítélettel vagy végzéssel lehet megállapítani, nem hoznak rá fizetési meghagyást.

Ez csacskaság.


Az ítélet vagy a végzés természetesen, ugyanúgy végrehajtható, mint a fizetési meghagyás (sőt, ha már volt ítélet vagy végzés, csak végrehajtással lehet kérni az elmaradt tartásdíjakat), ez a végrehajtás lehet közvetlen letiltó végzés kibocsátása iránti kérelem vagy más is.


egy ügyvéd

2010. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

06.30. 13:33-as vagyok.


Az ügyvédnek üzenem,hogy nem "csacskaság" a fizetési meghagyás, épp 2 hónapja intéztem,mivel a volt férjem nem fizet.Jogerős bírósági ítélettel be kellett mennem a bíróságra,ott fizetési meghagyást kellett beadnom,7 példányban.Fel kellett tüntetnem rajta az elmaradt összeget és rá kellet írnom,hogy visszamenőleg és folyamatosan is kérem.Rá kb 3 hét múlva már kaptam is levelet az önálló bírósági végrehajtótól,és elküldte nekem is és a férjemnek is a végrehajtási lapot.Jelenleg folyik a végrehajtási eljárás.

Tehát nem csacskaság.Így kell intézni a dolgot.

2010. júl. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
fogod az ítéletet, a másolatát és a számlaszámod elküldöd a férjed munkahelyére a bérszámfejtésre...;)
2010. júl. 11. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

21:11-es: amiről te írsz, az a közvetlen letiltó végzés kibocsátása iránti kérelem és igen, 7 példányban kell beadni.

Az nem fizetési meghagyás, ha lehet, ne keverjük a fogalmakat.

2010. júl. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

21:11 vagyok.

Nem, NEM letiltó végzés,mivel a volt férjem nem dolgozik évek óta,azaz nincs miből letiltani,tehát végrehajtást kértem,melynek első lépése a fizetési meghagyás benyújtása.

Tehát fizetési meghagyás,de a témát lezárhatjuk,hülye nem vagyok,olvasni is tudok.Az A4-es nyomtatvány fejelése a következő: Fizetési meghagyás.

Majd lent folytatódik: adós neve stb...

De a legegyszerűbb,ha a Kérdező bemegy arra a bíróságra,ahol az ítéletet hozták,és ott megkérdezi.

2010. júl. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!