Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Megfelelő-e ez az étrend?...

Megfelelő-e ez az étrend? Tanácsokra, tippekre van szükségem.

Figyelt kérdés

Egy hete átálltam az egészségesebb étkezésre. Nem mondom, hogy tökéletes, mivel tapasztalatlan vagyok e téren, de mindenképp jobb annál, amit és amennyit eddig ettem. Régebben naponta kétszer, háromszor ettem, ebből egyik késő esti étkezés volt és nem két kanálnyi mennyiségről van szó. Mindig jól belaktam. Plusz ugye még a nasik. Nos, most úgy csinálom, hogy a nasikat teljesen elhagytam. Egy napi étkezésem így néz ki:

Reggeli: gabonapehely (müzli), vagy jó reggelt keksz, tejjel vagy joghurttal (itt nem tudom, hogy a tej vagy a joghurt a jobb választás)

Tízórai: valamilyen zöldség nyersen / saláta / müzliszelet

Ebéd: főtt étel, de a szokásos adag fele

Uzsonna: valamilyen zöldség nyersen / saláta / müzliszelet

Vacsora: ezzel még kicsit hadilábon állok, nem igen tudom, ide mit kellene beiktatni, valamikor egy kis adagot eszek az ebédből, van amikor zöldséget

Érdekelne mennyire megfelelő ez, illetve melyik étkezéshez mit lehetne enni. Tényleg nem vagyok valami jártas, írjatok tanácsokat :).


2010. aug. 23. 11:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Jó úton haladsz, de több sobány hús, fehérje kéne, főleg a nap második felében. A szénhidrátot ( müzli, Jó reggelt! keksz ) délelőtt edd csak meg, délután és este fehérje és zöldség legyen.

Amúgy szerintem nem kén anny müzli meg keksz, de a te dolgod és ízésed. Cak mert a szénhidrát sokkal jobban hízal, mint a sovány hús.

2010. aug. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. inkább egyél helyette többször gyümölcsöt. Egyél halat , tonhalalátát ..stb.
2010. aug. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én azt csinálom, hogy eszek mindent, csak van egy patkányom, és az utolsó falatokat a kajámból mindig neki adom.


Tehát mikor eszem, nem tömöm magamba mindent, (ahogy azt gyerekkoromba belém nevelték, hogy meg kell enni az utolsó falatot is kislányom).


Hanem egyrészt már alapból kevesebb kaját veszek ki a tányérra, és mikor érzem, hogy na, már nem vagyok éhes, de még nem is laktam jól igazán, akkor eszembe jut a patkány, hogy ő meg éhes, és így lemondok a kajám végéről, aztán odaadom neki. És mindig nagyon örül :)


Jó nézni, ahogy kapkod a kaja után kétkézzel, meg megfogja és egyből tömi magába.

Amúgy a patkány már jó dagadt, én meg szépen fogyok :)

2010. aug. 23. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
köszi! ez csak egy vázlat, nem azt jelenti, hogy minden nap reggeli, tízórai, uzsonna müzliből áll. Csak a reggelim az, a tízórai és uzsi pedig változó, de eddig szinte mindig zöldség, saláta volt. A müzliszeletet arra az esetre soroltam fel, ha esetleg nincs más lehetőségem, pl. úton vagyok. A halat sajnos nem szeretem. Ebédre általában van hús, legtöbbször csirke, azt szoktam enni. De akkor ezekszerint vacsira is egyek a husiból egy kicsit?
2010. aug. 23. 12:06
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem igazán rajongom a patkányokért :D. Nálam azért nem válna be, hogy teljesen ugyanazt eszek, csak kicsit kevesebbet, mert mindig nehéz ételek vannak itthon, sok tésztás étel. Tehát nem hiszem, hogy rengeteget segítene a fogyásban. Így muszáj volt váltanom, mégha itthon másoknak nem is tetszik a különcködésem. Egyébként heti 3x futok, 1x zumbázok.
2010. aug. 23. 12:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Hát én azt mondom neked, hogy olyat ne egyél, hogy tészta és sajt keverék, mert az nagyon hízlal.


Meg ha kaják után nyomatsz egy kis zöldséget, az segít az emésztésen, kicsit gyorsítja az emésztést.

2010. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

ugyanígy a sültkrumpli+hús keverék is hízlal


Inkább egyél külön krumplit ketchuppel, aztán fél óra mulva edd meg a húst. Nem hülyeség.


Vagy a húsok mellé ehetsz rizst, az nem hízlal, vagy párolt zöldségeket, salátákat, de a salátátra se rakjál sajtot.


Ha sajtot ennél, azt edd meg külön.

2010. aug. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Sajtot egy hónapban ha egyszer eszem. Úgy írjátok, mintha a felsorolásomban lenne :). Jó, akkor még pár infó: majonézt egyáltalán nem eszek - helyette mindent joghurttal készítek, kenyeret vagy zsemlét ritkán - az elmúlt héten nem is ettem, ilyen, hogy sült krumpli, rántott dolgok, inkább a sütöben készítem el, sütőpapíron, vagy nagyon kevés vajon.
2010. aug. 23. 12:47
 9/15 anonim ***** válasza:

11.44 és 11.45 vagyok.

Igen, egyél fehér husit, pulykát, csirkét nyugodtan. Zöldséggel. Néha rizzssel is eheted, de jobb az emésztésnek, ha a rizset máskor eszed, pl. gombával vagy rizibiziként.


A lerakódott hájpárnácskákat a szénhidrát okozza, szóval ne nagyon egyél tésztát, kenyeret, péksütit, cukros dolgokat, sőt Jó reggelt!-et se, mert a reklám félrevezető , de sok benne a cukor és a kalória.


Néha ehetsz ilyeneket, de előbb fogyj pár kilót és utána is csak ritkábban.

Mondjuk én nem is nagyn szeretem a cukros-szénhidrátos kajákat, szóval kb. sose eszem, inkább a husit, de mindnki más . :))


Ha édeségre végysz, turmixolj össze gyümölcsöt és kis tejszínt, kédesítőszerrel vagy mézzel és csinálj belőle házi fagyit. VAgy csinálj gyümölcskrémleveseket.


Jót tesz a szétválasztás is ( étkezésenként szétválasztod a szénhidrátot, fehérjét. De ezt már írtam a rizsnél is, mert a rizs szénhidrát, a husi meg fehérje).


Igyál sokat - napi 1,5.- 3 liter - , vizet, jege teát mézzel vagy édesítővel, és naponta igyál tejet !


Ha nem zsíros szalonnákat meg húsokat eszel, sa husiból sokkal nehezebben lesz háj, mint a szénhidráttal tömött kajákból.

2010. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

megint 11.44 vagyok .

Az is félsiker, ha kisebb adgot eszel, naponta 5-6 -szor, mert a gyomrod sokkal könnyebben fel tudja az gész mennyiéget dolgozni.

Ha teletömöd magad, a fele megy a zsírraktárba.

ha meg koplalsz, az izmodból vesztesz, a zsírból alig-alig.

Koplalni majdnem olyan rosz, mint teleenni magad.


Mindig legyen egy kis kaja a gyomrodban.

2010. aug. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!