Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért vannak olyan sokan a 90...

Miért vannak olyan sokan a 90 napos diéta ellen?

Figyelt kérdés
Érveket és ellenérveket szeretnék ezzel kapcsolatban hallani. Kinek jött be és kinek nem...?
2008. jún. 5. 13:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

énmár sokfélét csináltam. a 90 napost is csináltam. de arra jöttem rá hogy eredményt akkor értem el ha azért éheztem egy kicsit (megválogatva eszek , és nem állandóan) és sportolok.

igazábol a 90 naposnál is éhezni kell. pl gyümölcs nap, vagy víz nap. ott sem ehetsz akármit. szóval ugyan olyan mint egy másik diéta.

2008. jún. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
a mindennapos gyümölcsevés, és a gyümölcsnapok nekem állandó gyomorproblémákat csináltak, dokim szerint rengeteg a savam, gyógyszerelni kell. Alapvetőne savas, elsavasítja az emésztőtraktust. Semmilyen tudományos tétel nem bizonyítja, hogy az élelmiszerek szétválasztása fogyással jár. Ennél is mint minden agyament diétának az izmokat bontja le a szervezeted. Zsírt meg csak utána, de annak is a duplája jön vissza. Előnyét nem tudok mondani. szerintem nem így kell fogyni..
2008. jún. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
71%
Én csak azt tudom róla mondani, hogy én egy hónapig csináltam szülés után, az első héten fogytam 2 kilót, de utána a hónap végére híztam 6-ot, hát abbahagytam. Azóta inkább "saját" módszerrel fogyok, minden második nap csak gyümölcs, gyümölcslé, zöldséglé, a köztes napokon pedig tésztán kívül mindent eszem.
2008. jún. 5. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, nyugudtan írhattok még:)

És nektek bevált a saját módszeretek?

Én tavaly kipróbáltam a 90 napost, betartottam rendesen, és tornáztam is mellette (normális edzésgyakorlattal) de egy kiló sem ment le, igaz nem is híztam. Ezt 1.5hónapig bírtam, aztán abbahagytam. Párom fél évig csinálta, és ő 20 kilót fogyott tőle... de aztóa folyamatosan fáj a gyomra. (megjegyzem ő nem nagyon edzett mellette, és sok alkoholt is fogyasztott) Júliustól el akarok kezdeni egy fogyókúrát, edzőtermi edzéssel, csak nem tudom érdemes lenne e újra belekezdeni, vagy más módszerek szerint fogyni.

2008. jún. 5. 16:44
 5/30 anonim ***** válasza:
68%

Ahogy már írta valaki, nagyon elsavasítja a szervezetet, én már csak ezért sem próbálkoztam még vele. Egy barátnőm azonban bevállalta, de egy dekát sem fogyott tőle, pedig ő igazán kitartó volt, végigcsinálta. Egyébként meg teljesen mindegy, hogy egyszerre viszed be az adott tápanyagot, vagy fajtánként napokra lebontva, így is, úgy is beviszed...


Én azt gondolom, hogy ésszerű megszorításokkal lehet a legtöbb eredményt elérni. Kevesebb cukrot, sót, zsírt egyél, viszont igyál sok folyadékot (ásványvízés ízesítetlen gyógytea formájában), és a hús legnagyobb részét pótold zöldségggel, gyümölccsel. Nekem bevált! :)


Jah, és ajánlom figyelmedbe "A francia nők nem híznak" c. könyvet. Tanulságos! :)

2008. jún. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
45%
a 90 napos sajnos nagyon lekorlátozza a tápanyagokat napi szinten, ezért ami lemegy visszajöhet(hajlam kérdés) ez a jojo. mindennap kéne elég sokféle tápanyag, de nem mindegy mit viszel be.
2008. jún. 5. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
58%

Én tavaly végig csináltam egyet. Mikor másodjára probáltam, nagyon megfájdult a gyomrom rögtön az első héten. Idén januárban újra és ugyanaz a gyomorfájás....

Nekem rendesen elvonási tüneteim voltak. Ahogy másnak a kávé, nekem úgy a reggeli tej...

Leadtam 10 kg-t nyárig, de Karácsonyig kb 15 jött vissza.

Idén a férjem javaslatára beiratkoztam egy fogyiklubba, ahol segitenek, biztatnak, hitelesen mernek minden héten stb...nekem nagyon megéri fizetni erte. Nem szenvedek, nem ehezem és a reggeli tejecském is megvan.

2008. jún. 6. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigieket! Tök jókat írtok, én is szivesen elmennék valahova fogyni, csak az a baj hogy diák vagyok, és a családunk sincs eleresztve anyagilag, így az olcsóbb megoldásokat keresem. (így is örülök ha kondibérletre valahogy félre tudok tenni) Egy olyan 10-12 kilót szeretnék leadni, szóval elég nagymértékű súlyveszésről lenne szó, és nem szeretnék évekig diátézni. A cukros és zsíros kajákkal nicsn gondom, azokból elég keveset eszem, inkább a kenyér okoz gondot (mert sokszor napokig nincs itthon normális kaja) mert hát ugye enni azt kell...
2008. jún. 6. 10:17
 9/30 anonim ***** válasza:
36%

Alapvetően hibás még az elgondolása is a 90 napos-nak.

A tápanyagokat nem lehet és nem is szabad szétbontani összetevőikre. A szervezet nem tud napokig nélkülözni pl. szénhidrátot, mert csak korlátozott mértékben képes tárolni az izmokban. (a felesleg zsírrá alakul és mivel a diétázók többségének minimális izomzata van ezért tényleg nem sok az egyszerre eltárolható szénhidrát , glikogén mennyisége)

A zsírt viszont nagyszerűen tárolja, akár nagy mennyiségben is, és az elégtelen tápanyagbevitel, mozgásszegény életmód még nehezíti is a leadását.

A többi tápanyagból pedig hiány lép fel és ettől belassul az anyagcsere. A vércukorszintben is nagy ingadozások tapasztalhatók, ami szintén nem kívánatos és a szénhidrát zsírrá alakulásához vezet.

Az izomzat leépül a fehérje hiány miatt ,ill. energiaként felhasználódik, mivel a szénhidrátraktárak üresek, a zsír meg tartalékolódik, ezért kénytelen a szervezet a proteineket lebontani.

És mivel tudjuk, hogy a zsírégetést az izmok végzik....

A kőr bezárult.

Soha a büdös életbe nem éri el a célját az aki ilyen és ehhez hasonló áltudományos diétákat folytat.

Sőt, előbb -utóbb komoly betegség léphet fel, ami visszafordíthatatlan.

2008. jún. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Köszi az utolsót is! Lehet hogy hibás a 90 napos, de hogy tudnak emberek fogyni vele? (előttem volt a példa a párpom alakjában) Vagy fogyni azt lehet, csak teljesen egészségtelenül?
2008. jún. 6. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!