Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak a konditeremben,...

Mit csináljak a konditeremben, hogy fogyjak?

Figyelt kérdés
Ezer ezzel kapcsolatos cikket olvastam az elmúlt napokban, de csak mégjobban összezavart. Legalább 40 percet kardiózzal, de fontos utána egy óra súlyzós edzés, de ne edzek egyhuzamban két órát, de a kardió közben mégis hülyesèg, de ha izmot építek, nem fog látszani a zsír alatt.. akkor mégis mit kellene csinálni? :) 176cm vagyok, 72kiló és fogyni szeretnék néhány kilót. Valakinek valami tippje? Bár tudom, hogy elè megosztó a téma..
2020. márc. 2. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
Én a te helyedben elipszis trénereznék vagy 1 órát:D Ha nagyon unod, néha jöhet valami súlyzós edzés.
2020. márc. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

HA akarsz súlyzós edzést csinálni akkor előtte ne kardióz.

Ha nem akarsz akkor nyugodtan kezd azzal.

Nem kell legalább 40 percet kardiózni, a zsír lebontása kb 10 perc után elindul.

2020. márc. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
34%

Kisebb sulyokkal, magas ismetlesszammal sulyzos edzes, melle heti 2-3 kardio. En ezt csinaltam mikor fogyni akartam. 4 honap alatt -11kg.

22L

2020. márc. 2. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Rosszul közelíted meg a problémát. Ha fogyni akarsz, kevesebbet kell enni. Ha az étkezésed nincs rendben, akármennyit és akárhogyan edzhetsz, nem fogsz fogyni.
2020. márc. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi mindenkinek, neked is utolsó, bar szerintem jól közelítettem meg, arra kérdeztem rá, ami érdekel, az étkezésem tökéletesen rendben van :)
2020. márc. 2. 09:32
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha a kajád rendben van, mindegy, mit mozogsz, bármi jó, csak legyen rendszeres. Edzés nélkül is lehet fogyni, de szebb lesz a végeredmény edzéssel. Ha izmosodni is szeretnél, akkor csinálhatod úgy is, hogy egyik nap kardiózol, másik nap súlyzózol. És persze tarts pihenőnapot is.
2020. márc. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Zsírégetésre az éhgyomros kardió messze a legjobb, illetve ha erre nincs lehetőség akkor súlyzós edzés után kardiózz. Heti 2-3, esetleg 4 alkalonmal, de mindenképpen eddz súlyokkal és erősíts, hisz az izom egy aktív szövet, és minél több izom van rajtad, a tested annál több kalóriát éget el akár fekvéssel is, mint 0 izomtömeggel. Hajrá és csak türelemmel, a kitartás a legjobb módszer ;)
2020. márc. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Előző vagyok, igen kicsit eltértem a dolgoktól. Kondiba lehet lépcsőzőgépet, taposógépet, futópadot is használni, futópadon a sprint nagyon jól fejleszti az állóképességet, lépcsőző pedig szépen formál. Kombinálj minél többet, könnyen rájuk lehet unni
2020. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.kardio/aerob nelkul is le lehet fogyni, szalkasitani - inkabb ajanlott a szivecskednek :)

2.sulyzos edzes elott nem kardiozunk, az utana marad (de kihagyhato)

3. az, hogy meddig tart a sulyzos edzes, rajtad mulik. De ha tobb, mint 90 perc, akkor 1.rosszul csinalod, 2.tul sok gyakrolat van, volumen nagy 3. vagy direkt az erosodesre mesz

4."kardió közben mégis hülyesèg" - nem hulyeseg, de izomnoveles mellett nem idealis. Heti 1-2 alkalmas 40 perces futasba persze nem halsz bele, gondolom nem gyalogkakukk modon fut az atlag. Ez csak hosszabbtavon "nem jo". Csak a pulzust kell figyelni (ha tudsz kozben beszelni, es lihegsz kicsit, az nagyjabol aerob mozgas).


Helyedben en kezdenek egy kaloriadeficites etrenddel, hogy lemenjen a felesleges zsir nagy resze, mellette menjen a sulyzos edzes, kiegeszitve heti 2-3 aerob jellegu mozgassal (igaz, ez akar mindennap mehet), vagy HIITtel - bar en inkabb csak heti 1et nyomnek, tobbre nem vinnem fel, mert megterhelobb es degen...vagyis regeneralodni is kell. Egyebkent sokan nem csinaljak jol, arra is figyelni kell.

Kezdo vagy, deficitben is noni fog az izmod, aztan megint szamolgatnod kell (nem tudom mikor, te ismered a szervezeted), mert nem fogsz fogyni. Akkor majd erdemes emelni a feherjebevitelen is, hogy minimalozald az izomveszteseget. Szerintem max 2 ev, es belejossz.

2020. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

A kardió/aerob jellegű mozgások pont hogy jók a szívnek.

Regenerálódni persze hogy kell, de egy megerőltető súlyzós edzés után jóval több izomrostnak van szüksége regenerációra mint kardió után. Ezért is éget a szervezetünk több kalóriát edzés után, valamiből vissza kell építeni az izmokat, helyre kell állítani a működést.

2020. márc. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!