Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lehetséges NORMÁL súlyból...

Lehetséges NORMÁL súlyból koplalás nélkül tartósan fogyni?

Figyelt kérdés
176 cm vagyok, és 60-62 kg között ingázom,(17/L). 54-55 kilóra szeretnék véglegesen lemenni, ami tulajdonképpen a normál testtömegindex legalsó határa..Próbáltam már normálisan diétázni/napi 1200-1600 kalória, fehérje, zöldségek, gyümölcsök, néha teljes kiörlésű kenyér/, később –a hónapokig tartó eredménytelenség miatt-ezt lecsökkentettem 800-1000 kalóriára..aztán próbálkoztam léböjtökkel, koplalással, tehát jóformán mindennel, de sehogy sem sikerült tartósan leadni ezt a 4-5 kilót..Hozzátenném, h mindezek mellett rendszeresen sportolok, heti 4x 1 órát futok(+ napi 5 perc leg magic, 50 guggolás, de ez már részletkérdés). KÉrlek ne mondjátok, h az esetleges izmosodás miatt nem mutat kevesebbet a mérleg, mert..sajnos centiben is ugyanannyi vagyok, a futás sem segített ledolgozni a kritikus pontjaimról(comb, fenék). Tudom, hogy ideális a súlyom, ennek ellenére mindenképp szeretnék megszabadulni ettől a néhány kilótól, és szeretném tudni, hogy egyáltalán ez lehetséges-e, egészséges keretek között? Mert eddig sehogy sem sikerült, és igen, tisztában vagyok vele, hogy nem szabad koplalni, de kétségbeesésében az ember meggondolatlanná válhat..És ha nincs más megoldás, akkor marad ez..nem bírom így elviselni magamat:S Komolyan úgy érzem, h rajtam semmi sem segít…reménykedtem benne, ha a sport majd vékonyít a lábaimon, de semmi..valamivel tónusosabb, de egy cm-vel sem vékonyabb, pedig fél éve jelen van az életemben a futás, és előtte is –kisebb kihagyásokkal de-rendszeresen mozogtam.
2010. aug. 21. 10:32
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
ja, még anniyt, hogy 2 éve 78 kilóról fogytam le ennyire:D aztán jó ideig elégedett voltam ezzel a súllyal, de...most még ezta néhány kilót szeretném vhogy letornázni..
2010. aug. 21. 10:45
 2/23 anonim ***** válasza:
dobj egy képet magadról!
2010. aug. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
15%
attól függ mi a koplalás.. a mostani étel adagod felét edd meg csak ásványvizet igyál és heti 5x2 1 órát fuss ugy hogy 120 alatt legyen a pulzusod, mert ha ez fölött van csak izmosodsz.
2010. aug. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

képek...:


[link]


[link]


[link]

2010. aug. 21. 11:17
 5/23 anonim ***** válasza:
75%

Nem fogom végigolvasni a kérdésed, mert már sok ilyen van.

A válasz: abszolút lehetséges.

De ahhoz tisztában kell lenned a tested működésével. Tudnod kell, hogy mennyi a napi kalóriaszükségleted, amivel a közérzeted és az erőd megfelelő, viszont nem hízol. Ezt kiszámítani weboldalakon tudod, és 2-3 hét mérés szükséges ahhoz hogy pontosan betudd lőni a dolgot.

Ha ez megvan, utána az étrendedet úgy kell megtervezned, hogy heti 0,5 kg fogyást kalkulálj. Ezt kiszámítani úgy tudod, hogy 1 kg zsír elégetéséhez nagyjából 9000 kalóriás deficitre van szükség. Magyarul hetente 4500 kalóriás deficitet kell kialakítanod.

Ergo: a kalóriaszükségletednél KICSIT kevesebbet kell enned, olyan 300-320 kalóriával. Illetve sportolni napi 1 órát közepes intenzitással, ami szintén körülbelül 300 kalóriát éget el.

Így megkapod eredménynek, hogy heti 0,5 kg-t fogsz fogyni.

