Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Reggelit kezdjem gyümölccsel....

Reggelit kezdjem gyümölccsel. Oké rendben is van, de mi van akkor, ha nem szeretem annyira a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés

Mi az alapja ennek a rengeteg gyümölcsfogyasztásnak a 90 nap alatt, mikor cukor nagy többsége? Nem az lenne a 'normális', ha reggel ennénk többet, és a napszaknak megfelelően csökkentenénk le az adagot addig, hogy vacsorára már alig, vagy semmit sem ennénk 18:00 után?


Kérdésre visszatérve: Nem ehetek reggelire pl.: azon a napon azokat a táplálékokat, amiket előír a diéta?

Pl.: Fehérjenapon egy pohár tej, meg valami felvágott, mivel az hús?

Gyümölcsnap az rendben van, hogy egész nap azt eszel, de a többi napon? :S


Most szeretném elkezdeni, de vannak fent tartásaim ezzel a 3 hónappal kapcsolatban.


Köszönöm szépen előre is a válaszokat!


2011. ápr. 2. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem akarlak lebeszélni, de én sem értem a logikáját, szerintem ha más, normális diétát csinálnál, többre mennél.

"Nem az lenne a 'normális', ha reggel ennénk többet, és a napszaknak megfelelően csökkentenénk le az adagot addig, hogy vacsorára már alig, vagy semmit sem ennénk 18:00 után?"

De. Kivéve a 6 utáni nemevést. Kell vacsorázni, lefekvés előtt 2 órával ne egyél már. Fehérjét egyél vacsorára (tojás, túró, csirke- v pulykasonka.)

És igen, reggelire egyél rendesen. Tízóraira meg uzsonnára mehet a gyümölcs, ha nem szereted, egyél helyette joghurtot, vagy hasonlót. Ebédre szintén rendesen, csak a tésztákat, a lisztes meg zsíros dolgokat nagyon minimálisra csökkenteni.

A 90 naposat azért nem támogatom, mert kivitelezhetetlen, hiszen minden ételben van valamennyi ch meg fehérje is, nem lehet teljesen szétszedni.

2011. ápr. 2. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szinte minden gyümölcs savasít, én éhgyomorra nem enném. Azt olvastam, hogy az is rossz, ha valami mellé az ember még gyümölcsöt is eszik, mert akkor nem csak a nehezen emészthető (erjedő) gyümölccsel kell a szervezetnek megküzdenie, hanem elsavasítja a másikfajta ételt is, és annak is problémásabbá válik az emésztése. Legjobb két étkezés között fogyasztani a gyümölcsöt, úgy, hogy néhány órával előtte és utána ne fogasszunk semmit.

Nagyon nem értek egyet azzal, aki szerint kilószám kell enni a gyümölcsöt.

Nem véletlen, hogy a makrobiotika is azt tanácsolja, hogy zöldséget egyen minden nap az ember, gyümölcsöt pedig 2-3 naponta.

2011. ápr. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

a gyümölcsben nincsen cukor legalábbis olyan nincs ami hizlalna, nem olyan cukor van benne amit mi cukorként ismerünk szóval ezt azonnal felejtsd el. a gyümölcsben rengeteg vitamin van, tisztít, kimossa améreganyagjaidat a szervezetedből, és minden vitamin eredeti forrása.

ha nem szereted akkor vegyél kicsit különlegesebbeket, mondjuk ananász, mangó,kivi, papaya, grapefruit, de ezek igen drágák. amikor elkezdtem fogyózni utáltam a zöldséget és a gyümölcsöt de mostmár imádom..

2011. ápr. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
84%
"a gyümölcsben nincsen cukor legalábbis olyan nincs ami hizlalna" a nap hülye válasza
2011. ápr. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

NA szerinted mi az alapja?


A biznisz, növekeldjen a zöldségesek forgalma.


Mindíg át kell gondolni a dolgokat nem csak csinálni amit hallasz.


Ez a rossz cukor, jó cukor elmélet is szerintem tiszta marhaság.


A koncentráción múlik minden, a tiszta glükóz is káros ha sűrűn, töményen viszi be az ember.


De megnézném a fejét annak aki megeszik fél kiló mézet együltő helyébe, mennyire vágna utána egészséges képet.

2011. ápr. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha rám hallgatsz, akkor inkább visszafogod a szénhidrátot:) Én kb 2 hónap alatt a súlyom közel 10%-t lefogytam:) (most mértem, reggeli után ámde egyéb "testsúlycsökkentő" fürdőszobai foglalatosságok nélkül:) és semmi sem a mellemből ment le, hanem inkább hasból, míg a 90 naposnál nekem a mellem lett kisebb:( Szóval nagyon elégedett vagyok:D A diéta lényege, hogy naponta maximum 160 gramm szénhidrátot fogyaszthatsz, bármilyen formában és megosztásban, a lényeg, hogy nem lehet több ennél, és ha megmarad is, akkor sem viheted át a másik napra. Egyébként azt eszel és annyit amit és amennyit akarsz. Ebbe a szénhidrátmennyiségbe amúgy közel 3 tábla csoki belefér:) Csak a viszonyítás kedvéért, egy tábla (100gramm) csoki kb 55 gramm szénhidrát, egy zsömle (50 gramm) kb 28 gramm, húsban, zöldségekben gyakorlatilag semennyi nincs:) Gyümölcsökben kicsit több, de nekem kb mindegyik gyümölcs túl savas, szóval nem nagyon eszem őket, inkább zöldségek.
2011. ápr. 2. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
honnan hallottátok hogy hizlalna a gyümölcs? " kati naponta evett 3 kg gyümölcsöt 10 kg-t hízott stb.." olyan tájékozatlanok vagytok......
2011. ápr. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek!

Mind mondtam én sem nagyon támogatom ezeket a napokat.

Most ettem meg 1 almát, + 1 banán, de most meg főzhetem a paprikás csirkét nokedlivel, én meg eszek párolt káposztát, mivel azt imádom, meg vettem leves bevaló zöldségeket, szerintem majd azokat eszem meg a leves levével.

Inkább azon az elven vagyok én is, hogy azt edd amit kívánsz, de mértékkel, le is mondok erről a 90 napos agymenésről, mert nekem már az megbukott, hogy minden nap reggeli gyümi.

Eddig meg suliban ettem meg délig két sajtos kiflit, jobban éreztem magam, mint most, hogy ettem 1 almát. :S

2011. ápr. 2. 12:17
 9/11 anonim ***** válasza:

ma 11:46

Nem a gyümölcs maga hízlal, hanem a megengedettnél magasabb szénhidrátbevitel, a gyümölcs meg elég sok gyümölcscukrot tartalmaz (szőlő, banán különösen), és a gyümölcscukor ugyanúgy szénhidrát. Lehet gyümölcsöt enni, de ugyanúgy figyelni kell a ch bevitelre.

Első voltam.

2011. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Válassz olyan diétát, amit rendesen be tudsz tartani. Különben úgysem fog működni.
2011. ápr. 2. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!