Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Működik, vagy visszahízom?

Működik, vagy visszahízom?

Figyelt kérdés
Néztem neten 90 napos diétákat, mennyire hasznos? Ha fogyok, akkor jojo effektus?
2021. jún. 18. 08:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Biológiai szempontból hülyeség ez a diéta. Ettől még sokaknál működik, azért, mert rendszert vezet be, és az önmagában segít elkerülni a túlevést. Hogy visszahízod-e utána, az részben attól függ, hogy mit csinálsz utána (ti. ha visszatérsz a régi étrendedhez, akkor garantáltan visszahízod), valamint hogy a fogyás során mennyire sikerült zsírt veszteni, és mennyi izmot vesztettél közben. Az izomvesztés ugyanúgy megjelenik a mérlegen fogyásként, de azzal igazából magaddal szúrsz ki, mert az izmoknak úgymond magas a rezsije, elhasználnak egy csomó kalóriát még pihenés közben is. Meg az izmoktól leszel csinos.


Szóval ha már valamit csinálsz, akkor én inkább egy egészségesen összeállított, mértékletes étrendet javasolnék, bármi olyat, ami tartalmaz elég fehérjét és zöldséget minden nap, és segít, hogy hosszú távon is valami normális étreded alakuljon ki. Ehhez megfelel ha makrotápanyagokat számolsz amibe még az édesség is belefér mértékkel, de akár az ilyen keto stb. is működhet, mert a szénhidrátok drasztikus csökkentésével egyszerűen lemegy az étvágyad és automatikusan kevesebbet fogsz enni.

2021. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A legtöbb ember idővel visszahízik, mivel az akaraterő és a szervezet toleranciája véges a megszorított étkezéssel kapcsolatban, ráadásul hosszútávon egyre kevesebb kalóriára lesz szükségünk a kor előrehaladtával.

Nem véletlenül készülnek a fiatalon gyönyörű emberekről előtte-utána képek, nagyon kevesen őrzik a fiatalkori formájukat, mivel iszonyú nehéz.


Hogy nálad pont megtartható-e a súly ki tudja, próbáld meg, ha nem érzed jól magad csináld másképp. Míg élünk, remélünk :)

2021. jún. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

És csináltam. Szépen lefogytam tőle, de egy éven belül visszajött. Nem igazán javaslom, a következők miatt:

- Nem alakít ki egészséges étkezési szokásokat. Amikor vége, nem tudsz mást tenni, mint visszatérni a régi szokásaidhoz. Ha nem is azonnal, de szép lassan.

- A fehérjenapot leszámítva nagyon kemény, gyakori éhséggel és gyengeséggel, ez pedig megnehezíti vagy lehetetlenné teszi, hogy sportolni kezdj mellette. Márpedig a tartós fogyáshoz muszáj lenne sportolni valamit, az első válaszoló szépen leírta, miért.

- A szénhidrátnap és a gyümölcsnap nem csak egészségtelen, de rosszul is lehetsz tőle. Én legalábbis ezeknek a napoknak a végén már konkrétan émelyegtem, iszonyat ez a mennyiségű cukor. Pedig csaltam is, például ettem elég sok banánt - amit elvileg nem szabad -, a túl sok gyomorsavat pedig a megengedettnél több olajos maggal kötöttem le, ez segített valamit.

- Hogy jót is írjak: nekem a gyümölcsös reggeli nagyon bejött. A visszahízás után pár évvel teljes életmódváltásba kezdtem egészséges étkezéssel és sporttal, és ennek keretében visszahoztam a gyümölcsöt reggelire, nálam ez bevált.

Tényleg inkább az életmódváltást javaslom, annak nincs vége 90 nap után, de tartható, élvezetes, és nem fogsz tőle visszahízni.

2021. jún. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!