Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Láthatásnak ilyen esetben mik...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Láthatásnak ilyen esetben mik a feltételei?

Figyelt kérdés

A szülők évek óta külön élnek. Mindketten laktak már azóta több helyen, de nem irreálisan messze egymástól.

Viszont a gyereket nevelő szülő elköltözik jóval nagyobb távolságra, de országon belül.

Ilyenkor az anyagiak hogy mennek? Kinek kell állni az útiköltséget, meg kinek kell a gyereket szállítani?



2019. ápr. 25. 18:21
 1/8 Rockarc ***** válasza:
79%

Ha nem kozos gyermekfelugyeletben allapodtatok meg, akkor a masik fel oda koltozik a gyerekekkel, ahova akar. A lathatast kell bitositania, nem az odajutast. Ha elkoltozik Ausztraliaba, akkor vagy repulsz ket hetente, vagy donthetsz ugy, hogy te is oda koltozol. El kell dontened mi a fontos szamodra.


Eleg egyertelmu jogi helyzet, csak biroi vegzessel tudod megakadalyozni, de ahhoz tobb indok kell, hogy sokat kell utazni. Itt mar nem rolad van szo, hanem a gyerekekrol. Ha a masik szulo valami miatt koltozik, akkor a gyerekek automatikusan mennek vele, mert nekik is az a jo. Neked kell bizonyitanod, hogy nem lesz jo nekik, ha koltoznek es te alkalmasabb vagy a felugyeleti jogra. Szinte lehetetlen megvaltoztatni a biroi dontest, komoly drog, vagy alkoholfuggoseg eseten johet szoba, ha kozveszelyesnek nyilvanitjak a masik felet.


43F

2019. ápr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem írtam, de én vagyok a "másik fél", azaz velem él a gyerek, és én költöznék. Ezért is érdekel, hogy nekem mik a kötelezettségeim így a különélő szülő felé a láthatással kapcsolatban.

Nem közös a felügyeleti jog, nálam van a gyerek elhelyezve, neki láthatási joga van 2 hetente 7végekre + nyáron 2 hét az övé.

2019. ápr. 25. 19:31
 3/8 Rockarc ***** válasza:
25%

Koszi, hogy az altalad le nem irt infok alapjan talalgatva lecseszel, hogy nem is ugy van. Igazan halas dolog igy segiteni.


Ugyanazt tudom irni, oda mehetsz, ahova akarsz a gyerekkel, amig ezzel ellentetes biroi vegzest nem hoz. Az pedig szinte lehetetlen. Ha latni akarja a gyereket, akkor neki kell megoldania, az odautat es a visszautat is. Kvazi "kolcson" kapja, de nincs beleszolasa a gyerek eletebe, ez a jog nalad van.


Neki csak annyi joga van, mint amit reszleteztel, engedned kell, hogy elvigye azokra a napokra, igy dontott a birosag. Ha nem tudtok megegyezni, akkor rendort kell hivni, azok megnezik a vegzest es az alapjan fognak donteni, hogy kinek van igaza. Ezert kell a birosagi papir, mert a rendorseg azt tudja betartatni az osszes fellel, ok nem itelkeznek, nem itelkezhetnek.


Szivesen.


43F

2019. ápr. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, és abszolút nem volt benne lecsesző szándék, csak azért tisztáztam a helyzetet (direkt utólag), mert ha előre leírom a kérdésben, akkor elfogult válaszokat kaphatok, meg általában mindig a kérdező a hibás az ilyen kérdésekben. Sőt, örülök annak, amit írtál, mert vegülis ez nekem kedvez.

Végzés erről nincs egyébként. Annyi van, hogy annak idején a gyámügyön írtak egy papírt, hogy külön élünk, a gyereket én nevelem, ő meg látogatja, elviszi, meg fizeti a gyt-t, és ennyi.

Bár attól még félek a hisztitől, szájhúzgatástól, mi lesz, mert még nem volt erről téma.


Mindenesetre ha félreérthető voltam, akkor én kérek elnézést, és tényleg köszi a válaszod, megnyugodtam,hogy nem nekem kell szaladgálni.

2019. ápr. 25. 20:25
 5/8 Rockarc ***** válasza:
19%

Nm. Pacsi!


43F

2019. ápr. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy ha te költözöl messze, akkor a plusz utiköltség felét neked kellene fizetned vagy kérheti a másik fél:


"A gyerek elvitelével összefüggő költségeket eddig csak a kapcsolattartásra jogosult, különélő szülő volt köteles viselni. Ez sokszor méltánytalanságot eredményezett reá nézve. Ha a válás után a gyereket nevelő szülő az ország másik végébe, vagy netán egy másik országba költözött, akkor a kapcsolattartásra jogosult szülő olyan helyzetbe kerülhetett, hogy önhibáján kívül, esetleg anyagiak hiányában nem tudott elmenni a gyerekért. Olyan is előfordul, hogy a gyereket nevelő szülő szándékosan költözik pl. a negyedik megyébe, hogy meghiúsítsa vagy korlátozza a kapcsolattartást. A bíróság most már dönthet úgy, hogy megosztja a szülők között a gyerek elvitelével kapcsolatos költségeket. Ez történhet úgy, és talán ez a legpraktikusabb, hogy a különélő szülő elmegy a gyerekért a gyereket nevelő szülőhöz, a gyereket nevelő szülő pedig hazaviszi a gyereket a kapcsolattartás végeztével. Ezáltal megoszlanak közöttük a költségek."

2019. ápr. 26. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%

Nehogy már neked kelljen fizetni az utiköltséget aki neveli a gyereket.

tegyük fel kapsz 15 ezer gyerektartást, ő minden hétvégén viheti a gyerekeket, az útiköltség legyen 10 ezer/alkalom.

még te fizetsz azért mert láthassa?

2019. ápr. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7, igen. Ha az költözött messzebb, akinèl a gyerek van, akkor szoktak ilyen ítèletet hozni, hogy a látogatás anyagi vonzatában megosztozzanak. Ha belegondolsz teljesen jogos. Nèzd a másik oldalt is, akinek ezáltal meg van nehezítve a láthatás, plusz idő is, pènz is, ès nem rajta múlt, mert nem ő költözött.
2019. ápr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!