Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Bevállt valakinek a 90 napos...

Andi2765 kérdése:

Bevállt valakinek a 90 napos diéta? Mik a szabályai pontosan?

Figyelt kérdés
Segitsetek létszi! Olyanok irjanak akik kiprábálták ezt a ditétát, és bevált nekik, hogyan kell ténylegesen csinálni, mit szabad és mit nem szabad enni. Stb

2014. jan. 20. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
26%
2014. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem azt kertem ,hogy masolj be linket kosz! Hanem azt,hogy az irjon aki kiprobalta...... Es ,hogy csinalta
2014. jan. 21. 09:44
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Bocs,hogy felhívtam a figyelmedet,hogy a 90 napos diéta sz@.r. Irányadónak azt tudom javasolni,hogy fehérje napon rizst egyél,mert az fehér...!De gondolom ezt nem is kell mondanom,hiszen tisztába vagy vele,mik azok a mikro-és makrotápanyagok,hogy mire is van szüksége a szervezezednek nap mint nap...
2014. jan. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%

én 70 napig csináltam, 15 kg-ot fogytam, és abba hagytam mert már nem akartam többet fogyni :)

sokat kipróbáltam, de ez vált be.

1. nem híztam azóta se vissza

2. megtanított egészségesebben étkezni (sok víz, sok gyümölcs, kisebb adagok, hús+zöldség, zöldséges ételek, tészta+zöldség.

3. Megtanította hogy a sültkrumpli+hús párosításon túl is van élet


Ténylegesen így csináld:

1. nap - délig gyümölcs (de azt mindenképp egyél, éhgyomorra ne indulj el), délben hús/hal + saláta vagy tejtermékek (én gyakran ettem joghurtot hallal, cézár salit, grillezett húsokat paradicsommal pl). Ebéd után valami meleg (leves betét nélkül vagy tea esetleg tejes kávé), ami oldja a zsírt. Hideget ne egyél étkezés után mert megköti a zsírt. Vacsira ugyanaz mint ebédre, csak kisebb adag, vagy lágy tojás pl, vagy tükörtojás uborkával, salátával,grillezett gombafejek akár turóval töltve. Egy szelet kenyér megengedett az ebéd mellé állítólag, de én azt elhagytam.

2. keményítő nap - krumpli főzve, tepsiben sütve, rizibi zöldségekkel, főzelékek keményítővel sűrítve, főtt vegyes zöldségköret, grillezett zöldségek, cukkini padlizsán, akár salátával. (délelőtt ugyanúgy gyümölcs, tejes kávét ezen a napon nyilván ne igyál, vacsira ugyanúgy lehet főtt étel. Ha nagyon nassolnál popcorn (pár marék) vagy főtt kukorica :)

3. szénhidrát nap: délig yümölcs, ebéd: zöldséges tészták, paradicsomszószos tészták (hús és sajt nélkül) vega pizza, pogácsa, vega szendvicsek, stb, itt lehet vacsi helyett egy szelet tortát is enni de még jobb ha elhagyod. vacsi ugyanez csak kevesebb ha lehet, vacsorára nem szerencsés sok szénhidrátot enni.

4. gyümölcs nap: délig csak leveses gyümölcsök, alma, dinnye, barack stb. Délben én megajándékoztam magam egy banánnal, 3 körül már szét mart a gyomorsav, itt lehet enni egy marék olajos magvat (sótlant!!) vacsira ettem mindig még egy banánt. Átlagosan napi 2 kg gyümölcsöt.


Emellett havi egy víznapot kell tartani - én ezt kihagytam, nem vagyok hülye :)

Alkoholt nem szabadna inni de volt rá precedens a 70 nap alatt főleg szénhidrát napon

Nem stresszeltem ha valami miatt nem sikerült betartanom egy napot (pl. céges kajás rendezvény) hanem másnap inkább pluszban tornáztam.

A diéta után is tartom hogy délig gyümölcsöt eszek, esetleg egy pirítóst mellé, és nem zabálom magam halálra.


