Kezdőoldal » Fogyókúrák » 90 napos diéta » Miért van az, hogy gyümölcsnap...

Miért van az, hogy gyümölcsnap után lemegy 1-1,5kg is, de mire a szénhidrátnap után vagyok, visszamegy?

Figyelt kérdés
A 26.napnál tartok és 5-7kg a súlyfeleslegem van.Mindent betartok a szénhidrátnapos ebédem egy tányér paradicsomszószos tészta a vacsorám pedig 1db pizzás csiga és 1db kakaókrémes ostyalap!Nincsenek köztes kajálások és ha délután éhes lennék akkor inkább iszok ásványvizet,hogy telítsen.Vagy én vagyok türelmetlen?Már sokszor amikor eszem azt a keveset is akkor is lelkiismeretfurdalásom van!
2008. nov. 7. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én rendszeresen sportolok és sok féle étrendet kipróbáltam már az elmúlt 10 év alatt. Voltam már 80 és 111 kiló is, mindez 2 éven belül.

Lehetne erről a diéta témáról napokat beszélni, és hidd el, tudnék is, itt viszont rövid választ van lehetőségem írni idő hiányában.

A lényeg, hogy szerintem nyugodtan el lehet felejteni ezeket a szénhidrát/fehérje/gyümölcs/stb. napokat. Személy szerint nem találkoztam még olyannal, akinek ez jól bevált volna.

Személyes tanácsom az, hogy legalább heti 3-4 alkalommal 45 perc AEROB (pulzus 110 és 120 között) mozgás, hogy felgyorsuljon az anyagcsere. Ez lehet séta/bicikli/úszás.

Ami az étkezést illeti:

Reggel: főleg fehérje és egy kis zsír/sznhidráttartalmú kaja. pl. csirkemellsonkás/tonhalas(vizes, nem olajos) szendvics kevés barna kenyérrel, vmi zöldég/gyümölcs.

Ebédre: szintén szénhidrát/zsírszegény étel. Pl. csirke/pulyka mellből, halból, marhahúsból készült kaja, zöldségek, kevés körettel.

Vacsorára: talán ez a legfojntosabb. 18óra után szigorúan semmi szénhidrát/zsír. pl. 0.2%-os túró/vizes tonhal/sovány hús/ hal. Plusz zöldségek, amennyi belefér.


Napközben, ami lényeg: sok-sok víz (ahogy írtad is), semmi BL55-ös lisztből származó péksütemény (fehér kenyér, kifli, kakaóscsiga, szal semmi) Valamint érdemes kerülni a cukrot tartalmazó innivalókat mindet.

Helytte: ásványvíz, édesítős készítmények, kevés kávé, meg sok tea is mehet natúron.


Remélem segítettem. Én nagyjából ezt fejlesztettem ki magamnak is, hosszú idő alatt és segített.

Lehetne erről írni mondom iszonyatosan, itt csak a lényeget próbáltam összefoglalni.

2008. nov. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kisbabás édesanya vagyok,tehát hol kerékpározok hol sétálok mindenap,van hogy mindkettő,tehát nekem adott a mozgás eleve.De én hiszek a 90naposban,mert nagyon sok ismerösőm ettől fogyott le 15-20kg-kat!!!!
2008. nov. 7. 12:03
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Aztán majd mind jól visszahizta. Ugyanaz fog történni utánn,a mit te is látsz a gyüminap után. Akkor ugyanis nem fogysz, csak viz távozik a testedből. Majd kajálsz egyet rendesen a következő napon és az szépen elraktározódik.

Hülyeség ez az egész. Étkezz egészségesen és mozogj. Ennyi a titok. Igy havonta 4-5 kiló is le fog menni. Sok sikert!

2008. nov. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

OFF leszek, de a kérdező irta, hogy sokat mozog. Meg kérdezem én, hogy mi akkor a helyes táplálkozás? A 90 naposban nincs meg minden szükséges tápanyag, amire a szervezetnek szükség van? Mert én úgy látom megvan.

Kérem irja le, hogy ön, hogyan étkezik annyira egészségesen, kedves utolsó hozzászóló.

A visszahizás a 90 napos után meg nem azért van, mert visszatérnek a régi étrendre? Mert én olvastam itt, aki irta, hogy ma is tartja a súlyát, mert változtatott régi étkezési szokásain.

2008. nov. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hat aki a paradicsomszoszos tesztatol, pizzas csigatol es a kakaokremes ostyalaptol letud fogyni, az szerintem nem mond igazat.

Te is lathatod hogy a gyumolcstol, zoldsegtol lehet fogyni, de a lisztes dolgoktol semmit sem! Ez a 90 napos dieta szerintem nem mindenkinek jo, valoszinu mas dieta utan kellene nezned!

2 embert ismerek akik tenyleg lefogytak 90 nap utan. De aztan naprol napra jottek vissza a kg! Talan kivoltak ehezve a 90 nap alatt? Ez a fogyokura nem mindenkinek jo!

A legjobb ha kiiktatod a hizlalo kajakat teljesen es mozogsz!

2008. nov. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mert a szénhidrát mint tudjuk mozgás hiányában zsírrá alakul.
2008. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a gyümölcsnap után többet eszel! (mert nagyon éhes vagy)

Próbálj kevesebbet enni! Nem azt mondom, hogy ne egyél! Csak, azt hogy,a mostani adagot, amit megeszel egy nap, abból vegyél vissza egy kicsit!

Én még azt is csinálom, hogy az ebédet 2 adagra osztom. Először 13-kor eszek, majd 15:30 kor és 16 után nem eszek semmit, csak iszok ( Tea)! És a tea is segít az emésztésben

Sok sikert és ne hallgass azokra, akik nem is tudják milyen! És 24 napja csinálom és 8 kg ment le!

2008. nov. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
valószínű, hogy akiknek visszajöttek a kilók azoknak az miatt mert a diéta utána összevissza zabáltak..attól, hogy "vége" van a diétának figyelni kell az étkezésre(és bocsánat, hogy nem a kérdésre válaszoltam..csak nem birom azokat szó nélkül hagyni akik valamit még ki sem probáltak és mégis ítélkeznek felette..még 1x bocsi)
2009. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!