Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Milyen tapasztalataitok...

Flower5874 kérdése:

Milyen tapasztalataitok vannak erről a diétáról? Lehet vele eredményes fogyást elérni úgy hogy a leadott kilók nem jönnek vissza?

Figyelt kérdés

2012. aug. 30. 09:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
12%
Melyikről?
2012. aug. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Fogyás = szénhidrát- és zsírbevitel ésszerű csökkentése.

90 napos = 3 nap tömény szénhidrát, 1 nap normális étel (fehérje + zöldség)


Mi a fenétől lenne eredményes? Ha szénhidráton élsz?

2012. aug. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
nem ez a 90napos ez nem ér semmit, kemenyitonap szenhidrat nap gyumolcsnap ezek mind hizlalnak, egeszben csak a feherje nap ér valamit, ha igazan fogyni akarsz akkor egyél sok fehérjét zoldséggel, keruld a szenhidrat evitelt, persze minimalis megengedett es kell is, de cs reggel, egyel magvakat mert a zsiradek kell a vitainok felszivodasahoz is, és nagyon sok vizet kell inni, de mellette fogyaszthatsz rostos italokat is, teakat(cukormenteseket)..es persze sportolj valamit, olyat ami jol esik neked, nem kell masokat utannozni, eleg a sajat tempodban es olyan sport amiben kenyelmesen erzed magad..
2012. aug. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
17%
A 90 napos csak nem egészséges, de bizony eredményes. Pillanatok alatt visszajönnek a leadott kilók, de eredményes diéta. Nem is túl egészséges, bár ugyanazt eszed, amit alapból, csak itt célzottan mész egy fajta tápanyagra, az inzulinszintet eléggé ugráltatja. De ha csak az eredményesség a kérdéses, akkor eredményes.
2012. aug. 30. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
92%

A 90 napos diéta eredményes. Fehérjét alig eszel, tehát a tested nem tudja fenntartani az izomzatod. Szénhidráttal meg teletömöd magad 3 napon keresztül, ráadásul szar szénhidrátokkal, ami zsírként raktározódik.


Magyarul: a zsírodat fenntartod vele, az izomzatodat pedig lebontod. Ezért akár 20-30 kilótól is meg lehet egy ilyen diéta alatt szabadulni. 20-30kiló izomtól. Ezért hiszik azt sokan hogy sokat fogytak, pedig nem... izomtömeget vesztettek. Ha meg netán 1-2 kiló hájat is sikerül leadnod, az úgyis visszajön...


Normális diéta: magas fehérjebevitel(3g/tskg), alacsony szénhidrátbevitel(3-4g/tskg) és alacsony zsírbevitel. Ja, és ez ne virsliből parizerből csokiból tejből és kenyérből álljon.

2012. aug. 31. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
22%
30 kiló izom lebontása, ne mondjunk már ilyen butaságot. Nem próbáltad még a diétát, semmilyen izomvesztés nincs belőle, kb 8-10kg-t adsz le, csak amint abbahagyod, egyből visszajön. 3 g fehérje testtömegenként egy hízó sertésnek kell, sőt, egy kisebb malacot ki is nyírsz vele, úgy felfúvódik. 1.5 g fölé felesleges vinni a fehérjét, nem tudod hasznosítani.
2012. aug. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 vattacukor13 válasza:

Az előttem szólókhoz csak annyit, hogy ne szóld le addig, amíg nem próbáltad! Másrészt, ha nem sikerül vele fogynod, az nem a diéta hibája, hanem valószínűleg Te csinálsz valamit rosszúl.

