Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Napi hány gramm szénhidrát...

Napi hány gramm szénhidrát javasolt, megengedett fogyókúránál, heti -1 kg-os fogyásnál? Azt olvastam, heti 0,5-1 kg fogyás ideális, ehhez viszonyítanám a mennyiséget.

Figyelt kérdés

Emellett mennyi az a mennyiség, ami még belefér, tehát max, és mennyi a minimum, amit el kell fogyasztani?

A 160 grammos ch-diétát is néztem, azon gondolkodom, hogy annál kevesebb lenne ideális fogyásnál, mert az, gondolom, szinten tartáshoz is bőven elég. Bár néztem a Webbeteg és más oldalakon is, hogy 300 és még több gr-nyi szénhidrátot tanácsolnak, de én azt nagyon sokallom. Főleg hogy alma alkatú vagyok, és azt olvastam, hogy ez a kategória akkor tud sikeresen fogyni, ha visszavesz a szénhidrátból. De mégis mennyi az annyi, ami még egészségmegőrző, emellett pedig eredményes is?

Még annyit, hogy 30 év körüli, 73 kg vagyok, 60 a cél.

Tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat várnék szívesen, és nagyon köszönöm mindazoknak, akik megosztják velem.



#egészséges #megengedett #heti 1 kg fogyás #szénhidrátmennyiség
2021. aug. 14. 08:09
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Erre volt kutatás.


Ameddig a megfelelő fehérjebevitel és makrotápanyag és esszenciális zsírbevitel megvan a makrók arányában fennmaradó része mindegy a kalóriakereten belül, úgy osztod fel, ahogy neked könnyebb (jobb közérzet kevesebb "sóvárgás" alapján.)

2021. aug. 14. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 megosztanád azt a kutatást? Nem hallottam róla.
2021. aug. 14. 08:25
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

#2


[link]

2021. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

Én 165/61 nő vagyok jelenleg, most heti 4-5 intenzív kondizás és mellette 2-3 aerob edzésem van hetente, így 2500 kcal körül van a kalóriaigényem, 400-500 kcal deficitet tartok. Nekem a fehérjebevitel a legmagasabb (2,5-3g/kg/nap), a zsírra külön nem figyelek, de napi 30-50g-ra jön ki, a CH jelenleg 150-160g körül jön ki. De még mielőtt elkezdtem edzeni, illetve lightosabban csináltam, napi 60-70g CH-val is simán elvoltam és fogytam (ekkor a kalóriabevitelem is 1400 körül volt). Intenzív edzés mellett viszont muszáj emelni.

Szóval

1) alapvetően én a 160g CH-t nagyon soknak tartom, értelmetlennek tartom, hogy a 2-es típusú cukorbetegeknek is ezt javasolják. Mivel ezek az emberek zömmel elhízottak, keveset mozognak, lassú az anyagcseréjük. Én mozgás nélkül ennyi CH mellett bőven híztam, és még ilyen intenzív edzések mellett is ritkán igénylek ennyit (esetenként pihenőnapokon, toka-boka izomláz mellett igen).

2) Ezt majd neked kell kitapasztalni. Nem írtál a paramétereidről, de ha lassabb az anyagcseréd, én nem javaslom az elején a 160g CH-t. Én low carb diétával kezdtem, napi 50-70g kevés edzés mellett simán elég volt. Ha mellette edzel, érezni fogod, hogy nő az igényed, és akkor emelni kell, illetve kalkulátorokkal újraszámolni az igényeidet. Ajánlott amúgy erősítő alapó edzéseket is végezni, azok sokkal jobban pörgetik az anyagcserét, illetve formásabb is leszel. Egy idő után megfelelő mennyiségű edzés mellett annyira megemelheted a beviteled, hogy nem is nagyon fogod érezni, hogy diétázol :)

2021. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

A sok szénhidrát önmagában nem baj, a rossz minőségű szénhidrátokat fontos visszavágni. Hozzáadott cukor, finomliszt... de ezeket se kell 0-ra, csak ne legyen túl sok, ha mozogsz, még úgy is tudsz majd fogyni. A WHO ajánlása az, hogy az ún. szabad cukor (amibe a hozzáadott cukrok és a gyümölcslevek természetes cukortartalma is beleszámít) maximum a kalóriakeret 10%-át tegye ki. Ezt nem is fogyáshoz, hanem simán az egészséges étrend részeként ajánlják. De persze 0-ra is leviheted.


