Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 150 cm-es magassághoz mik az...

150 cm-es magassághoz mik az ideális paraméterek?

Figyelt kérdés

150 cm 27 éves nő vagyok.

Sosem voltam igazán vékony.

Elég erős csontú vagyok, (Nem ez nem a kamu erős csontozat, 52 kilósan már masszívan kiállnak a csontjaim) így nem tudom mi lenne az ideális. Jó tudom vannak számlálók amivel magam is meg tudom nézni.

Most 55-56 kiló körül mozgok, de tök jó lenne megcélozni a normál testsúly közepét. Most azért megkapom párszor, hogy mi van pocak, pedig tök homogénen van ez a felesleg rajtam, nincs kiemelkedően vastag testrészem.

Az a bajom, hogy olyan minimál kalóriakerettel kellene léteznem, hogy egyáltalán fogyjak, hogy fejreállok tőle.

Tudom kicsit várni kell amíg a testem adaptálódik, de ha fogyok lehet tovább csökkenteni, akkor meg mi lesz?

Jöhet a sok sport :)


Na jó így a végére nem is tudom mi a kérdés, megválaszoltam magamnak, de érdekelnének azok tapasztalatai akik hasonlóan alacsonyak mint én ;)


Köszi!



#fogyás #nő #alacsony #kis kalóriakeret
2020. szept. 29. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem. Ha neked már 52 kilósan kiállnak a csontjaid, akkor miért nem jó így 55 kilósan???
2020. szept. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Mert olyan fura a határ a két fokozat között.


Ilyen súllyal most olyan plötty vagyok mint a huzat. Azzal a súllyal meg a csípőm kibökte a nadrágom oldalát.

Nyilván anno mikor 52 körül voltam több lehetett az izom, vagy nem tudom.

Viszont ez az 55 ehhez a magassághoz eléggé a túlsúly határa.


Mondom, igazán nem is tudom mit akartam a kérdéssel, csak kíváncsi lennék más ilyen magassággal szintén hasonlóan van-e.

Általában olyan nőket látok akik picik, vékonyak is.


Én meg Gimli női megfelelője vagyok, csak jóval kevesebb szőrrel :/

2020. szept. 29. 11:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha plötty vagy, akkor sportolj, feszesíts. Nem a kiló a lényeg, hanem, hogy hogyan nézel ki, hogyan érzed magad.

Szóval szerintem ne egy konkrét kilót célozzál meg.

2020. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ha szétfolyós vagy, akkor sportolni kéne, esetleg izmot építeni. Ha az utóbbi mellett döntesz, akkor az alapanyagcseréd is megnő, mivel az izom nyugalmi helyzetben is több energiát emészt, mint a zsír. Vagyis ha megizmosodsz, formálódsz, akkor nem kell minimumon élned, hogy fogyj, vagy legalább ne hízz el.

Ideális paramétereket meg senki nem fog tudni mondani neked. Én 156 centi vagyok, vagyis nálad magasabb egy kicsivel, és 49 kilóval még messze nem vagyok kórosan sovány, pedig 4 éve edzek is elég keményen, kifejezetten izmosnak számítok, mégsem vagyok full szálkás. Centikben megint x, maximum ideálokat lehetne írni, mint a 60 centi, vagy azalatti derék, de ha nem olyan az alkatod, akkor ha belegebedsz se lesz olyan.

Egyél normális mennyiséget, minőséget, igyál sok vizet, teát, mozogj, és nagyot nem tévedhetsz.

2020. szept. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 150 centis lány vagyok anno sokat futtam 65 kiló ( persze volt hasikán hájacska) de formás voltam nem diétáztam.


Pajzsmirigyem miatt 2 éve híztam 80 kilóra ezt most levittem 70 kilóra.


Ha gondolod lehetünk fogyitársak, mert futni még sajnos nem tudok de szeretnék itthon mozogni meg valami kaja ötleteket. Elég nehéz ha mindenki körülötted falja a mekit meg a pizzát meg a stb :)

2020. szept. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elhízott biztosan nem vagy. A BMI index több szempontból is problémás. Ha erős a csontozatod és magasabb az izomzati arányod, akkor a BMI szerint simán lehetsz túlsúlyos akkor is ha a testzsírod közben nagyon alacsony. Ha megméreted a testzsír-százalékodat pontosabb képet kaphatsz.
2020. szept. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukám 149 centihez 42 kg volt.


Mivel a súlyt egy bizonyos szinten genetikán is múlik, ezért csupán csak azt tudom tanácsolni, hogy nagyon figyelj oda az étkezésre, hisz a fogyás 70%-ban az étkezésen múlik, és sportolj, izmosíts. Az internet tele van jobbnál jobb tornavideókkal.


Legyen erőd és kitartásod elérni a kitűzött célodat. :)

2020. okt. 22. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!