A sok kételkedőnek aki inkább azt mondja ez a diéta szar mint hogy bele kelljen kezdeni, üzenem - amit már sokszor elmondtam ezen a fórumon - egy átlag ember átlag napi étrendje 100szor egészségtelenebb mint a 90 nap együttvéve. Mindössze ésszel kell enni, egészséges alapanyagokból főzni, és nem összezabálni napi 2000 kalóriát.


+ Nagyon sok folyadék és én hetente tornáztam kb. 3*20 percet (helyben futás, ugráló kötél felülés) Este azt mondják már nem jó gyümölcsöt enni mert rohasztja a beledben levő dolgokat.


Ha belevágsz, sok sikert, élvezni fogod, főleg az első két hét után mikor 1-2 kg fogyást már biztosan tapasztalsz és utána hetente mennek majd le a kilók :)

2014. jan. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
17%

Utolsó az a baj, hogy lefogytál és azt hiszem ettől a diétától. Csak hogy ez teljesen egészségtelen és az átlag ember ennél egészségesebben táplálkozik. Víz nap? Szénhidrát nap? Olyanokat vannak benne hogy a hajam az égnek áll. Szelet torta? Vega pizza? Banán? Ezek mind mind a hízókúra részei, nem diétára valók.

A heti 3*20 perc pedig nem kevés, hanem egyenesen semmi. Heti 3 súlyzós és 4 kardio edzés. Na ott kezdődik az a mennyiség ami már kalória deficitet okoz. Úgy lehet fogyni. És kiegyensúlyozott táplálkozással. Nincsenek "napok", hanem minden nap kell enni mindent. Fogytál, de nem egészségesen, mivel izmot is veszítettél. Majd meglátod, hogy az első nagyobb fizikai próbatétel után vissza fognak jönni a kilók.

2014. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Jo lehet igazad van,de nem kell ennyire negativnak lenni :) sokmindenkinek bevallt,nekem is szuksegem van erre a dietara mert mar nagyon regota meregtelenitettem , es hidd el meglehet ugyis csinalni ,hogy jo legyen... Felszedttem 25 kg pluszt most inkabb a pozitivumokra van szuksegem,hogy legyen erom hozza ,nem a negativitasokra...
2014. jan. 22. 10:09
 7/9 anonim ***** válasza:
14%
Tehát csak azt válaszoljuk amit Te szeretnél hallani? Nem véletlen szedtél fel 25 kilo pluszt. Én mért nem? Talán mert egészségesen élek, pedig soha életemben nem diétáztam. Nem volt szükségem külön sanyargatós időszakokra. Pedig eszek édességet, de eleget is mozgok. Az anyagcserém ezért mindig gyors maradt és sosem álltak meg rajtam a kilók. Tegyél te is így.
2014. jan. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

AnszVer, én értem az álláspontod és hogy aki fogyni akar ne egyen pizzát meg tortát, de mi most egy olyan diétáról beszélünk, ami betartható, nem von meg örömforrást, nem egészségtelenebb mint egy átlag étrend (hidd el, mindenki eszik pizzát, tortát, akár akar fogyni akár nem akar)

Nem kell hogy egyet érts vele, de ne hátráltasd azt aki ki akarja próbálni. Hidd el, aki olyan stádiumban van hogy 15-20 kg-ot szeretne fogyni, az valószínűleg ennél csak egészségtelenebbül élt.

Ne azt szajkózd amit olvasol az interneten, hanem próbáld meg elfogadni olyanok véleményét, akik hús vér emberek, hibákkal (igen is örömet okoz az a rohadt csokitorta) és saját erejükből, személyi edző és egyéb élelmiszerekre fordított vagyonok nélkül akarnak lefogyni.

2014. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
14%
A TESTNEK MINDEN NAP SZÜKSÉGE VAN UGYANAZOKRA A TÁPANYAGOKRA,EZÉRT A 90 NAPOS DIÉTA SZ@.R!
2014. jan. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!