Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » 72kg-bol mennyit fogyhatok a...

72kg-bol mennyit fogyhatok a 90 napos diéta segítségével?

Figyelt kérdés
164cm vagyok

2014. dec. 12. 10:40
1 2
 1/13 Szandii777 válasza:
58%
Csak egy jó tanács. Tapasztalatból mondom. Ne csináld a 90 napos diétát. Sportolj. Mozogj sokat. Igyál meg naponta 2-3 liter vizet. És egyél napi 5-ször keveset. 6 óra után ne egyél semmi tömény, zsíros kaját. Illetve próbáld meg mindenből a lightot venni. Pl.: 10%os tejföl. 10-20 %-os sajtok. Túróból is az alacsony zsírtartalmút. Gyümölcsnél figyelj, hogy ne egyél szőlőt, banánt, mert azok nagyon hízlalnak. Cukor helyett használj édesítőt, de akár el is hagyhatod, mondjuk a teáknál. Tegyél le a chipsekről és csokikről. Néha lehet, de próbáld hanyagolni. Én 167 cm vagyok kb és tavaly decemberben 75 kg voltam, idén májusra már 60 :) Sok sikert hozzá:)
2014. dec. 12. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az attól függ hogyan csinálod.

Lényegében véve még hízhatsz is. De ha a testtömeged nem változik, vagy kicsit csökken, akkor is előfordulhat, hogy zsírosabb leszel.


Nem azt mondom, hogy nem lehet jól csinálni a 90 napos diétát. DE aki nem ért hozzá, az nagyon könnyen csinálhatja nagyon rosszul. Aki ért hozzá, az nem 90 napos diétát csinál (bár tudná viszonylag jól csinálni). Aki ezt csinálja, az nem ért hozzá és simán csak árt magának. 3 hónap, ennyi idő alatt már hatása van, ha rosszul eszel.

2014. dec. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Szergej55 ***** válasza:
Az első válaszolót azzal a kevéssel korrigálnám, hogy tömény, zsíros ételt leginkább soha ne egyél, ha egy mód van rá.
2014. dec. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Pedig a zsír egy olyan tápanyag, ami nem okoz inzulin elválasztást.


Plusz a fogyáshoz ZSÍRégetés kell. Ezt kívülről bevitt zsírokkal tudjuk stimulálni. Akkor fog a szervezetünk inkább zsírsavakat égetni, ha az anyagcserénk nem cukor alapú lesz. Ehhez pedig zsírt kell enni, ha szénhidrátot eszünk akkor azt fogja felhasználni a testünk, ha felhasználta akkor megéhezünk..


Ha zsírt fogyaszt, akkor az élelmi zsírok elhasználása után a saját zsírszövetet is mozgósíthatjuk.

2014. dec. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Szergej55 ***** válasza:
Az más, ha az ember kívülről visz be telítetlen zsírsavakat valamilyen formában, de a magyar köznyelvben zsíros étel nem hiszem, hogy a salátát jelentené olívaolajjal nyakon öntve. :D Remélem, világosan fogalmaztam.
2014. dec. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem. Zsír a zsíros húsokban van: szalonnában, csülökben. Rengeteg más hasznos anyaggal egyetemben.


Az állati zsírok pedig hasonlóan rossz arányban tartalmaznak telítetlen zsírsavakat mint általában a növényi olajok, tehát ettől még nem lesz jobb egy oliva olaj. Én speciel kókuszzsírpárti vagyok, az tényleg nagy részt telített zsír. És persze mellé célszerű omega3-at is pótolni. Omega 6 pedig van elég az állati zsírokban, időnként kis oliva vagy lenmagolajban.


Összességében? Állati zsír sokkal jobb szénhidrátok helyett.

2014. dec. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Szergej55 ***** válasza:

Akkor tisztázzuk: -telített zsírsav: rossz, kerülendő

-telítetlen: jó, ilyet kellene bevinni


Az állati telített, a növényi meg hogy a halálba nem lenne jó, ha legalább egyszeresen telítetlen? Ezen kívül a vége sem egészen világos nekem. Mi az, hogy az állati zsír jobb, mint a szénhidrát? Hogyan? Ez két különböző tápanyag, mindkettőre szükség van, de ha zsírra, akkor pont nem állatira.

2014. dec. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Őmm.. nem értek egyet.


Nem kerülendőek a telített és az állati zsírok, alapvető tápanyagok. Engem az ilyen koleszterinmítosz szintű népbutítások mondjuk nem fogtak meg, tehát én nem vagyok azon az állásponton, hogy a zsírfogyasztás, telített / állati zsírfogyasztás okozna betegségeket, keringési problémákat.


A telítetlen zsírok nem annyira jók. Van közöttük esszenciális, de a rossz arányban bevitt telítetlen zsírok (omega3/omega6 arány) semmiképpen sem jó.

És jó arányban kevés forrás tartalmazza, növényi olajok jellemzően omega6 túlsúlyban vannak.


Állati zsírokban is vannak telítetlen zsírsavak, sajnos szárazföldi állatokban megint inkább omega6.


Az állati zsírok nem okoznak inzulinválaszt, nem okoznak metabolikus problémákat. A sok szénhidrátevés (zsír helyett szénhidrát) azonban nagy inzulinválaszt eredményez, ez pedig kóros folyamatokhoz vezet (rövid távon csak fölösleges zsírraktározás, hosszú távon inzulinrezisztencia, gyulladások, szív-érrendszeri problémák)


A zsírok és a szénhidrátok persze, hogy különböző tápanyagok. Egyikből többet kellene enni, másikból viszont kevesebbet. Szénhidrátra túlzás, hogy szükség van. A legtöbb szövetünk képes zsír adaptált működésre, a bélflóránknak pedig kevés szénhidrát (zöldségekből származó rostok) is elegek. Ami keményítő pedig felszívódik a zöldségekből (nem egy nagy mennyiség) az nagyjából ellátja a cukorigényesebb szerveinket. A maradék igényt akár a májunk is előállíthatja, voltaképp nem tekinthető esszenciálisnak a szénhidrátfogyasztás.


Tehát marad a zsír, pontosabban a ch és a zsír valamilyen aránya. Szerintem egyértelmű, hogy az arányt a zsír felé kellene eltolni, de nem csak kalóriabevitelben, hanem konkrétan fogyasztási mennyiségben is.

2014. dec. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Szergej55 ***** válasza:
Jó, akkor nem értünk egyet, kész.
2014. dec. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyjából azért van, mert az orvosoknak és a dietetikusoknak még mindig azt a mesét tanítják, hogy a telített zsírfogyasztás ezért meg azért rossz.


Hidd el, én is tanultam ezeket, élelmiszermérnök vagyok :)


De tiszta jó szándékkal ajánlom, hogy nézz ezeknek utána, mert nem biztos, hogy tényleg úgy van ahogyan beléd nevelték ezt. Persze nem muszáj utánanézned, de miért ne tennéd? :)

2014. dec. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!