Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Ti nektek hogyan sikerült...

KisCOCA kérdése:

Ti nektek hogyan sikerült lefogynotok, és mit ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sikertörténetekre lennék kiváncsi, hogy titeket mi motivált, és hogy sikerült lefogynotok. Segítséget szeretnék kérni, hogy nekem mit ajánlanátok.

17/lány, 177 cm és 66,8 kg.



2018. aug. 9. 10:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
86%

Szia, nekem a kalóriaszámlálás, és életmódváltás. 3hónap alatt ment le 10kg, most már sportolni is elkezdtem. Még hátra van kb 30kg. Nem adom fel.

A dolog ott kezdődött, hogy a nyaralási képeken magam helyett egy zsíros vizilovat láttam, míg a párom egy jóképű, jó izomzatú férfi. Meg az egészségem sem a legjobb, számos női betegségem van, ennek köszönhetően. Így van motiváció bőven, és főképp akarat.

2018. aug. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
63%

Kezdjük ott, hogy letettem a cigit, és akkor azzal biztattak, hogy de jó, egészséges leszel.... és +25 kiló. :)

Úgyhogy én már úgy mentem neki, hogy próbáltam odafigyelni, így "csak" 8 kiló plusz lett a vége. Sajnos nem nagyon magyarázzák el senkinek a táplálkozás tudományát, esetleg iskolában ledarálják egy biológia órán, hogy szénhidrát-zsír-fehérje, és ennyi. Én is így mentem neki, tudatlanul az egésznek. Hiába váltottam tk szendvicsre reggel, rászoktam a zöldségre-gyümölcsre, semmi nem változott.

Aztán decembertől el kezdtem számolni a kalóriákat, és egyik ámulatból estem a másikba, hogy amiről nem is gondolná az ember, milyen sok plusz (és felesleges) kalóriát jelent, és hogy egy nyamvad csokoládéért milyen sokat kellene tornázni. Végül is egész belejöttem a kalória számolásba, és (egyáltalán nem drasztikusan!) csökkentett kalóriakerettel 4 hónap alatt (tavaly decembertől márciusig) leadtam a 8 kg feleslegem.

De még nem vagyok elégedett, mert a fogyás csak enyhébb mozgással rásegítve történt, pl. hosszabb sétákkal. Ennek az lett az eredménye, hogy bár vékony vagyok, de mégis kissé szétfolyós. Most már látom a sport fontosságát is, úgyhogy pár hete el kezdtem kocogni, először csak 2 km-t, most tartok 4-nél, és biciklizni is. Tegnap pl. 15 km-t bicikliztem. Most már kezdek tetszeni magamnak, mert már ennyi sporttól is meglátszik a formásodás. :)

2018. aug. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%
Az motivált, hogy nem akartam túlsúlyos lenni. Kalóriakorlátozás volt a módszer, neked is ezt ajánlom.
2018. aug. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
87%
A motiváció egy fénykép volt, ahol nagyon kövérnek néztem ki plusz az, hogy a normál ruha üzletben levő legnagyobb méret kezdett kicsinek bizonyulni.... Elhagytam a kenyeret, tésztát és a rizst, illetve naponta mozgok valamit, ez vagy úszás, vagy otthoni cardio vagy simán gyaloglás. Jelenleg 10kg mínusznál tartok. Még egy 5 kilót szeretnék leadni.
2018. aug. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat/történeteket. Örülök, hogy nektek sikerült és van kitartásotok! :)
2018. aug. 9. 10:59
 6/26 anonim ***** válasza:
49%

Mondok neked egyszerű tippeket, amivel életed végéig tarthatod könnyen a súlyod:

1, Sportolj heti 3-4-szer. Mindegy mit, lehet tánc is, túra is, csak izzadj le, fáradj jól el.


2, Ne igyál cukros dolgokat. Ne egyél cukros dolgokat, csak alkalomszerűen. Pl fagyi nem naponta, hanem nyaranta 3-4, süti karácsonykor stb.


3, Főétel: a tányért oszd fejben 3 részre. Egy rész hús, egy rész hagyományo sköret és egy harmad rész tiszta zöldség, lehetőleg nyersen.


4, Ne nasizz.


5, Mindig reggelizz, ha pár falatot, akkor annyit.


6, Igyál két liter vizet naponta.


7, Aludj 7 órát legalább.


8. Ne aggódj, ha becsúszik ez-az. Ne edd magad degeszre belőle, és a következő egy héten figyelj kicsit jobban oda.


Ennyi a titok, menni fog.

Egészséges is leszel, energikus, teherbíró és karcsú is.


Kezdetben érdemes kistányérra szedni az ételt és úgy enni. Kevesebb fér rá, de az agyad azt hiszi, sokat ettél, mert megeszel egy "egész tányérnyi" ételt ;)


Mi motivál? Az élet. Az egészség :) És olvasd el a Francia nők nem híznak című könyvet!


(És egyél úgy, mint az az ember, aki lenni szeretnél!)

2018. aug. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
18%

6-os vagyok:

Kihagytam, hogy ha tészta, akkor durum kizárólag, és tejtermék nélkül, pl. paradicsommal, hallal.


És heti egyszer hal, zöldséggel.


Edzés után pedig mindig (!!!!!) enni, egy kis húst/halat zöldségekkel. Mindig.


Így fogyott pl. a párom 50 kilót és tartja, több, mint 10 éve, én meg 11-et, és azóta sem jöttek vissza. Jókat eszünk.

2018. aug. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ami még fontos, az a víz ivás, elengedhetetlen egy fogyókúra alatt a sok folyadék (ne cukros vackok).

Egy idő után fel fogod ismerni, hogy sokszor, mikor nassolhatnékod van, nem is éhes hanem szomjas vagy. De ezt észreveszed ha rendszerezve van az étkezésed, és kitapasztalod, hogy a jó étkezés és kalória mellett nem lehetsz pluszban éhes. Akkor rossz az étkezés. Akkor nassolunk feleslegesen.

2018. aug. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
75%

Azért az agyad (jobb esetben) nem olyan hülye hogy a kistányérnyi kaját egésznek hiszi. Ezt a kistányért azért javasolnák mert így kevesebbet szedsz a kajábók, nem eszel túl.


Egyszerűen állíts be egy kalória keretet pl kaloriabazis elég hasznos és heti 2-3 alkalommal min fél órát sportolj (HIIT és a súlyzós edzések főleg jók, meg egy kevés kardió mellé).

2018. aug. 9. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
53%
A mindig reggelizz se feltétlen, az intermittent fasting lényege pont hogy van egy étkezési intervallum ami jellemzően tízorai környékén kezdődik. Ha nem kívánja a reggelit nem kell lenyomnia a torkán.
2018. aug. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!