Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Kalória szegény ételeket...

Kalória szegény ételeket mondotok nekem?

Figyelt kérdés
Kalória szegény ételeket keresek, több módon is rákerestem de recepteket adott ki nekem viszont az alapvető dolgok kellenek (mit ehetek, mit nem mi az amiben sok kalória van és mi az amiben kevesebb) Miket érdemes ennem? Vannak esetleg egyszerűen és gyorsan elkészíthető éltelek viszonylag kevés kalóirával? Fogyó kúrához ételek? Mondjatok el mindent amit tudtok ezzel kapcsolatban!

2014. dec. 2. 16:50
 1/7 anonim ***** válasza:

fogjuk már fel hogy oltári nagy baromság ez a kalóriaőrület...

egyél húst meg nem agyonfinomított szénhidrátokat és kerüld a túl sok telített zsír és ne kerüld a kondit

na ezek az alapvető dolgok

2014. dec. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Jómagam is diétázom, már lement tíz kiló, így talán a módszerem nem olyan rossz.

A fehér kenyeret, olajban sült dolgokat, rízst, édességeket, zsíros kajákat el kell felejteni, onnantól kezdve nagyot nem bukhatsz.

Én vegetáriánus vagyok, így húst nem eszek, de a saláták kifogyhatatlan palettája a rendelkezésedre áll. Vágj bele nyugodtan sajtot is, esetleg főtt csirkehúst, ehetsz nem túl sok mennyiségben főtt krumplit is, vagy gombát. Hiába papolják a dietetikusok, hogy este tilos a gyümölcs. Ha nagyon megéhezel, nyugodtan egyél akár este tízkor is egy narancsot vagy egy almát. Jobb, mintha a nagy éhségben megennél egy szelet zsíros kenyeret. Főzz magadnak borsót, eheted margarinos tört krumplival, kukorica se tilos. Vagy zöldségleves.Légy kreatív! Kotyvassz magadnak össze saját kajákat olyan alapanyagokból, amelyeket szeretsz. És egy apró tipp: nálam nagy segítség a coca-cola zero. Amikor nagyon kívánom az édeset, vagy csak hiányoznak az ízek, és nassolnék valamit, bedobok egy fél pohárral, és máris jobban vagyok, elmúlik az evés utáni vágy.

2014. dec. 2. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem fokozatosan alakult ki az étrendem, életmódot váltottam, de fogyókúrának indult.

Fontos, hogy sok fehérjét fogyassz, kevesebb szénhidrátot és azt is a jobb fajtákból mint pl. zabpehely (nagyon jó reggeli 40g zabpehely+víz/zsírszegény/növényi tej amennyi ellepi+fahéj+gyümölcs/olajos magvak), bulgur, hajdina, köles, bab, édesburgonya ilyesmik)

Szénhidrátokat mondjuk délután 3 előtt kéne, leginkább reggelire, legkésőbb ebéd környékén. Gyümölcsöt én tízóraira vagy uzsonnára szoktam, de inkább tízórai mert sokszor kimarad az uzsonna. Egy darabig mondjuk töménytelen mennyiségű gyümölcsöt zabáltam, nem néztem hogy mikor eszem és nem híztam semmit, sőt fogytam, de egy idő után megállt, aztán olvasgattam én is róla és korlátozom mostmár a fogyasztását. Zöldség kb rengeteg mehet bármikor, legjobb a brokkoli, karfiol, paradicsom, paprika, retek, ilyenek. Krumpli, bab, lencse, borsó meg ilyen szénhidrátdúsabb zöldségeket ésszel egyél csak.

Fontos, hogy többször egyél keveset, az anyagcserédnek jobb hidd el. Ebédre a legjobb valami hús (panír nélkül, olivaolajban vagy kókuszzsírban esetleg lenmagolajban kisütve! tehát ne sok zsiradékot) zöldség körettel. Ez alapjárat unalmasnak hangzik, de rengeteg féle variáció létezik, nem csak a snassz zöldsaláta. Párolt zöldség, grillezett zöldség, csőben sült zöldség (ez már magában főétel tud lenni, jó laktató és isteni), meg pl. karfiolból nagyon jó rizst lehet csinálni, ha ledarálod. Olyan beütése lesz, mintha mondjuk bulgurt vagy cous cous-t ennél. De mehetnek főzelékek is, csak a lisztes habarásra figyelj, ha muszáj, akkor mindenképp teljes kiőrlésű lisztet használj mondjuk. Levesek mehetnek, de tésztát, krumplit hagyd ki belőle.

Én néha fehér rizst is ettem köretnek, de ez nagyon ritka volt, ha rizs, akkor inkább már barna.

Vacsorára már ne egyél szénhidrátot! Ilyenkor mehetnek sovány húsok zöldségekkel, vagy mondjuk én túrót szoktam még, vagy cottage cheese. Néha natúr joghurt. Ezeket jól lehet variálni lehet édes/sós vacsorát belőle, pl. cottage cheese, pakolsz hozzá különféle zöldségeket és fűszerezed, nagyon jó kaja. Vagy túrót édesítheted steviával/xilittel , szórhatsz rá fahéjat , higíthatod kevés vízzel / natúr joghurttal (sovány túró, sováy joghurt !! )

De rengeteg jó diétás recept van a neten amúgy, érdemes utánaolvasni mert pl. lehet finom lisztmentes palacsintát csinálni (ezt mondjuk inkább reggelire) hogy 1 db banánt összenyomkodsz és elkevered 1 db tojással és ezt sütöd ki palacsintának. Nagyon finom.

Remélem használható dolgokat írtam, én 11 kg-ot fogytam az elmúlt 1 évben. Sok sikert ! Kitartás !

2014. dec. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Én annyit zabálok mint állat a nap minden szakában, este lefekvés előtt is képes vagyok megenni a szalonnát és a sütit is, mégsem hízok egy dekát sem. (jó ehhez, hozzátartozhat az is, hogy nem rendszeresen, de hobbi szinten sportolok)De ha két hónapig ülök tétlenül akkor sem jön rám egy deka sem! Én meg ebbe őrülök bele!

Itt jönnek be azok a "szerencsétlenek" akik fogyni szeretnének, de a szervezetük ezt nem támogatja, kínszenvedések árán leadnak valamennyit, de ha kicsit megbotlanak az kegyetlenül megbosszulja magát. Elkezdik csökkenteni a a kalóriabevitelt, de attól inkább csak gyengék és betegek lesznek idővel!

2014. dec. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
hú köszönöm mindenkinek hatalmas segítség ez nekem! :)
2014. dec. 13. 17:36
 6/7 anonim válasza:
Hal , fehér hús , barna kenyér stb..
2014. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
paradicsom. ha minden igaz mínuszkalóriás azaz több energia kell az emésztéséhez mint amennyi van benne legalább a tv-ben ez volt de azért szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban
2014. dec. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!