Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Normális hogy iszonyú éhes...

Normális hogy iszonyú éhes vagyok?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a diétát. Szénhidrát napnál tartok, és az első két nap azt hittem éhen halok. Fehérje napon ettem 5 főtt tojást, elosztva délre vacsorára. Keményítőn főtt krumplit. Alig bírtam ki pedig ezek nem olyan kis adagok ugye?? Ha így éhezek és mellette még tornázok is biztos hogy a zsírból fogok fogyni???? Levertnek és gyengének érzem magam. Mit tegyek????????????
2007. nov. 22. 18:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Szerintem elsősorban az is fontos, hogy próbáld meg az adott napon belül változatosan összeállítani az étrendedet... Ha csak tojást, vagy csak főtt krumplit eszel, az eléggé egyoldalú, és nem jut be megfeleő összetételű vitamin+ásványianyag, stb.. a szervezetedbe.Ezért érzed gyengének magadat. Fehérjanapon ehetsz húst+salit, vagy satot+húst+salit, vagy ha a tojást szereted, azt is feldobhatod ha eszel mellé valamit (pl. sajtot..).Este igyál meg pl. egy pohár tejet. Keményítőnapon is süthestz/főzhetsz/piríthastz/párolhatsz a pl.krumpli mellé zöldségeket, ehetsz zölsdéges rizst, étkezési keményítővel sűrített főzeléket,stb..

A reggeliről nem írtál, de az is fontos: a gyümölccsel gyümölcscukor jut a szervezetedbe, ami könnyen lebomlik, de ad kellő energiát a naphoz. Nem beszélve a vitamintartalomról!

A gyomrunkat is "be lehet csapni", ha egyhangúan és szegényesen állítod össze az étrendet, nem csoda, hogy az agyad akaratlanul is arra koncentrál, hogy éhes vagy...

Szóval én ennyit tudok javasolni, remélem beválik :)!

2007. nov. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

Azért érzed magad gyengének, mert ez a diéta nem biztosít stabil vércukorszintet a szervezetednek, (a szénhidrát nélküli napokra gondolok)

Ezért téves ez a diéta is, ugyanúgy mint a többi haszontalan ál-tudományos marhaság. Persze a lusták mindíg vevők lesznek rá, hogy kemény mozgás nélkül lefogyjanak, de ez sajnos nem megy. Viszont ilyen drasztikus diéta mellett nem is lehet elég intenzíven "tornázni", tehát zsírégetés nem történik.

(Zsirégető edzés: min 30-45 perc a max. pulzusszám 70-80 %-os tartományban)

2007. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van az előttem szólónak. Egyél amennyit csak akarsz, de mozogj sokat. A különböző diéták a gyenge embereknek vannak kitalálva.

Egyszerű a képlet: több energiát próbálj elégetni, mint amennyit beviszel. A különbözet eredményezi a fogyást. 10dkg zsírfelesleg úgy 800-1000 kalória. Tehát ha naponta beviszel 2500 kalóriát, de lemozogsz 3500-at, akkor kb. 10dgk-ot fogsz fogyni. (3500 kalória elégetéséhez azért kell ám mozogni rendesen! Naponta 10 perc lassú kocogás édeskevés.) Persze ez csak hozzávetőleges érték. Rengeteg kalóriatáblázat van, amelyik segít számolgatni. Viszont felszedni jóval könnyebb. Ha kicsit elcsábít a kaja ("kicsi süti nem lesz gond"), akkor nemhogy fogyni nem fogsz, hanem még többet felszedsz.

Hajrá! Semmi máson nem múlik, mint akaraterőn. Ha az nincs, akkor hiába is próbálkozol. (Viszont tudd, hogy nem verseny. Ráérsz. Életmódváltás kell, nem "lefogyok tavasszal 10-15 kilócskát mert jön a nyár" felfogás. Az csak árt. Pláne, ha télen újra felszeded.)

2007. nov. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
29%

Szia!

Szerintem nem értelmetlen a diéta. Fontos, hogy ne 2-szer egyél napközben, hanem többször kevesebbet. Én az ebédet általában 2felé osztom, így többször eszek kevesebbet.

A mennyiségek meg: pl. ha virslit ettem, akkor 2-2-t ettem napközben, és vacsorára mást, pedig elvileg max. 3 virsli egy adag.

Szerintem a leírt húsadag (kb. 20 dkg) attól függ, hogy mit készítessz. Arra is figyelj, hogy amit eszel, az szép színes legyen. Húsnapon általában húst eszem salátával, amiben van 4-5fajta zöldség, sajt, ami soknak tűnik, de nem tud az ember megenni annyit, mint amire gondolna.


Néha én is erőtlen vagyok, főleg gyümölcsnapon, de azért nem kell feladni, és egyél nyugodtan napnak megfelelőt, sokfélét, főleg az elején, és ha szükséged van rá, egyél kenyérfélét is, hisz előbb-utóbb hozzászoksz ehhez a táplálkozáshoz.

Kitartást!!!

2007. nov. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Az egész dolog attól függ, hogy milyen életvitelt folytattál a fogyi előtt.

Ha viszonylag sokat ettél, tehát nagy adagokat, és sokszor, akkor eggyértelmű, hogy éhes leszel. Az első pár nap, sőt az első hét arra szolgál, hogy a gyomrod összeszűküljön, és ne tudj annyit enni mint előtte.De ne vonj meg magadtól minden jót!Akkor hamar beleunsz és nem élvezed.Bármilyen hihetetlen egy jól megválasztott fogyókúrát lehet élvezni is.Pl. protein napon csinálj meg egy csirkemellet, jól megfűszerezve.Nagyon finom.Vagy ha vega vagy válassz több fajta sajtot,pl.: trappistát, meg egy kis füstöltet is.Egy kis tojással.

A mozgásról szintén ugyanez a véleményem.Azt is lehet élvezni, ha nem rontod el már az elején.Nem attól fogsz fogyni, hogy nem eszel és ész nélkül elkezdessz ugrálni. A kitartás hozza meg a fogyókúra gyümölcsét.Válassz olyan mozgást,(hogyha egy kicsit lustibb vagy a kelleténél, mint én is:-) ), amibe nem szakadsz meg már az első napon.Csak szép fokozatosan! Lehetőleg ne vegyél egyből egy órás tornakazit.Vagy ha veszel is akkor nézz ki belőle egy- két mozdulatot, és abból csinálj 10-20at először.Aztán ha már érzed, hogy meg se kottyan, akkor növelj rajta.

Hidd el a gyengeség, és a levertség elmúlik, ha elég kitartó vagy.


Sok sikert.


Ja! És ne várdd, hogy egyből 15kg-ot fogysz.Ez egy megközelítő adat.Én is csak 7kg-ot fogytam, de már ez is nagy szám.Csodálatos érzés,amikor belenézel a tükörbe!Ha szeretnél még fogyni, folytathatod tovább, hiszen mindenféle tápanyagot felveszel,csak nem egyszerre.De arra készülj fel, hogy mostmár nehezebben fog lemenni, mert először víz távozik, utánna kezd el csökkenni a zsír a szövetek közül.És ezért fontos a mozgás, hogy az izom megmaradjon!

2007. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!