Ez a mérés tökéletesen működik, nálam és az ismerőseimnél 90%-os pontossággal.

Emellett arra figyelj még, hogy a szénhidrátbevitel testsúlykilogrammonként maximum 2g legyen.


A kaja minősége is fontos, tésztát, kenyeret, cukros üdítőket, cukros ételeket, cukros gyümölcsöket (szőlő például), édességeket, lisztes dolgokat EL KELL hagyni teljesen, vagyis minimális beleférhet, de tényleg csak minimális.

Amikre alapuljon az étrended: rizs, zabpehely, csirkemell, pulykamell, halak, tojásfehérje, brokkoli, zöldbab, egyéb zöldségek (kivéve sárgarépa és cukorborsó, ezeknek magas a cukortartalma, de díszítésnek mehet, csak ne kilószámra), lenolaj, olívaolaj.


Nekem sok időbe telt kitapasztalni a dolgokat, de most ha formába kell hoznom magam, 5-7 napos távolságon belül meg tudom határozni hogy mennyi zsírt mikorra tudok elégetni.

Sok sikert!

2010. aug. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Koplalni ne koplalj mert azzal többet ártasz mint használsz.Inkább sportolj fuss biciklizz mindegy csak mozogj ha minden áron fogyni akarsz.Amúgy szerintem nincs szükséged fogyni.Én 15 éves vagyok 65kg és 171cm..

A magasságod miatt nem nagyon látszik semmi.Szerintem ne fogy.Mert 55kg már elég vékony lenne neked.

2010. aug. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
így is tök vékony vagy, szerintem a fejeddel van a baj. én ugyanennyni kiló vagyok és csak 171 cm, mégsem vagyok kövér. nincs is rajtad háj, akkor mégis miből fogynál? ebből a súlyodból csak koplalással tudsz fogyni. szerintem 55kilósan undorítóan sovány lennél, mint egy anoerxiás.
2010. aug. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Szerintem tökéletes vagy. ÉS EZT HIDD EL! Tudod mennyit segít ha pozitívan gondolsz magadra??

Én 10 centivel vagyok alacsonyabb, és ugyanennyi kiló, és én is 17.

Februárban kezdtem a tornázást

Edzéstervem: heti 2x tornázok youtube-ba beírod hogy "van öt perced?" és kiad 3 vidit. Ezeket csinálom. Meg május óta hastáncolok (leszedtem egy dvd-t ami nagyon jó, jól megmozgatja minden porcikámat) Meg néha szoba biciklizek fél órát ha tv-t nézek.

Nem eszek másképp csak tudatosan h mi a jó mi a nem.. eszek ugyan úgy édességet, csak a mennyiségre kell odafigyelni mert képes vagyok felzabálni mindent ha unatkozok. És nem is igazán törődök az alakommal. Igaziból azért vágtam bele mert egészségesen akarok élni, és boldogsággal tölt el a gondolat h "megcsináltam" és tök jól alszok utána :))

Amúgy kiló különbség nincs sok.. 2 kilóval lettem kevesebb, de egybe formásabb is. És így jól érzem magam.

Szntem gondolj bele hogy mennyit elértél és csak a sikerre gondolj. Ha azt mondod magadnak hogy ugy se fog sikerülni akkor ténlyeg nem fog.

Amugy jó a változatosság, próbálj ki más edzést is.

És ne feledd h az egészség a legfontosabb!

Én mindig arra gondolok hogy szerencsés vagyok, mert vannak ennél rosszabb dolgok is.

2010. aug. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim válasza:
Szerintem nagyon csinos alakod van. Az sem szép ha valaki túl vékony. A testtömegindex legalsó határa az a "még éppen belefér" érték magyarul az sem túl jó. Nem is ismerlek, elfogultság nélkül mondom, hogy csinos vagy. Én vagyok 170 cm és 53-54 kiló.
2010. aug. 21. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim válasza:
Ez az index csak átlagnak van. Neked ELVILEG 72 kilósnak kéne lenned, az előttem szólónak is minimum 68 kilósnak kéne lennie de ez nem így működik.
2010. aug. 21. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!