Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Kedves 90 napos diéta ellenzők...

Kedves 90 napos diéta ellenzők! Miért nem értitek?

Figyelt kérdés

Miért nem értitek meg, hogy sok embernek ez egy jó módszer a fogyásra??? Csak ezzel tudtam megállni a zabálást, ami túlsúlyt okozott, és ez már az egészségemre is ment (magas vérnyomás, ízületi problámák)! Ezzel a módszerrel pedig 4 kg-tól megszabadultam (eddig)!! Ti mire alapozzátok az ellenérveiteket? Tapasztalatra? A ti szervezetetek leépült a diéta alatt??


Vitát szeretnék, nem veszekedést; azért, mert értetlenül állok a nem túl visszafogott kijelentésekkel szemben, egy szerintem (tapasztalat) jó módszerrel kapcsolatban.


2010. ápr. 28. 22:12
1 2 3 4 5
 1/43 A kérdező kommentje:
Elnézést: 14 kg-tól. Nem kamuzok, miért tenném.
2010. ápr. 28. 22:13
 2/43 anonim ***** válasza:
és ha abbahagyod, akkor mi lesz?
2010. ápr. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
minden hozzáértő ember (dietetikus, személyi edző, orvos..stb) ellenzi a 90 napos diétát. gondolom ez nem lehet véletlen. én nem próbáltam, mivel olyan életmódot folytatok hogy nincs szükségem ilyesmire. hozzáteszem 10 évvel ezelőtt életmódváltással fogytam le 17 kilót, ami azóta sem jött vissza, tehát nem kell sosem fogyóznom. naponta sportolok és 5-6 alkalommal eszem kis adagokat,rengeteg zöldség, gyümölcs, fehér hús, kevés szénhidrát, sok folyadék. összesen 3 embert ismerek aki 90 naposozott. le is fogytak az igaz, de amit abbahagyták elkezdtek visszahízni. ma mindegyik ugyan olyan kövér mint volt.
2010. ápr. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 A kérdező kommentje:
Anyukám abba hagyta 8 hónapja, 11 kg-ot adott le, 2 visszajött, de azt is hamar lemozogta. Mondjuk azóta sem eszi magát agyon, mert megszokta a helyes mennyiségű étkezést. 8 hónap még kevés? Vagy lehet, hogy mi vagyuk az egyetlen jó példa? Nem tudom. Nektek problémákat okozott ez a diéta? Tényleg veszélyes?
2010. ápr. 28. 22:25
 5/43 anonim ***** válasza:

Az ellenérvek arra alapulnak, hogy a 90 napos alapelve egy bosszantó baromság. Szétválasztani az alkotóelemeket? Hajrá. Én egy jól felszerelt laborban nem merném állítani, hogy képes vagyok rá. Másrészt, mégha lehetne is, élettani alapja nincs. Ez a nagyon dühítő bene, mertha imádkozni kéne a templomban, hát kit érdekel, de így terjed a marhaság, aztán a tanár meg győzzel elmagyarázni a dolgokat a gyereknek, hogy mért nem igaz amit anyuci mondd és csinál...

Visszatérve az eredeti témára: ha már az alap állítás se igaz, akkor mitől működne a diéta? Nem attól amit állít. Egyszerű éhezés.

2010. ápr. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

"minden hozzáértő ember"


Linkelsz? Nem provokációból! Tényleg érdekel.

2010. ápr. 28. 22:27
 7/43 anonim ***** válasza:
88%
én 10 kilótól szabadultam meg, de nem ezzel a módszerrel. én vegyítettem egy kicsit a norbi féle diétát és a kalóriaszámolgatást, és mellette heti kétszer eljártam (eljárok) fallabdázni. délelőtt szénhidrát jöhet, délután pedig csak husi, zöldség és gyümölcs. és persze nem eszek 1200 klóriánál többet egy nap. nekem ez vált be. a 90 napos diétáról több hozzáértő dietetikustól, sportembertől halottam, hogy nem igazán jó, mivel nem a zsírból fogysz, hanem az izomból. minél kevesebb az izom, annál kisebb a kalóriaégetés is. mivel csak 4-5 naponta jutsu fehérjéhez az izomzat teljesen leépül, de mellette a szénhidrát napon a kaja beépül és zsírrá alakul. mivel a zsír könnyebb, mint az izom, így a mérleg valóban mutatja a fogyást, de a testzsírszázalékod jóval magasabb lesz, mint előtte. persze te döntesz, hogy milyen diétát folytatsz, én a saját tapasztalatomat tudtam csak leírni, hogy nekem mi vált be. heti 2X1 óra mozgás mindenképp nagyon hozzájárul a céljaid eléréséhez, érdemes időt rászánni.
2010. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:

Én ezt értem,hogy lehet vele fogyni. De izmos nem leszel,max plötyedt,mivel ha sportolsz is emelett a diéta mellett nem eszel minden nap fehérjét. Gondolom emlékszel még általános iskolából az étrend piramisra-na azt minden nap egyensúlyban kell tartani.

A másik. Amig anyámékkal laktak többször is megcsinálták 3-4 év alatt . Max 1 év volt és visszament akár 20 kiló is,pedig nem ettem sokat,csak egyszerűen visszaálltak a normális, "vegyes" étkezésre. Azt meg nem is ecsetelem ,hogy miylen szempontból nem egészséges még pl a szénhidrát nap,egy katasztrófa az a diéta ahol avcsorára fagyit meg csokoládét kell enni. Én igazából azt nem értem,ezt miért kell magyarázni,hogy a fehérlisztes ételek,az édességek,a csoki,a popkorn stb mind szemét kaja ,persze belefér ,de nem úgy,hogy egész nap azt eszed. Szinte mind zsir formájában raktározodik el,te meg elveszited (a kezdeti víz után) a meglévő izmaidat is. Szerinted a sportemberek miért nem ezt a diétát követik,ha annyira egészséges?

Egyetlen egy pozitivumot látok ebben a 90 naposban,azt hogy sok gyümölcsöt kell enni délelőtt,igy legalább a vitamin bevitel meg van.

Az ételpiramist meg nem én találtam ki,és azt sem hogy mitől hiznak az emberek,és mitől bontja le a szervezet a meglévő izmokat,épiti le azokat,ezek tények. Nem abban fog megmutatkozni,hogy leépülsz a diéta alatt,hogy holtan esel össze 1 hónap után ,hanem ha ne adj isten történik veled egy súlyosabb baleset,a szervezet majd rögtön a szivizmokat kezdi el szép lassan lebontani,mivel más nincsen..

vagy ha elszakad a bokaszalaod,vagy eltörik a lábad 3* annyi idő lesz mire helyreáll.

2010. ápr. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:

22:26!


Tényleg nem lehet teljesen szétválasztani az alkotóelemeket, de nagyrészt szét lehet.


Éhezni sem kell, majdnem minden (csak az üres kalóriás kajákat nem) ételt lehet enni, csak nem mindegy melyik napon!


Abban igaz az érvelésed, hogy inkább "rendszert" teremt az étkezésben a diéta, mintsem biológiai alapjai lennének: ezzel egyet értek. Továbbá a tudat (főleg az elején), hogy akár egy kisebb szelet csokoládé tortát is megehetsz szénhidrát napon, bűntudat nélkül. És nincs koplalás, tehát nem klasszikus értelembe vett fogyókúra.


Nektek volt túlsúlyotok/kövér időszakotok?

2010. ápr. 28. 22:35
 10/43 anonim ***** válasza:
ha olyan jó és egészséges ez a diéta/étrend akkor miért csak 90 napig tart, miért nem élethossziglan?
2010. ápr. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!