Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek, igazuk van? Vagy...

Szerintetek, igazuk van? Vagy esetleg más miatt mondják?

Figyelt kérdés

Többen is mondták, hogy jó voltam 91 kilóval is, minek tettem tönkre magam. Egy év kellett hozzá, de mára már 63 vagyok. Lehet igazuk van, mert lelkileg is megváltoztam. Könnyen ideges leszek, feszült vagyok, állandóan edzek, mérlegelem magam, alig eszek, ha meg olyat eszek, ami lisztes azonnal megyek edzeni. Kardió, tömérdek mennyiségű hasprés, lábemelés, súlyzókkal való tréning. Hozzászoktattam a szervezetemet a napi 1200 kcal hez. Tele vagyok energiával, alig alszok, jól bírom a napi edzéseket. Reggel már korán fekvőtámasszal ébredek, hasazással folytatom. Délután kardió, súlyzózás. 41 éves vagyok, de aki látott félpucéran azt mondták, olyan, mintha 20 éves testem lenne, ami nem normális ebben a korban. Magányos vagyok, depressziós és mióta edzek azóta csak ezen jár az eszem, az az lassan több, mint egy, éve. Lejöttem fb ről is, mert megutáltak, hiszen másról sem tudtam dumálni csak a fogyásról. Mikor valaki megkérdezte tőlem, mi a cél, akkor nem tudtam mit felelni, mert igazából nincs cél, nem látom a végét. Nőm sem lesz sose, mivel nem járok sehová, nem ismerkedem, lényegében csak ezen jár az eszem. Hát, szerintetek is jobb lett volna 91 kilósnak maradni? Vagy mi ez az egész? Képen eléggé látható a változás. És még valami, gyűlöletem magam 91 kilósan, most meg olyan semmilyen érzésem van :-\


[link]



2021. aug. 5. 17:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
76%
Ez is egyfajta testképzavar. Most nem jut eszembe mi a neve. De az állandó edzés, mérlegelés, depresszió szóval minden amit leírtál, ennek a tünete. Pszichológus kellene neked...
2021. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
72%
Ortorexia. Megtaláltam.
2021. aug. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
35%
Lehet csak féltékenyek rád.. ha te vagy a belinkelt képeken szerintem nagyon jól nézel ki 66 kilósan
2021. aug. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Nem tetted tönkre magad, teljesen normálisan nézel ki. De amúgy a másik két képen is jól néztél ki. Maximum próbálj kiegyensúlyozottabban hozzáállni a dologhoz, tényleg nem jó ha sokat stresszelsz ezen. Egy életmódváltás akkor jó, ha hosszú távon tartható, ha téged lelkileg lefaraszt, na az a része a gond. De kinézetre egyáltalán nem rossz az amit elértél, csak szokás lehúzni a másik embert a többiek szintjére.
2021. aug. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
63%

Szépen odab*sztál, gratula! Hogy tartod a testzsírszázalékodat? A kockákra gondolok. 1200 kalóriát eszel 1 nap????


Amúgy én is bejártam az utadat, pontosan úgy nagyjából ahogy leírtad. A rosszindulatú kérdések és a piszkálódások között legtöbbször irigység állt, mert nem voltak képesek megérteni, hogy a fogyás tényleg csak akaraterő kérdése (és nincs fogyi tabletta).


Jól nézel ki, de nem szabad, hogy az agyadra menjen. Nem szabad, hogy ez tegye ki a napi gondolataid 90%-át mert tényleg bele fogsz csavarodni. Most már csak a szinten tartással foglalkozz, figyelj oda a szabályaidra, de szerintem ne feszülj ezen továbbra is, mert megeszi az életedet (tapasztalat).


Csaló napokat engedj meg magadnak, 2 hetente 1-et. Ekkorra lehet időzíteni a nagy zabálásokat, ivászatokat. Semmi bajod nem lesz tőle. Menj el a haverokkal, menjél csajozni. Ezt kell csinálni.

2021. aug. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
54%

Mondjuk nekem a 91.kg-os képen jobban Bejön a tested😁

De kinek mi nyilván

2021. aug. 6. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Hány cm vagy? 66 kg nagyon kevés, hacsak nem 160 cm vagy, amit kétlek.

6-oshoz csatlakoznék, nekem az a test teljesen rendben volt.

2021. aug. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez a leírásod kissé ellentétes azokkal a kommentjeiddel, amikben állandóan leírod, hogy kétpofára zabálod a pizzát es a palacsintát.
2021. aug. 6. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%
Ez valóban lehet orthorexia, de anorexia is. Az étel korlátozása, hangulatzavarok, folyamatos edzés stb ezek mind evészavar tünetei. Keress egy pszichológust, te is látod, hogy ennek nincs vége, de nem kell ingerülten és depressziósan leélned az életedet. Kitartást!
2021. aug. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, azt még hozzátenném, hogy nem tudni hány cm magas vagy. Jó lenne tudni, hogy a normál bmi-hez viszonyítva te hová esel. Ja és főleg azért írok most ide, mert az lemaradt az előző kommentemből, hogy az 1200 kcal egy férfinak nagyon kevés, pláne olyannak aki ennyit eddz. A minőségi szénhidrát pedig kell, ne félj tőle, inkább a zsírokból vegyél vissza, abban semmi tapláló nincsen. Ajánlom a crononeter alkalmazást, ezzel ellenőrizni tudod a bevitt tápanyagokat, nehogy hiánybetegséged alakuljon ki, és talán segít visszavezetni a normál táplálkozáshoz. Szóval mégegyszer, szerintem a külsőd egyáltalán nem ment tönkre, sőt! Ebben a korban már rizikófaktor a magas testsízs százalék. Viszont a lelkiekre figyelj oda, alakíts ki egy kiegyensúlyozott életet. Ha nem megy, akkor fordulhatsz pszichológushoz. Aki meg ezért szakította meg veled a kapcsolatot, az nem volt túl jó barát szerintem...
2021. aug. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!