Tavaly októberben kezdtem el én is a 90 napos diétát. Idén áprilisban hagytam abba és sikeresen 15kg-ot dobtam le magamról. Persze, voltak hullámvölgyek és volt, amikor azt éreztem, hogy bármit fel tudnék falni, de szerintem mindent agyban kell eldönteni és nem érdemes az áhított alakot feladni egy táblacsokoládéért. Szóval én minden betartottam, ahogy írta. Kivétel, hogy én nem tartottam víznapot. Ugyanúgy ettem mindent, amit a többi ember, csak mondjuk nem ettem hasábburgonyát a husihoz stb. A fehér kenyeret teljesen kiiktattam az étrendemből és a cukrot felváltottam édesítőszerre.

A súlyom április óta nagyjából tartom, igaz a nyár folyamán volt, hogy felcsúszott rám 1-2 kg a nyaralás során, vagy ha túlzásba vittem a fagyi evést :)

Amúgy ugyanezzel a diétával anyukám is lefogyott már, neki 56 kilótól sikerült megszabadulni és Ő is tartja azóta is.

2012. aug. 31. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Én még konkrétan nem próbáltam, csak sok ismerősöm van, aki próbálta, szép eredményt hozott, csak gyorsan elmúlt, persze , ezt embere válogatja, mert totál visszatértek az előző életmódjukhoz pont a hullámvölgyek miatt:)

Grat a nagyszerű eredményekhez, nektek ezek szerint életmódváltást is hozott magával és ez a lényeg!

2012. aug. 31. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Na, csak nem nők napján nevelkedtetek? :)


Először is, kicsit észre kellett volna venni, hogy túloztam. A lényege, hogy ezzel nem zsírt fogysz le, hanem izmot. Ne próbáld meg magyarázni hogy nem, mert de. Nemtudom egy orvos elé odaállnál-e azzal, hogy ha nem eszel fehérjét, csak 4naponta, akkor te nem bontod le az izmaid, és ha 3napig csak szénhidrátot eszel, nem tartod meg a zsírod. Ez egész egyszerűen abszurd, hihetetlen hogy ezt valaki képes elhinni, mikor manapság biológiát is tanul az ember...


Az a baj, hogy a 90napos diétázóknak szinte egytől egyig csak a mérleg a fontos, azt hogy közbe hogy néznek ki, azt leszarják. Persze, a diéta végére egyből bele fogsz férni a szűk ruhádba, mivel a zsírréteg alól eltűnt az izom nagyrésze, és kissebb lett a kerületed. Nagyszerű.


2,5-3g/tskg fehérje kell, ha diétázol. Pont, hogy a fehérjét kellene megemelni diéta alatt, és a szénhidrátot minimálisra csökkenteni, mellé kardió edzéseket végezni, hogy rábírd a szervezeted a zsír lebontására, és az izomzat fenntartására. Egyébként nem volt még disznótok, ugye? Az moslékon tökéletesen elél...


Én nem próbáltam, csak édesanyám, mert nem tudtam róla lebeszélni. Szóról szóra betartott mindent, szinte egyszer sem csalt. A végén örült magának hogy lefogyott 12kg-ot. Ezután egy testzsírszázalék mérés következett, és a soványsága ellenére jóval az átlag fölött volt, mivel izom szinte egyáltalán nem maradt rajta. Ja, és nehezére esett hazavinni a szatyrot bevásárlás után...

2012. aug. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

És szerinted miért nevezik mosléknak te nagyon okos, szerinted abban mi van?

3 g fehérjét nyomatsz egy malacnak, az bizony kinyiffan, mivel az általad mosléknak nevezett táplálékban kukorica, árpa, búza, búzakorpa keveréke van, és ehhez adnak szóját, amit ha túladagolsz, elpusztul. Az ember ettől jobban tűi a fehérjét, de 3 g/testtömegtől csak rothad a beleidben a fehérje, puffaszt, székrekedést okoz, baktériumoknak táptalaj és még sorolhatnánk. Nem úgy van az, hogy 30kg izmot elbontasz, annyi erőd nem lenne, hogy a kezed fölemeld, gondolkozz azért egy kicsit, mielőtt ilyeneket írsz.

2012. aug. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!