Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ételek amik nem hízlalnak?

Ételek amik nem hízlalnak?

Figyelt kérdés
Szeretnék leadni 5kg-mot, viszont nem tudom miket ehetnék diéta gyanánt. Arra lennek kíváncsi, hogy mi az amit ehetnék a diéta alatt és mi az amit nem. Pl: rizs, krumpli stb mennyire hízlal? Nem szeretnék csak salátán élni ezidő alatt:D
2015. okt. 11. 09:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
csirkemell az jó lassan szivodik teszel mellé rizst akkor az is lassan szivódik fel zöldséggel még jobb de krumplit is ehetsz helyette kb 300g rizs t meg eszel meg elmész a terembe és edzel de nem beszélgetös edzés mert az nem edzés
2015. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Salátát is csak öntet nélkül vagy házi öntettel!:D

Zöldségek, gyümölcsök/mértékkel/, tiszta húsok párolva a legjobb, levesek, krémlevesek, de ne túl tejfölösen, gabona búza helyett meg rizs helyett: hajdina, köles, árpa, krumpli mehet, de mértékkel, kukoricapehely cukor nélkül tejjel vagy zabpehely/kása, rozskenyér/én szeretem, mert a fehér lisztes cuccoktól puffadok és rosszul vagyok/, kefír, natúr joghurtok, a bab nagyon jó akár babsalátának is, és jól laksz tőle, tojás, hal, túró, kemény sajtok, vaj, ha muszáj, oliva olaj vagy kókuszzsír, próbálj nem kávézni, igyál helyette teát pici mézzel/bár sok benne a kcal, de legalább nem hagyod el teljesen az édeset/, tiszta víz.

Ne egyél mű kajákat:gyorsfagyasztott, mirelit készételek, gyorséttermi kaja, hidrogénezett olajok, margarin, cukros vackok, kávéporok, tejporos dolgok, péksütik, fehér liszt, stb.

Ha nem csak a kilók, hanem az egészséged is fontos és megteheted, inkább termelői piacokon vásárolj be, mint a szupermarketekben.

2015. okt. 11. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Én fogytam is, mostmár csak tartom az egészséges életmódot és én azt ajánlom, hogy a műkajákat leszámítva ne vonj meg magadtól semmit. Pl. én ma is eszek pörköltet nokedlivel, a kulcs a mennyiségben van és, hogy utána nem csúszik le egy tábla csoki.

Sportolj és könnyebben mennek le a kilók. Ha viszont sportolsz, akkor szükséged lesz energiára, amit jó forrásokból fedezhetsz. Én odafigyelek, hogy elég fehérjét, szénhidrátot és zsírt vegyek magamhoz, így meg lehet őrizni vagy szerezni a sportos alakot, egészségesebbé válhatsz és az maradhatsz. :)

2015. okt. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
nincsenek műkaják ,egyél normálisan és nem fogsz hízni.
2015. okt. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Aha :o szóval ha csinálok tartármártást salátára az még oké? Persze járni akarok edzeni is mert magában a diéta kevés
2015. okt. 11. 10:51
 6/15 A kérdező kommentje:
Tudom, nem akarok én megvonni magamtól semmit csak amíg leadom amit szeretnék ezzel segítenék ra :)
2015. okt. 11. 10:52
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Salátákat mindig valamilyen zsíros öntettel vagy hússal/tojással kell enni, mivel a vitaminok többsége zsírban oldódik, így egyébként nem tudna rendesen felszívódni, menne a WC-be.
2015. okt. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsóhoz :) Saláta valami jó zsírral, s persze fehérjét is enned kell, ez máris nem olyan sivár!


A kalóriatöbblettől hízol, persze azért az étel sem mellékes, de nincs olyan, hogy pl. a rizs hizlal.

Valamivel előnyösebb kevesebb szénhidrátot enni, főleg a gyorsakat kerülve, de emberfüggő a dolog. Van, akinek a jóllakását és fogyását nem befolyásolja, hogy mennyire inzulinnövelő ételt eszik, van, akinél ez rengeteget számít.

Nekem a zsíros és/vagy fehérjedús, szénhidrátszegény ételek számítanak "fogyókúrásnak", persze tömegnövelésre ugyanúgy jók, mennyiség kérdése. De ezekkel van esélyem könnyedén (ha nem is minden odafigyelés nélkül) fogyni, mert laktatnak és nem cibálják az inzulinszintemet (a fehérje képes rá, attól függ, milyet fogyaszt az ember).

De van, akit pl. laktat a rost. Van, akinek tökmindegy, csak a kalória legyen megfelelő, ezt már írtam.

2015. okt. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 EagleHUN válasza:

" teszel mellé rizst akkor az is lassan szivódik fel "


Hibás! A rizsnek nagyon magas a glikémiás indexe azaz a felszívódási sebessége! A burgonyáét is meghaladja az pedig 85, a fehér rizs 87-es, míg a kristálycukoré mindössze csak 68-as!!!


Itt van pár cikk:

[link]


[link]


Az utolsóban valószínűleg az elfogyasztott mennyiségekre vonatkoztatott különbségek miatt vannak a többitől eltérő értékek: [link]

2015. okt. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem baj h igy kajálok minden nap rizs csirke brokkoli olvas utána haver

A cukor meg felejtős mit állat még h jobb mint a rizs

2015. okt. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!