Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Van valamilyen hatásos étvágy...

Van valamilyen hatásos étvágy csökkentő praktika, vitamin, vagy valami? Vagy miket egyek, hogy tovább bírjam étel nélkül?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 11:03
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Igyál sok vizet, egyél olyat, ami laktató, és van benne tápanyag. Ne koplalni próbálj.
2021. júl. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Ha rendszeresen napi 5x eszel táplálót és egészségeset, akkor nem éhes vagy, hanem szomjas, vagy lelki étvágyad van, ami nem egyenlő a fizikai éhséggel.

Első körben meg kellene nézetned, nincs e gond a vércukroddal, pajzsmirigyeddel. Ha egészséges vagy, készíttess össze szakemberrel egy neked való étrendet. Dietetikusok, táplálkozási tanácsadók segíthetnek neked.

2021. júl. 29. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Ezekkel a táplálkozási tanácsadókkal stb. -vel vigyázz mert 99% kókler. Jobban jársz ha magadnak raksz össze egyet, te ismered a saját tested
2021. júl. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Elsősorban eleget kell enni, nem pedig irreális fogyási célokat kergetni. Utóbbinál nyilván éhezni fogsz.


Ha normális tempójú fogyást célzol meg, és van is miből fogynod, akkor pedig az étrend összetételét kell jól megválasztani. Van, akinek a lassú felszívódású szénhidrátok segítenek vagy a több rost fogyasztása. Van, akinek a sok kicsi étkezés, másnak a kevés nagyobb. Nekem az segít, ha a bevitt kalóriák 40%-a származik szénhidrátból, ugyanennyi zsírból és 20% a fehérje. Másnak meg más arány válik be. Ezen kívül nálam a mozgásnak nem étvágynövelő, hanem étvágycsökkentő hatása van, fogalmam sincs, miért, de ezt is ki tudom használni, ha az időjárás is alkalmas.

2021. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
65%

Napi 4-5 étkezés is megfelelő. Sőt, ez lenne az ideális, nem is a 3-szori!!


Étkezések között legyen 3 óra, amikor semmit sem eszel/nasizol. Max folyadék, abból is leginkább víz. Viszont ennél nagyobb szünetet sem kell tartani. Az adagokat csökkentsd, ne az étkezések számát!


A feldolgozott szénhidrátokat kerüld, vedd ki az étrendedből azonnal! Cukor,fehér liszt, és abból készült dolgok, stb (neten megtalálod)

Illetve nyilván: helyettesítsd őket lassan felszívódó szénhidrátokkal! Pl reggelire egy jó zabkása sovány joghurban.

2021. júl. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
(Ja, okozat: a feldolgozott szénhidrátokat nagyon gyorsan felveszi a szervezet, a véráramba kerülve felnyomja a vércukrot, ami éhségérzetet generál. Tehát no cukor, no feldolgozott szénhidrát!)
2021. júl. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%
Ku...a nagy hülyeség ez a sok étkezés 😂
2021. júl. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%

Egyébként ennek is van egyénfüggése. A teljes kiőrlésű liszteket nem szoktuk feldolgozott szénhidrátnak tekinteni, a finomlisztet meg igen. Nálam nincs különbség a kettő vércukorválasza között (vettem mérőt és kikísérleteztem). Más embernél lehet, hogy van. Persze a bevitt plusz rost hasznos lehet. Zabpelyhet használok, ahol tudom helyettesíteni, az sokkal jobban viselkedik.


Viszont nekem semmi bajom nem lesz 2-3 g kristálycukortól (digitális konyhamérlegen lehet ilyen pontosan mérni). Nem befolyásol semmit. Másnak meg igen. Szóval ez olyan dolog, amire ugyan vannak elvek, és a többségnek úgy működik, de nem mindenkinek. Ki kell tapasztalni.

2021. júl. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!