Ami az étrend összetételét illeti, ezek a hivatalosan ajánlott arányok:

[link]


Ha olyan szorgalmas vagy, hogy a kalóriát és a makrotápanyagokat is számolod, akkor persze belőhetsz arányokat. Nekem a 20% fehérje, 40% zsír, 40% szénhidrát vált be a legjobban, sok mozgás mellett. A hivatalos ajánlás 30% zsír és 50% szénhidrát lenne, és ebből jön ki amúgy a 160 gramm is, igazából az egy 1300 kcal-os étrend szénhidráttartalma akar lenni 50% szénhidráttal számolva (mert az 1300 kcal-lal a 2-es típusú cukorbeteg majd lefogy és akkor enyhül a betegsége, ez van mögötte, semmi varázslat).


Aztán persze lehet hogy fogsz még itt kapni millió kommentet, hogy pl. ne egyél tejterméket, mert attól hízik a kisboci meg ilyenek. Ezekre vagy nincs, vagy nagyon korlátozott mennyiségű/rossz minőségű kutatási eredmény van csak, szóval annyira nem megalapozottak tudományosan. De lehet velük kísérletezni, van, akinek beválik. Igazából sok divatdiéta csak azért működik, mert rendszert visz az emberek életébe, elhagyják a csipegetést és ettől jelentősen lecsökken a kalóriabevitelük.

2021. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon egyénfüggő, hogy kinek mennyi szénhidrátot tolerál a szervezete.

Számomra pl a sok helyen elterjedt 160g ch- s diéta egyáltalán nem vált be. Nagyon sok az a ch és egyáltalán semmit nem fogytam vele kevesebb kcal mellett sem. Ráadásul olyan étrendet kell tartani vele amit én nem szeretek. Engem Sokkal jobban laktat a több zsír + fehérje és jobban is szeretem az ilyen étrendet.

Nekem az optimális ch amivel jól is érzem magam, és fogyok is, az valahol 80-90g körül van/ nap. Nem erőlterek magamra többet mert feleslegesnek tartom. Ennél többel nem érzem jól magam, és egyszerűen nem fogytam, akkor sem ha amúgy egészségesnek mondott alapanyagokból vittem be, zöldségek mellett pl gabonafélékből amikben elég sok ch van. Így rizst, bulgurt, kölest meg ilyeneket szimplán nem eszem. Igaz,nem is szeretem.

Nekem bőven elég szénhidrátnak a rengeteg zöldség, kevés ch csökkentett tészta, meg egy kis lowcarb kenyér.

Én 2,5 éve váltottam életmódot, sokat fogytam, már csak havi kb 1 kg megy le. Még 8kg feleslegem van amit le szeretnék adni. Nem sietek sehova, szóval ezzel elégedett vagyok:)

Az a legjobb ha nem másokra hallgatsz, hanem magadnak tapasztalod ki, mert mindenkinek más az igénye, és a ch toleranciája.

2021. aug. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és lemaradt, heti 5x 2 órát edzek. 1 óra edzőterem+ 1 óra úszás. Viszont úgy döntöttem a konditermet inkább hagyom jövő honaptól, ha lejár a bérletem, és ahelyett is inkább úszni fogok, mert a termet nem szeretem, nem tetszik, úszni viszont imádok. 6. voltam.
2021. aug. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm nektek a hozzászólásokat, tanácsaitokat. Sokat segített.

Örülök, hogy jól éreztem én is , hogy sok lenne ez a 160 gr ch naponta... Kb 50-70 grammnyit szoktam naponta fogyasztani, és ezzel jól is érzem magam, mert minden étkezéshez eszem sok zöldséget, a fehérje és zsírbevitelre is figyelek, makrókra, kcal-ra, csak tartottam tőle, hogy ez a ch mennyiség talán kevés egészség szempontjából.

2021. aug. 15. 18:49
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha te jól érzed magad ennyivel akkor nem kevés!. A szénhidrát nem esszenciális tápanyag, kevéssel is megvan az ember, de ez tényleg eegyénfüggő, és a legfontosabb, hogy legyen meg az egészséges energiabevitel. Az a lényeg, hogy annyit egyél amivel TE jól érzed magad. Én pl próbáltam 40g körül is, de az már olyan szint volt amit kevésnek éreztem, így maradt egy lazább lowcarb életmód 80-90 g körül.:) És így a kenyérről, tésztáról se kellett lemondanom amit szeretek.:)
2021. aug. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A 160 grammos ch diéta az NEM FOGYÓKÚRA
2021. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!