Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Mar ellegge elhiztam! :/ mit...

Mar ellegge elhiztam! :/ mit csinaljak? Sehogyse tudok lefogyni mindig elcsabit a sok edesseg

Figyelt kérdés
2014. okt. 9. 21:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

Akaraterő nélkül nem fog menni a fogyás. Én is csúnyán elhíztam, és el is lustultam. 94 kiló voltam amikor azt mondtam ebből elég.

Első körben az étrendemet változtattam meg, és bár nehéz volt, de száműztem a sok finomságot.(csoki,lekváros kenyér..stb)

Majd elkezdtem sportolni. Csinálom már ideje, de már élvezem a fogyást..Még bőven van mit leadni, de jó érzés, hogy már nem 94 kiló hanem 70 kiló vagyok..


Előbb akarnod kell, ha ez megy akkor le tudsz mondani a sok édességről, finomságokról.

(mellesleg 15 kiló fogyás után néha engedhetsz a csábításnak)

2014. okt. 9. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim válasza:
0%

este 6után már ne egyél csak igyál.a fehér kenyeret és társait iktasd ki!

hát az édesség.... :/

abból is nagyon keveset egyél.ill.kezdj el sportolni

2014. okt. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ezt valamelyest megértem. Én is édesszájú vagyok s bár szerintem nem eléggé megalapozott dolog az édességvágy ahhoz, hogy feltétlenül naponta egyen ilyesmit az ember, de speciel komoly akaraterőt én sem akarok fogyás céljára használni (max. egy picit, ha jólesik. viszont az egészségem érdekel s azért el akarom érni a céljaim).

Nos, válassz akkor olyan étrendet, amivel fogyni tudsz, de nem kell lemondanod az édességről. Viszont az édesség fajtáját valószínűleg érdemes megváltoztatnod... Én pl. finom, de szénhidrátszegény édességeket eszem, szénhidrátszegény étrendben. Azért ezt sem nagy mennyiségben, elég tömények, de ha nem lennének azok, akkor több kellene belőlük.


De valamilyen elhatározásra és változtatásra szükség van. Nem kell sanyargatnod magad, de azért a legtöbbeknek az se megy, hogy teljesen kontrolltalanul azt eszel, amit akarsz és fogysz. Ahogy már írtam, nekem az egészségtudatosság és az elszántság segít. Plusz nem is érzem olyan boldogítónak, hogy mindig a legkisebb ellenállás irányába menjek, akkor is, ha az egy kósza vágy, valódi igények nélkül, ami még az egészségemnek se jó.

A kérdésed elég rossz, mert azt jelzi, hogy nem akarsz vagy tudsz eleget tenni, márpedig senki nem fogja megcsinálni helyetted, az lehetetlen.

Nem is tudjuk, mennyire súlyos a helyzet, illetve mi okozza az elcsábulást. Megszokás? Az önkontroll teljes hiánya? Túlzott éhség? Ha pl. éhezteted magad, vagy azt hiszed, hogy a fogyás önsanyargatás, egészen logikus számomra, hogy édességekről ábrándozol s ha meglátsz egyet, akkor az túl nagy csábítás. Ekkor egy jobb, ízesebb, kielégítőbb, laktatóbb étrendre van szükséged.


Ja igen, az étrend komoly befolyással van az édességvágyra. Szénhidrátdús étrend mellett tipikusabb a magasabb szintje, szénhidrátszegényebb étrendben csökkenni szokott, egészen szénhidrátszegénynél pedig (persze a zsírt közben emeljük, mert energia kell s a fehérjére van limit) az a megszokott, hogy az ember nem vágyik édességekre, legalábbis közel nem olyan erősen, sőt az éhség is sokat szokott szelídülni. Attól még lehet sokat enni, de azért könnyebb megállni... A jó étrend segít, csak egy kicsit kell hozzátenned, de valami erőfeszítés általában kell. Mint a legtöbb dologhoz az életben...

2014. okt. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Ellnőrizd a táplálék glikémiás indexét és a bevitt szénhidrátot.
2014. okt. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Koszonooom!:) de sportolok:D
2014. okt. 10. 06:26
 6/25 anonim ***** válasza:
Hülyeségnek tűnik de nekem bevált: ebéd után, vagy délután, amikor nagyon megkívántam az édességet kiöblítettem a számat listerine-nel és mentolos rágót rágtam, a friss mentolos szájízre nem kívánom az édeset.
2014. okt. 10. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Fontold meg a gyokeres eletmodvaltast. Sokan mondjak hogy kis lepesekben kell haladni, de nalam es sok ismerosomnel a teljes fordulat hozott eredmenyt.
2014. okt. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim válasza:

Csak tudnám mi van 6 után, hogy ne együnk utána...Mondjuk bepakolok 6kor, fél7kor meg elmegyek aludni...vagy hat után nem ehetek, de hajnalig fent vagyok.

A kérdéshez is, ha sportolsz, javaslok valami fehérjeturmixot, amivel kiváltasz egy étkezést, legjobb, ha este sportolsz és utána iszod vacsora helyett.Finomak, így valamilyen szinten az édesség utáni vágyat is kielégíti. Napközben meg csoki helyett rágj el egy almát.

2014. okt. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim válasza:

Na szoval, en is hasonloan vagyok voltam mint te. Mire eszbekaptam mar 90kg voltam de sikerult miden orvosi segitseg nekul 60 kg-re lefogynom azt tartottam 2 evig, most vagyok 64.

Edesseg a legkutyabb dolog, de a jo hir, ha kb 2 hetig kibirod, hogy nagyon keveset eszel akkor hozzaszokik a szervezetet a kevesebb cukorhoz, es egyaltalan nem fogod kivanni, de az a 2 het pokoli, de csak 2 het, mi az egy elethez kepest. ( en speciel ugy csialtam, hogy reggel ettem a kedvencembol, de nem tul sokat es ha kesobb megkivantam akkor ettem egy kanal mezet, azzal helyettesitettem, az eltomit mert nagyon edes) es tenyleg 2 het utan, ha kicsit tobb edeset ettem, felment a vercukrom es emelyegtem.

A masik szabaly, hogy minden szamit!!!!! olyan nincs, hogy most csak egy sutit eszek, az ugysem szamit, de igen MINDEN SZAMIT es az is, ha kibirod, hogy 2 kocka csoki helyett csak 1-et egyel.

Kaloriat muszaj bevinned, de ne szemetet, egyel szenhidratot, de teljes kiorlesubol, husokat, halakat nyugodtan, de ne rantva hanem roston, parolva.

6 ora utani nem evest felejtsd el, az a fontos, hogy lefekves elott 2 oraval ne egyel semmit, en ha ehes voltam, akkor ittam egy teat vagy megettem egy narancsot. Ne eheztesd ki a tested, mert ugy nem fog megfeleloen mukodni az anyagcsered, ami nelkulozhetetlen a fogyashoz.

Bocs, ha kicsit hosszui lett.

2014. okt. 10. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat cukik vagytok:)
2014. okt. 10. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!