Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mi az amit büntetlenül ehetek...

Mi az amit büntetlenül ehetek diéta közben?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, 183cm/83kg/F34 vagyok amorf kiszerelésben vagyis zsírcsöcs, alekosz test egyszóval sz@rulnézekki....


A fogyni szeretnék az csak az első fázis mivel a zsírtól szeretnék megszabadulni ami kb nettó 10kg rajtam (ez a felesleges zsír sac/kb), ezek után építeném vissza kb ugyan erre a test súlyra magam (80-85) csak izomot. A diéta mellet természetesen napi szinten edzek 1.5 órát is amibe jelenleg a kardió edzés dominál ameddig fogyni szeretnék.


A kérdésem az lenne hogy az étrendemet is teljesen megváltoztatom és ameddig a diéta fázis van mi az amit ehetek büntetlenül úgy hogy azért ne éhezzek?


Pl salátákat zsirszegény sonkával ehetek?

Zöldéget pl brokkolit karfiolt répát (vegyesmix) picit megízesítve szabad?

Abonet+sonka+ paradicsom ?


Azért kérdezem mert ha ezeket ehetem és kaloriadeficitben tudok maradni akkor nekem ez már elég is :)


Bocsánat ha nagyon hülye a kérdés abszolút kezdő vagyok kaloriaszámlálásban meg hogy mit szabad mit nem és mikor:)


2023. jan. 9. 22:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%

Kaloriat kene szamolni es akkor pontosan tudod kovetni, hogy mibol mennyit ehetsz.

Szamolas nelkul honnan tudnad, hogy mikor vagy deficitben?

2023. jan. 9. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

Jó dolgokat írtál, 1 kivétellel Én az abonettet hagynám a helyedben. Puffasztott, extrudált műanyag, nem étel, és még csak nem is laktat semmilyen szinten.

Hús/zöldség az alap, ez jó irány, sült zöldségek, saláták, levesek❤️, de ugyanúgy ehetsz tojást, sajtokat, olajos magvakat is, és ne feledd a fűszereket, ízeket!!!! Annak a sonkának pedig nem kell zsírszegénynek lennie!.

2023. jan. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
2. Lemaradt: nincs olyan, hogy diéta fázis. Ha nem akarsz visszahízni, fogyás után se térhetsz vissza a régi életmódodhoz. Már ha meg is akarod tartani azt amiért megdolgoztál.
2023. jan. 10. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Hidd el, eredményesebb, ha kombinálod a kardiót az erőnléti edzessel, és figyelsz az étkezésre :)


A kardio, nyilván segít fogyni, szalkasodni, de sajnos hiába fognál csak ebbe, a végére nagyon gyenge lennél, és nagyon nehéz lenne bele fogni egy izom építő turnusba.


Illetve az izom, minél több van, annál több kalóriát segít neked elégetni :) Én fele fele arányban kardio és erőnléti edzést végeznék, illetve étkezés szempontbol :


- szemhidrat kell, izom fejlesztés szempontbol ,

- fehérje ( ez nagyon jó barát, de természetesen vidd be, nézz utána, milyen ételekben van )

- zsír ( erre is szükség van, ha nem viszel be, a szervezeted érzi hiányát és elkezdi termelni , minimális kell, de kell :) és batran, de ne olajat stb, legyen sertes v kokusz zsír :) batran keszitsd ezzel az eteleid.


A zöldségek a barátod, sokat meg tudsz enni, de vigyázz, mert azért van szénhidrát és cukor tartalmuk ( persze minimális ) , tojás szinten szuper ( de a zsír részt meg tudja dobni ), csirkemell stb .


Ha jól csinálod, igazából bármit lehet enni. Én csak figyelek , miket viszek be, hogy minőségi vitaminokat és tápanyagokat juttassak be magamnak( amit lehet, ételből, azon felül meg nem marketingelt semmire való vitaminokat, hanem megbízható, bizonyítottakat ) .

Mindig arányosan kell étkezni , egy idő után már ösztönös:) edzeni persze kell, nagyon sokat segít. Én ezt egy időben elhagytam, hízni nem híztam, de a feszesseget két évbe telt vissza hozni :))


A kalória deficit egy dolog, de nem egészséges és sokszor nem tartós, illetve csomó gondot tud okozni, ha felelőtlenül csináljak. A kalória deficit, amit mindenki mondogat, nem egyenlő azzal, hogy na most megettem 3 szemlét és az 1200 ( pl ) és megvagyok, közben a szervezeted és a bélrendszered ordít, hogy mit muvelsz magaddal. Érdemes figyelni a tápanyag bevételt. Szénhidrát, zsír, fehérje +vitaminok :) rengeteg oldal foglalkozik ezzel. Csak érdemes megkeresni .

2023. jan. 10. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
20%
Babgulyást!
2023. jan. 10. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%

"Mi az amit büntetlenül ehetek diéta közben?"


MINDEN!!!!!

Csak a mennyiségekre kell odafigyelni, ezért a KALÓRIASZÁMOLÁS a megoldás!

2023. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

6. Nem, nem az a megoldás, felesleges annyira erőltetni ezt a görcsös kalória számolgatást.

Egyszerűen jobban meg kell válogatni mit eszik, milyen minőségben, ( esetleg a tápanyag arányokra is ránézni- mert bizonyos esetekben erre a részletre is szükség lehet). A mennyiség tekintetében meg az ésszerűség határain belül kell maradni és ennyi.

+ Rendszeres mozgás.

2023. jan. 10. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%
Bármit, amíg kalóriadefeicitben vagy :)
2023. jan. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
35%
Hát lehet a meggyes pite a három golflabdányi méretű kókuszgolyóval nem kellett volna a vanília öntetes túrós-áfonyás palacsinták előtt, de még szerencse, hogy van Milka csokim, így legalább nem érzem magam kellemetlenül. 😂
2023. jan. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Az étkezés sokkal fájóbpont nekem mint az hogy napi 1 -1.5 órát edzek... utolsóval együtt tudok érezni..... minden szart kívánok és ettem is. Ha az éheztetés megoldás lenne akkor azt is megtenném de tudom hogy azzal csak ártok így enni fogok mennyiségileg úgy hogy rendben legyen viszont át megyek zöldségekre némi hússal sajttal de ameddig fogyni akarok addig ezekkel óvatosan bánok, utána pedig ha tomegelek akkor picit valtoztatok a mennyiségeken

2023. jan. 10. 12:43
1 2




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!