Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » A 90 napos diétában a 4 nap...

A 90 napos diétában a 4 nap váltakozik?

Figyelt kérdés

Nem találtam a többi leírást, most olvasok és hallok róla először. Idáig az Atkins diétát próbáltam, de nem bírtam nagyon megállni 2 hónap utána leadott 4 kgram visszajött.

Szeretném kipróbálni ezt a diétát is, hátha ez beválik.

168/67 kgram vagyok, és egy 10 kgramot szeretnék leadni.

Elvileg azt mondják a környezetemben, hogy vastag a csontom, és soha nem leszek nádszál vékony, de azért megpróbálom.

A 90 napos diétában a 4 nap az folyamatosan ugyanaz? Tehát ha a 4.nap letelt, akkor az elsővel folytassam? Én így értelmeztem, de esetleg vannak további napok is? Lehet, hogy hülye kérdés, de azért biztos szeretnék benne lenni?


A válaszokat előre is köszönöm


L/20



2014. jún. 5. 11:28
 1/5 LTK ***** válasza:

Ez az egész diétázás amúgy még mindig nagy misztikum az emberek fejében...

Ésszerűbb lenne magadnak összerakni egy diétát ami nem csak ideiglenesen 90 napig tart hiszen utána mi tart formában, a friss hegyi levegő?

Ha nincs meg a rendszeres mozgás, a hőn áhított 10kg sem fog lemenni semmilyen diétával. Az ételeket pedig válogatni kell.

Részletesen nem akarom leírni mert inkább falra hányt borsó ez az egész

de

- az egyszerű szacharózokat (szénhidrátokat) mint cukor meg fehér liszt és társai kerülni kell,

- nyugodtan lehet zsiradékot fogyasztani mert a lipidekre szüksége van a szervezetnek és nem attól hízol hanem a túlzott egyszerű-szénhidrátbeviteltől

- fehérje bevitelt nem kell eltúlozni mert a szervezet szükségletén túli bevitellel úgysem tud mit kezdeni a szervezet


Az ideális tápanyagbeviteli érték meg így alakul %-ban:

~55% szénhidrát (összetett szénhidrát főleg!)

~30% zsiradék

~15% fehérje


Aki nem hiszi, járjon utána az élelmiszermérnök karokon. Remélem segítettem felkelteni az érdeklődésedet a témában

2014. jún. 5. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
elég érdekes felfogás hogy zsírból többre van szükségünk mint fehérjéből
2014. jún. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Sowilo ***** válasza:
77%

Tökmindegy mit csinálsz kérdező, 90 napos diétával nem fogsz semmit elérni. Mivel van 3 szénhidrát napod(gyümölcs, keményítő is szénhidrát), így mindent megteszel hogy a zsírodat megtartsd, viszont mivel csak egy fehérje napod van, így mindent megteszel, hogy az izomzatodat lebontsd. Tehát a kilók csökkenni fognak, mert lepusztul a tested, de mégis zsíros maradsz.


Emellett a sok gabona miatt a gluténbevitel is hatalmas lesz, ha szereted a horrort, olvass utána a káros hatásainak.


Ja, és fehérjenapon lehet tejet inni... Ember, a tejben alig van fehérje. Az cukorforrás, cukor pedig nem való az emberi szervezetbe. Ahogy a rengeteg állati hormon sem, amit tartalmaz.

2014. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végülis már szombaton letettem arról, hogy ezt a diétát folytassam, inkább a szénhidrát csökkentés és a sport mellett döntöttem, letöltöttem fintess videókat, és itthon kicsit megpróbálok fitnesskedni úgymond, meg futni kicsit, csak az asztmám miatt azt nem ajánlják az orvosok, és sajnos időközönként befulladok, de a fitnesst megprobálom majd most, meg a kardiót. :)

Köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 9. 19:53
 5/5 Sowilo ***** válasza:
Asztmával ne nagyon kardiózz, és a "fitness videók" sem épp megfelelőek, de ha tudod csinálni, csináld. De akkor már inkább tempós gyaloglást javasolnék, attól nem fogsz fulladozni, mert aerob mozgás.
2014. jún. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!