Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Milyen étrenddel fogytál le...

Milyen étrenddel fogytál le és milyen étkezést ajánlasz nekem?

Figyelt kérdés
124 kg vagyok, 170 cm nőként. Karácsonyra -20 kilót le szeretnék adni. A mozgást már kitaláltam, viszont étrendet írhatnátok nekem. Eddig pl nyersen megettem egy kisebb répát, és ittam rá vizet, ebédre pedig csirkét ennék rizzsel, levessel, vacsorára pedig szintén levest, illetve gyümölcsöt ha éhes maradnék. Ez így jó? Írjatok étrendet is, amit nem nehéz betartani.
2022. aug. 30. 09:16
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Minden tudnivalót már leírtunk korábbi kérdések alatt, minden másra ott van a dietetikus, aki személyre szabja az étrendedet.
2022. aug. 30. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

4 hónap alatt 20 kiló kicsit soknak tűnik, de persze sok kilóból könnyebben megy.

Az étrended katasztrófa, de senki nem fog neked komplett étrendet írni ingyen.

Egészséges kalóriadeficitben kéne lenned, mert ez idióta koplalósnak tűnik.

Számold ki mennyi kalóriát ehetsz és tartsd be, ennyi.

2022. aug. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig kalóriaszámolás.
2022. aug. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Borzalom amit írsz. Egysiku, vitaminok, rostok, komplex szenhudratok alig.

Minisegi isszetevoket kell enni a mennyisegre odafigyelve. Irtam privatot

2022. aug. 30. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Minden a mennyisegeken mulik ha fogyasrol van szo. Neked ez iszknyat keves. 153 centis 60 kilos lanykent figyashoz ennel tobbet eszem. Nem szabad tul keveset enni, hoszsutavon nem csak allandoan ehes leszel, hanem a hormonrendszered, hajad, koekod, borod allapot is banja.

A mertekletesseg fontos de nem a koplalas. Konnyebb tartani a kis mennyisgeet ha az etel minosegu, sok a rost es a folyadek

Reggeli

Teljes kiorlesu kenyer sajtkrémmel/humusszal + zoldsegek + sovány sonka/sajt/tojás

Zabkása/rizskása/tejbebulgur gyümölcsökkel, magokkal

Joghurt cukormentes granolával vagy gyumolccsel

Turokrem zabbal, magokkal, cukormentes lekvarrak


Ebed

Lasagne durum tesztabol, 7 szazalekos daralt hussal

Toltott paprika sovany daralthussal

Barmilyen fozelek (bab, borso, lencse, karalabe, kukorica stb) valamilyen feherjevel

Krumpli vagy edeskrumpli olaj nelkul elkeszitve hasabnak purenek stb valamilyen feherjeforrassal

Bulgur/koles/rizs/hajdina akar belekeverve zoldsegekkel akar anelkuk valamilyen sovany feherjeforrassal

Durum teszta alacsony kaloriatartalmu tejszinnel, valamilyen feherjeforrassal es zoldsegekkel pl spenot


Valamilyen feherje = serteskaraj, sertescomb, csirke vagy pulyka vagy kacsa comb es mell, tofu, szejtán, hal, tenger gyumolcsei stb - ezek lehetnek sajtos, tejszines dios, zoldséges, paradicsomos stb szószban vagy magukban különböző fűszerekkel és kombinációkkal



Uzsonna: turokrem vagy joghurt

Tk lapkenyer vagy wasa kenyer (nem abonett) humusszal vagy sajtkremmel melle zoldsegek


Vacsora: ugyanaz mint a reggeli csak kevesebb


Tényleg mindent lehet enni, lehetoleg sovany hozzavalokbol (a zsirokban van a legtobb kaloria) es fozes kozben kell figyelni, hogy egy max 2 gramm olajjal inditsunk, es utana se adjunk hozza, mert azzal visszuk be a felesleges kaloriakat. Meg az ilyan zsiros etelekkel mint nutella

Lazac, avokádó is egészséges de a nagy zsirtartalom miatt fontos a mertektartas


A biztos fogyashoz meg legegyszerubb kaloriat szamolni. Kiszamolod barmelyik netes kalkulatorral a BMR odat abbol a napi kaloriazsuksegletet. A bmrnal tobbet, a kaloriaszuksegletnel kevesebbet kell enni es azzal lehet fogyni


(38kilot fogytam eddig osszesen)

2022. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
Mi a "mozgas"? Azon kivul mennyit mozogsz?
2022. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mindent ettem, ahogyan korábban is. Csak a mennyiségeket csökkentettem.

A napi nasizást elhagytam. De nem zártam ki teljesen. Ettem időnként édességet, főleg alkalmakkor.

Nem követtem semmilyen speciális étrendet. Nekem nem válik be semmi, ami kizárt és tilt teljesen bizonyos ételtípusokat.

Azokban meg nem hiszek, amikhez konkrét termékeket kell megvenni.

Én konditerembe jártam mellette, heti 3x.

3 hónap alatt ment le 8 kiló, úgy, hogy közben egyáltalán nem szenvedtem, mivel ugyanúgy ehettem mindent.

Neked biztosan több menne le, mert neked nagyobb az induló súlyod is.

2022. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Ennél többet nem bírok megenni, sajnos. Egy hete így étkezem és egyáltalán nem vagyok éhes, nincs nagy étvágyam. Gyümölcsöt, zöldséget, húst eszek minden nap, azt gondoltam ezzel meg is van a megfelelő rost, vitamin, fehérje.
2022. aug. 30. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:
75%

Most így étkezel és azt hiszed jól vagy. Aztán 2-3 hónap múlva elkezdenem zsibbadni a végtagjaid, elsötétülni a szemed, random elszédülni. Tudom, mert ugyanezt csináltam. 3 MRI vizsgálaton voltam mire végre valaki rájött hogy nem szervi a gond csak a túl kevés táplálkozás.

Most 3 évvel később, többtíz kilóval kevesebbel, amit lassan, egészségesen adtam le, még misnig érzem annak a pár hónapnak a hatását. A vérnyomásom sose jön helyre, edzés alatt előjönnek a szédüléyek és kifáradva a zsibbadások.

Nem, nem érte meg hogy cserébe 3 hónapig gyorsabban fogytam

2022. aug. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
38%
Igenigen tudjuk, szokásos duma, neked ennyi is elég, te kvakülönleges vagy, igaz hogy eddig 125 kilóra zabáltad magad, de most semmiképp nem bírsz 700nál többet.
2022. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!