Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Magatokkal viszitek a babátoka...

Magatokkal viszitek a babátokat a bevásárló központba?

Figyelt kérdés

Gyakran látom, hogy anya+apa és a baba együtt vásárolnak.

Tegnap egy egész pici (pár hetes) babát is láttam. Nem értem miért kell ilyen tömegnek és nyüzsinek kitenni egy ilyen picit. Miért nem vigyáz otthon apa ameddig anya vásárol? Vagy én aggódom ezt túl? A lányom 4 hónapos, de még nem vittem ilyen helyre! Persze aki egyedül van, azt megértem, de legtöbbször úgy látom kísérő is van az anyával.


2009. márc. 29. 07:44
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
91%
Az én fiam 4 hónapos, a kezdetektől sétálunk lent, hidegben melegben, 3 hónapos kora óta a közértbe, és tömegbe is viszem, tehát voltunk már bevásárló központban. A férjemre nem lehet vásárlást bízni, de szívesen eljön velem és nekem is jobban esik ez, mint egyedül menni. Semmi baja nem lesz a babának, ha tömegbe viszed, most nem, majd az oviba fog betegséget elkapni. Az én fiam ráadásul még élvezi is, kerek szemekkel csodálkozik az emberekre úgy forgatja a kis fejét és nevetgél!
2009. márc. 29. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
88%

mi 3hós kora óta visszük, olyan időpontban mikor alvás van, mert szerencsére ő bárhol alszik.8hós és hetente 1x bizony a bevásárlóközpontban alszik.

:)

2009. márc. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
37%
Igen Érdekes én is látok ici piciket plázázni ! Pont gondoltam is most jöttek a szülö szobábol! Jó bátrak!
2009. márc. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
89%
2 hónapos volt a kislányom, amikor először vittem bevásárlóközpontba. Mivel a nagy tesóinak kellett több dolgot is megvennünk és ő csak szopik, így vittük magunkkal. Vidéki kisebb városban lakunk, így nemigen megoldható, hogy egyedül menjek el több órás vásárlásra a baba nélkül. Nem hinném, hogy akkora problémát okozna, hogy magammal viszem őt is, ha valahová megyek. Nálunk már 4 gyerek van és egyik se volt soha beteges... pedig a házunk valódi átjáróházként működik. Azért, mert pici babánk van, nem tilthatom el tőlünk a gyerekek barátait... Hidd el, azért, mert néha-néha ilyen helyre is elviszik a babákat, azzal még nem lesznek a szülők felelőtlenebbek. Lehet, hogy egy nagyvárosban te meg tudod oldani, hogy 1, másfél óra alatt elintézd a bevásárlást, de sajnos ez nem mindenkinél adott.. vinni kell a babát is, hiszen ennie kell. Én pl. nem tudom a picit senkire rábízni, igaz, hogy a cumisüveget se ismeri még most, 7 hónaposan se. Ja, és eddig még sosem volt még náthás se.
2009. márc. 29. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
88%
En 1 honapos kora ota viszem bevasarolni magammal,de csak minden 2 hetben egyszer!En imadok vasarolni,nem hagynam az apukara szivesen!Semmibaj nem volt a kicsivel,egy hatalmast aludt es kesz!Minel jobban fejted annal rosszabb!
2009. márc. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
83%

en 3 hónapos koraig nem megyek vele boltba, meg sokemberes helyre.

utana lehet el-elmaszkalok vele (bar nemigen szoktam bevasarlokozpontba jarni, de a sparba el fogom vinni pl)

azért szabtam a 3 hónapos kort, mert addigra kap eleg vedooltast, meg addigra valamennyire kialakul az immunrendszere.

2009. márc. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kb 3-4hetesen vittük igaz nyáron,nem ilyen "taknyos"-bocsi a kifejezésért de ez van.. időben..bevásárló központba.

A kicsik nem igazán érzik meg,max egy jót alszanak tőle.Ami igazából ilyen időben veszélyes lehet rájuk,hogy klímásak és a klíma miatt terjenghetnek vírusok a levegőben,de hol nem..nem kell ahoz sztem bevásárló központba menni,hogy vírust kapjunk-elég a rokonság is hozzá.

Tény az,hogy amíg ilyen picik vigyázni kell rájuk,mert az immun rendszerük még szinte nulla és nem kellene rögtön betegen indulni a nagyvilági életbe,de mindentől óvni sem szabad,mert valahogy meg kell erősödnie.sztem a te babád már nyugodtan mehetne emberek közé,neki már erősödnie kellene!15hós baba mamája

2009. okt. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Én vittem magammal, kb 3 hónapos korától. Most úgy döntöttem, hogy ebben az influenzás időben nem viszem. Vagy én maradok vele otthon, vagy anyumék. Egyedül nevelem. 10 hónapos.
2009. okt. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
82%
Én már 3-4 hetes korában vittem bevásárlóközpontba a kicsim. A férjem még lista alapján se nagyon tud és nem is szeret vásárolni. Én meg örülök, ha egy kicsit kimozdulhatok. Ebben az influenzás időszakban nem szeretném magammal vinni, de máshogy nem tudom megoldani, kb 1,5 óra az út a bevásárlóközpontig, + a vásárlás. Otthon nem tudom hagyni, mert nehezen eszik, mástól nem fogadja el a cumisüveget.
2009. okt. 13. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%

Én már 3-4 hetes korától vittem a fiam vásárolni. Hetente egyszer mentünk, most 19 hónapos. 1 évesen volt beteg, 3 napig lázas volt, azon kívül semmi baja!

Mondjuk én sosem aggódtam túl a dolgokat, mert minél jobban féltve van a baba, annál rosszabb.

Talán most kezd egy picit nehezebb lenni a vásárlás, mert ő is szeret(ne) pakolni a kosárba...

Amíg picike volt, általában aludt vásárlás közben, de ha ébren volt, akkor nézelődött, ámult bámult...


Mi Pennybe, Rossmannba, DM-be és Tescóba járunk az elejétől. Attól, hogy taknyos idő van, nem fog a boltban összeszedni semmit, mert gondolom nem hajolnak rá idegenek és nem taperálják össze.

2009. okt. 13. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!