Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Gyerektartás csökkentésénél a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerektartás csökkentésénél a minimum meghatározott gyerektartás összege is megváltozik?

Figyelt kérdés

Eddig %-os mértékben kaptam,de volt minimum összeg is.Múlt hónapban kaptam levelet,hogy az exem csökkentést kért.Az oké,hogy a %-ot tudja csökkenteni,de mi van a minimum fizetendő összeggel?

A válaszokat előre is köszi!

u.i.:Eddig ügyvéd nélkül jelentem meg a tárgyaláson,most fogadjak meg egyet?


2010. júl. 10. 22:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálam fix összeget állapítottak meg,a mindenkori nettó minimálbér 25%-át,azaz 15 ezer forintot.Azt hiszem,ez az a minimum,amit bárkinek megítélnek.A jogerős ítéletben megállapított minimum összeget fogod kapni.
2010. júl. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs lehetőséged ügyvédre a bírosági panasznapon érdeklödj.
2010. júl. 10. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem fogja tudni elérni a minimum összeg csökkentését.


Pont a másik oldal vagyok én tartozom tartással, alaposan utána néztem.

Ideiglenes halasztást kaphat, de a felhalmozódó összeget is köteles részletekben törleszteni.


A gyermek 18 éves koráig, a saját megélhetésének abszolút rovása miatt sem csökkenthető a tartásdíj.

Későbbi tanulmányok esetén már méltányolhatja a bíróság az apa érdekeit is.

2010. júl. 11. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Ha a minimumösszeget ő változatlanul is akarná hagyni,te emeltetheted.Nálunk így volt.Született egy újabb gyereke,ezért % csökkentést kért,de a régi minimumösszeget meg kívánta tartani,én viszont ragaszkodtam annak újraszabályozásához.A tárgyalást megelőző évi átlagkeresetének adott %-a /amit az aktuális tárgyalás kimond/
2010. júl. 12. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Előző vagyok:

Majd megütötte a guta,mert nem tudott már manipulálni a minimumösszeggel:)És szerintem érdemes lesz 2 évente átszámolnod,pláne ha túl sokszor kapsz minimumot,de azért észrevehetően emelkedik neki!

2010. júl. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát!
2010. júl. 12. 19:11
 7/7 anonim ***** válasza:

Sosem értettem meg milyen ember az,aki a saját gyerekét akarja megrövidíteni,miféle apa(anya)?

Sokan azt hiszik válás után a kötelességeik is megszűnnek az utódaikkal szemben.Pedig elválni csak férjtől-feleségtől lehet(elvileg).A gyereke mindig a gyereke marad az embernek.

Mégis miféle szülő az,aki nem gondoskodik megfelelően a gyerekeiről minden téren?Újabb gyereket pedig nem a meglévő kárára kell csinálni!Ha valaki nem tudja tisztességesen eltartani a gyerekeit,az nem vállaljon még gyereket!Mindenki felelős a gyerekeiért,és teljesen jogos,hogy ezt igyekszik minden normális ember kikövetelni attól a féltől,aki megfeledkezik erről.ki akar bújni a felelősség alól.

Remélem nem lesz lehetősége az exednek megkurtítani benneteket.

2010. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!