Kezdőoldal » Fogyókúrák » Atkins diéta » A sok zsírfogyasztás növeli a...

A sok zsírfogyasztás növeli a testzsírszázalékot?

Figyelt kérdés
Akkor pl. az Atkins, Ketogén diétázók, meg aki sok zsírt fogyasztanak, nekik növekszik a testzsírszázalékuk?

2019. dec. 9. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
82%
Bizonyára tanították biológia órán, hogy az emberi szervezetben a táplálék elemi alkotórészeire bomlik és abból épül fel újra az emberi szervezetnek megfelelő kémiai vegyület. Szóval nem, az eszkimók között is alig van elhízott.
2019. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

nem feltétlenül, ez nem úgy működik, hogy ha zsírt eszel, akkor attól nő a testzsír

de nyilván ha többet eszik a kelleténél, akkor lehet tőle hízni (de nem azért mert zsír, ez mindenre vonatkozik)

2019. dec. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Nem növeli. A ketogén diéta, teljesen rossz, fehérjét bont, Atkinst nem ismerem. A bevitt anyagok 1/1-ben nem épülnek be, maga a zsír nem káros!
2019. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
22%
a sok zsírfogyasztás bizonyára. mármint a túl sok. vagyis ha ezzel már több kalóriát viszel be, mint amennyit felhasználsz. a ketogén, Atkins, LHCF stb stb, trendi diéták mind arra valók, hogy az emberek kalóriadeficitet tudjanak tartani, az energiaegyensúlyt a felhasználás javára billentsék. különböző módszerek ugyanazon cél elérésére, mindenki kiválogathatja, hogy neki melyik megfelelő erre.
2019. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem.

A bevitt tàpanyagaim közül a zsír a legtöbb, kb 60%. Fogyok folyamatosan. ( Ez a célom is egyébként)

Nekem akkor növekedett a testzsírszàzalékom, amikor szénhidràtból ettem a legtöbbet.

2019. dec. 10. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem nem növeli. Évek óta sok zsírt eszem és kevesebb szénhidrátot. Így fogytam le, most súlyt tartok.

Kb. 15 évvel ezelőtt Atkins diétával fogytam jópár kilót, mellette edzettem is. Nagyon hatásos volt, de a mostani étrendemet jobbnak tartom tápanyagok és egészség szempontjából. Arra jó volt, hogy megbizonyosodtam róla, hogy nekem a szénhidrát mennyisége az, amire oda kell figyelnem, ha nem akarok elhízni.

2019. dec. 10. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, ment a zöld!
2019. dec. 10. 10:43
 8/8 anonim ***** válasza:
8%

Pedig olyan könnyű ezt megérteni.


Ha kevesebb a bevitt, mint a felhasznált kalória, akkor nem hízol. Tehát ha a zsír hizlal, nem jelenthetjük ki, hogy minden esetben, mivel ez az állítás üti az egyes makronutriensek zsírrá való alakulásának mértékét.


Ha megnézzük egyes makronutriensek mennyire alakulnak át zsírrá, azt látjuk, hogy a zsír ami hizlal. A szénhidrát zsírrá alakulásához 30%-os energiaráfordítás kéne, míg a zsírból valóhoz 3%, és az előbbi esetben a 70%-ból se lesz zsír, mert a szervezet meg se kezdi általában ezt a folyamatot, mivel nem fog ennyi energiát pazarolni.


Ott van másik komponensként, hogy milyen formában viszed be a zsírt, mert más a felszívódása. Ha mogyoró által eszel sok zsírt, az kevésbé hizlal, mint ha állati zsírt, vagy feldolgozott növényi zsírt fogyasztasz.


A lényeg, hogy lefogyni sokféleképpen lehet, mert elég sok komponens van, és a sok agytröszt erre megfejti, hogy "én szénhidráttól hízok". Nem állíthatod ezt, amíg egyszer nem próbáltad meg, hogy 80%-ban ch-t eszel, 15%-ban fehérjét 5%-ban zsírt pld. és az-az 5% is a természetes növényi ételekkel bejövő zsír. Ha így is híznál, akkor elismerem, h nincs valami rendben veled. De valszeg etted mellette a zsírt is, azt csodálkozol, ha mindkettőt magasan tartod és sz*r formában viszed be, akkor miért hízol?


Le lehet fogyni mindenféle makró megosztással, csak van ahol nézni kell a kalóriát, van ahol kevésbé, van ahol egyáltalán nem, van ahol ételeket kell kizárni, van ami rosszat tesz az egészségnek van, ami nem.


A legjobb, ha lekorlátozod a zsírfogyasztást, mivel felesleges enni, a szénhidrát viszont kell, hogy energiát nyerj belőle, az-az első számú természetes energiaforrás. Ha a zsírt csak csak természetes növényi ételekkel viszed be, vagy minimalizálod az állati-feldolgozott bevitelt, a szénhidrátot pedig szintén természetes formában viszed be, minimalizálod a cukor, és az egyén édesítők bevitelét (eritrit kivétel, az elég jó, vagy szőlőcukor), mert azok is egészségtelenek és segítik a zsír raktározódásának folyamatát.


Tehát elsősorban a minőségre kéne figyelni, mert ami elsődlegesen fontos, az-az egészséged, és abból következik a jó testalkat. Ha az egészségre figyelsz és az alapján válogatsz, nem fogsz elhízni. Ha csak fogyni akarsz és felesleges korlátokat felállítani magadnak, akkor lehet bohóckodni az atkins-el és társaival.

2020. febr. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!