Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás szempontjából tényleg...

Fogyás szempontjából tényleg nem olyan jók a saját testsúlyos edzések?

Figyelt kérdés

Fogyni szeretnék, persze formásan. Meg majd kerekebb és picit nagyobb popsit. Viszont azt hallottam nem elég az otthoni saját testsúlyos bohóckodás mert nem is éget annyi kalóriát és nem is építhetek így izmot se

Mit gondoltok erről?

Milyen mozgást kéne választanom akkor?

A HIIT ről nagyon jókat hallottam de egyelőre ahhoz nincs meg a megfelelő kondim. De az is olyan ami saját testsúlyos általában. Akkor mit kéne edzek ami ideális a céljaimhoz?

(Természetesen az étkezésre is figyelek mellette)


2021. ápr. 19. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha fogyni szeretnél diétázni kell. Bármilyen sport hasznos, amit szívesen végzel.
2021. ápr. 19. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

A súlyzós vagy saját testsúlyos edzéseknek nem az a lényege, hogy kalóriát égessenek, viszonylag keveset égetnek.

De csináld meg ezt, és utána mondd, hogy bohóckodás:


https://www.youtube.com/watch?v=SaohpJ1o_Lg&ab_channel=ATHLE..


Ha még sosem csináltál ilyesmit (és úgy hangzik nem), akkor saját testsúlyos gyakorlatokkal is fogsz valamennyi izmot építeni, és főleg erősödni. Ha figyelsz a kajára (kalóriadeficitre), akkor fogyni fogsz, a többi csak jótékony ráadás.

2021. ápr. 19. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

Kezdőként bármitől fejlődsz. De a saját testsúlyos edzések egy idő után nem okoznak kihívást, akkor jöhet a súlyokkal való edzés. Igazán kerek feneket súlyok nélkül szerintem nehéz elérni.

A HIIT-nek nem az izomépítés az elsődleges célja, fogyáshoz nagyon jó, mert sok kalóriát égetsz el vele (és viszonylag rövid idő alatt).

Nyugodtan kombinálhatod is a kettőt (egy nap hiit/kardió, egy nap saját testsúlyos erősítés, stb). Úgyis érezni fogod, hogy egyre könnyebb és válthatsz nehezebb mozgásformára.

2021. ápr. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2: nem én nevezem bohóckodásnak, hanem azok akik mondták hogy az nem elég ha itthon csinálgatok gyakorlatokat.. felesleges a kioktatás.

Én eddig otthon edzettem és fogytam is. Szerintem feszesebb is vagyok. Viszont ha van valami ami hatékonyabb zsírégetés szempontjából vagy a popsihoz akkor váltanék arra. Erről kérdeztem

2021. ápr. 19. 20:12
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Nem kioktatásnak szántam, csak felhívtam a figyelmedet, de nem tudhattam, hogy ki nevezi bohóckodásnak. Viszont arra is felhívnám a figyelmedet, hogy zsírégető gyakorlatok nem léteznek, a feszesedés pedig a fogyás és az izomnövelés kombinációja. Tehát sikerült valamennyi izmot összehozni eddig is. De amint már előttem említették, ez egy idő után nem lesz elég, és a komolyabb popsihoz komolyabb súlyokra is szükség lesz.
2021. ápr. 19. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az pl nem elég, ha itthon hosszabb popsi edzést csinálok vagy több ismetlést a gyakorlatokból? Hisz végülis a végén már az is megterhelő ha addig kevesebbet csináltam. Mindenkép plusz súly kell hozzá?
2021. ápr. 19. 20:34
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Megterhelőnek megterhelő, mert elfárad az izom a sok ismétléstől. Ezért lehet azt gondolni, hogy nő is tőle. De ez tényleg csak bizonyos ideig működik. Akinek baromi erős, nagy súlyokkal felépített farizma van pl., az is kifáradna a te saját testsúlyos gyakorlataidtól egy idő után, de az izmai nem nőnének tőle.

Elég sokáig tudod azért húzni ezt, ha variálod a gyakorlatokat, ahogy mondtad több ismétlést csinálsz, de az izmot az serkenti növekedésre, ha "megoldhatatlan" feladatok elé állítjuk. Ehhez pedig olyan ellenállás szükséges, amivel egyszerre 10-15 ismétlésnél többet nem nagyon bírsz elvégezni.

Sokan arra koncentrálnak, hogy megcsinálnak 100 felülést meg 100 fekvőtámaszt rövid időn belül, de ennek nincs sok értelme. Ha a hátukra raknak egy 10 kilós tárcsát és úgy fekvőtámaszoznak, annak annál inkább, csak abból nem tudnak 100-at megcsinálni, és az izom is észbekap, hogy olyan feladatba ütközött, amihez nőnie kell.

Szóval igen, egy idő után mindenképp plusz súly kell hozzá.

De ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy súly nélkül nem érhetsz el olyasmit, ami neked már tetszeni fog, ezt majd meglátod. Csak ne vidd túlzásba, mert az izom nem akkor épül, amikor dolgoztatod, hanem akkor, amikor pihenteted, tehát megfelelő pihenésre is szükség van.

2021. ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Rendben nagyon köszi a részletes választ:)
2021. ápr. 19. 21:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit, hajrá. :)
2021. ápr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját testsúlyos edzés egy tág fogalom. Lehet izomépítésre használni hatékonyan. Mivel itt nem súlyokat pakolgatsz, ezért mindenhez vannak nehezítő gyakorlatok. Minimális eszközigénye az van.


[link]

[link]


Ezek izomépítéshez vannak, de tiszességgel csinálva valamennyit fogyaszt is. Squat, fekvő, húzódzkodás, plank - ezek dolgoztatják a szívedet rendesen. Fogyáshoz mindenképp érdemes kardio edzést bekitatni.


Kardio bármi, ami felviszi a pulzusod. Futás, intenzív úszás, paprikajancsi,négyütemű, kardio gépek, de van kettlebell edzés is fogyáshoz. A futással sok gond van, de az a legegyszerűbb. Ha futsz rendszeresen, és csinálsz sprintedzéseket, az tökéletesen megfelel. Túlsúlyosoknak a bringázás is kardio egy bizonyos szinten, de az elején a séta is segíthet.


Nincsenek nagy különbségek kezdő szinten kardioban, bármi jó. A lényeg, hogy hajlandó legyél csinálni. És igen, kombinálhatod akár izomépítéssel is, még kalóriadeficit mellett is. A HIIT valahol a kettőt ötvözi. Szóval ha túl megterhelőnek találod a sok hajlomgást és ugrálást, kezdj el futni, és mellette heti 2-3x1 órán át csináld a statikusabb saját súlyos gyakorlatokat.


Amire azt szokták mondani, hogy nem sokat ér, az a csinálj meg napi 100felülést/gugolást/fekvőt. De ez is csak gyakorlati okok miatt kerülendő, nem azért, mert ne lenne hatásuk.

Az sem igaz, hogy egy idő után túl könnyűvé válik. Mindig lehet találni egy nehezebb gyakorlatot. Én is csak nemrég kezdtem, de ahogy én látom, a különbségek a saját testsúlyos és a súlyzós-gépes edzés között filozófiai mélységűek, azaz erősen szubjektív, hogy melyik mennyire jó.

2021. ápr. 19. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!