Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Nem sok túl egyszerre 93g...

Nem sok túl egyszerre 93g fehérje turmix formájában? (edzés után, tömegeléshez)

Figyelt kérdés
2011. okt. 4. 17:45
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*túl sok.
2011. okt. 4. 17:45
 2/14 A kérdező kommentje:
Jah és 370 g szénhidrát?
2011. okt. 4. 17:46
 3/14 anonim válasza:
100%

Nagyon sok.

Nagyjából 2 g fehérjét és 5 g szénhidrátot javasolnak testsúly kilogrammonként naponta. Számolj utána, a 370 g szénhidrát az egy 75 kg-os embernek a teljes napi szükséglete! Te pedig ezt innád meg egyetlen étkezésre!


Edzés után 0,5 g fehérje és 1 g szénhidrát szükséges turmixként, majd egy teljes étkezés 1 órán belül.

2011. okt. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
TESTSÚLY KILOGRAMMONKÉNT, az utolsó mondatból véletlen kimaradt
2011. okt. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Értem, de nagyon nehezen hízó fajta vagyok. A 2g fehérje/tskg-val egyet értünk, bár valahol olvastam h aki nehezen hízik az nyugodtan ehet 3g/tskg-t. Az 5 g cukor/tskg pedig nem túl kevés? 6-7-et szoktak javasolni alaphangon a nehezen hízóknak. Jah amúgy 63 kg vagyok, és 3000 Kcal/nap a kiinduló értékem. 2 hétig csinálnám, és aszerint finomítanám h mik az eredmények. A túrmix viszont szerintem is sok egyszerre, de ha kétszerre iszom meg?
2011. okt. 4. 18:58
 6/14 anonim ***** válasza:

szétdobhatod ketté.

fehérje: ha újabban is foglalkozol a témában, azt is olvashatod Amcsiból, tehát nem a szomszéd gyúrós Pistáék találták ki, hogy 1,5g/ttkg fehérje is elég lehet naturálban! ok ez nekem is kevésnek tűnik..

3000kcal meg lehet kevés lesz, persze írtad hogy finomítod. turmix szerintem is mehet kettő részben.

2011. okt. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

18:13-as vagyok.

Mi az hogy 5g cukor/tskg?

Ugye csak elírás és szénhidrátot akartál írni?

A turmix még ketté osztva is sok. Teljesen értelmetlen, a felét zsírba fogja elrakni a szervezet. A legjobb módszer, amit írtál, hogy figyeled a tested változását és aszerint lövöd be a szénhidrát és fehérje mennyiséget.

2011. okt. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

ha testet épít, azért nem biztos hogy rossz ötlet, sőt.

a benne lévő CH ha nem edzés után issza, hanem tömegnövelőnek akkor lehet normális is, pl. zab, és akkor teljesen jól megoldja az energiabevitelt és a fehérjebevitelt is.

2011. okt. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Aczél! Lehet h 3200-vel indítok... Bár most "szerencsés" helyzetben vagyok, mert munkahely hiányában jelenleg nincs fizikai aktivitásom. Egész nap itthon ülök. Így bízok benne h elég lesz...


23:03-as!


Igen, a cukor csak elírás. Nem szoktam mindig kiírni h szénhidrát... :) De ha megvan a heti háromszori intenzív edzés miért zsírként raktározódna el? Szerintem 3000 Kcal alaphangon kell h tömegelni tudjak...


Aczél másodszor!


Zabkorbát reggelire szoktam enni... Amúgy hogyérted h ha nem edzés után iszom? Nem az a cél, hogy minél hamarabb CH-hoz jussanak az izmok a glikogénfeltöltés miatt? Amúgy a turmix 6 deci sovány tejből, 100 g Powertrack Powermass-ból, és 50 g WPC-80-as fehérjéből áll. Ebben max a tejcukor ami egyszerű cukor. Esetleg a tömegnövelőben egy minimális.

2011. okt. 4. 23:16
 10/14 anonim ***** válasza:

hát akkor néhány alap dolgot át is lehetne venni.

zabkorpa: tiszta rost, nem is emészthető. a pehely a kaja, a korpa csak tisztítja a beleket, esetleg laktat.

turmix: tej? edzés után van benne fehérje, és egyszerű cukor! így szívódik fel, épül be a legjobban. a tejcukrot előbb ketté kell hasítani, és a minimális tejzsír is fölösleges, zsírt majd eszel a komplett étkezéskor. tehát az edzés utáni turmix gyors tápanyag: fehérje + cukor (30-40g szőlőcukor szokott lenni)

tömegnövelő turmix, tehát reggel vagy este vagy étkezés helyett, nem edzés után: benne van a fehérje, és mellé minőségi CH - zab. meg minden más, ez konkrétan kajálást helyettesít, ebbe elvileg minden mehet.


reggel van, javítsatok ki ha valamit elírtam, de esélyesebb, hogy csak kifelejtettem valamit.

2011. okt. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!