Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan kell a súlyunkat...

Hogyan kell a súlyunkat megtartani? (+menstruációs problémák)

Figyelt kérdés
Van egy kisebb (nagyobb) problémám. Egy hónapja fogyókúrázok és fogytam is 5 kilót, aminek szörnyen örülök, de sajnos nem tudom maximálisan kiélvezni a fogyással járó örömet. A menstruációm 4 nappal hamarabb jött meg, barnás színe volt és csak egy napig tartott. Elkezdtem parázni, kutakodni a probléma iránt, és elég sok weboldalon olvastam, hogy bizony fogyókúra alatt kimaradhat a menstruáció (igaz, hogy nekem NEM kimaradt, de biztosan a fogyókúra miatt volt olyan amilyen, mert korábban semmi panaszom nem volt rá). Bár szerettem volna három hónapig fogyókúrázni, úgy döntöttem, hogy ez nekem nem éri meg, ezért még a szeptemberi fogyót végig csinálom és utána leállok. E hónapban még 2-3 kilótól szeretnék megszabadulni és készen is vagyunk. Még talán utána is lesz rajtam felesleg, de én tényleg befejeztem. Amúgy nem egy drasztikus fogyókúráról van szó, szimplán kevesebbet és egészségesebben eszek mint korábban és mindennap futok egy órát. Ha ezt végigcsinálom, akkor elképzelhető, hogy még a következő menzeszem is kimarad... viszont utána már vissza akarok térni a normál kerékvágásba, hogy az is megjöjjön, de ne is hízzak. Szóval.. ez hogy lehetséges? Az orvosok is több helyen írták, hogy amint befejeződik a fogyókúra, a vérzés újra normálisan fog megjönni. Nyilván nem biztos, hogy a szeptemberi vérzésem is kimarad, de ha meg is jön, akkor sem folytatom már októberben a fogyókúrát, szóval nem ettől teszem függő. A napi sportot megszeretném tartani, de kicsit most már lazábban akarom venni a dolgokat. Hogyan tarthatnám meg a súlyomat? + ha mondjuk a menstruáció eljövetele előtt egy héttel kicsit kibújnék a fogyókúra alól és többet ennék, akkor elképzelhető, hogy ez is hatással lesz a szervezetemre és esetleg megjön? - Nekem most ez a legfontosabb.
2010. szept. 2. 01:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha még szeretnél leadni pár kilót, mostmár csináld végig. Aztán meglátod hogyan alakul. Írok egy példát, van olyan sportoló, akik egy évig sem menstruál, mert kordában kell tartani a súlyát!
2010. szept. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el nőgyógyászhoz az a biztos, ha nem drasztikus fogyókúráról van szó (koplalás) és nem jelentős súlycsökkenésről (20-30-40 kg), akkor attól, hogy egészségesen élsz és sportolsz, meg lement 5 kg nem kéne, hogy kimaradjon a rendes menzesz.


25/N

2010. szept. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ne! 5 kiló az semmi, ettől nem marad(hat) ki a menzeszed. Még 8-10 kilótól sem. (Feltéve, hogy nem 50 kilóból fogytad a tizet.)

Egyszerűen most nem jött meg, ennyi. Nem lehetsz terhes?

Ha köv. hónapban sem jön meg, doki, mert NEM lehet ráfogni a fogyásra.

2010. szept. 2. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

*ha mondjuk a menstruáció eljövetele előtt egy héttel kicsit kibújnék a fogyókúra alól és többet ennék, akkor elképzelhető, hogy ez is hatással lesz a szervezetemre és esetleg megjön?


Nem. Menzesz akkor van, ha van peteérés, nem termékenyül meg, leválik a méhnyálkahártya. Előfordulhat (főleg PCO-nál gyakori), hogy bár peteérés nincs, a nyálkahártya elöregszik és leválik, ilyenkor nem 28 napos a ciklus, hanem 35 napnál hosszabb.

Ha fogyókúra miatt nem lenne peteérésed, hiába eszel 1 hétig, nem fog történni semmi.

DE még egyszer mondom, 5 kiló az semmi ebből a szempontból.

2010. szept. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nőgyógyászati problémád lehet. 5 kiló fogyást szinte meg sem érez a szervezeted. Én fogytam már többet is két hét alatt, semmiben nem befolyásolta a menzeszem.


Szóval azt tanácsolom, hogy ne várj még egy hónapot, hanem keresd fel a nőgyógyászod, mondd el neki, hogy mi a helyzet, vizsgáljon meg, és ha ki tudja zárni a nőgyógyászati problémát, akkor beszélhettek a fogyókúráról. De ezt ne kockáztasd, az is lehet, hogy valami olyasmit szedtél össze, amit később nem is nagyon lehet kikezelni..

2010. szept. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm a válaszokat. Hm.. akkor nem a fogyókúra miatt lehetett olyan a menzeszem amilyen. Nem maradt ki, de csak egy napig tartott és barnás színe volt. Emailben is megkérdeztem több nőgyógyászt, ők mondták, hogy még a következő ciklust várjam meg, ha az is ilyen, csak akkor menjek orvoshoz. Amúgy szűz vagyok, szóval terhesség kizárva...orvoshoz is félek menni, de ha a következő is ilyen lesz, akkor biztosan elfogok menni. Már most félek amúgy. :( A fogyókúrát pedig akkor nem hagyom abba! Köszönöm a válaszokat!

2010. szept. 2. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A nőgyógyásztól ne félj, igazán nem harapnak! :) Lehet, hogy a következő már megjön normálisan.
2010. szept. 2. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én is bízom benne!
2010. szept. 2. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Majd írd meg milet,de komolyan!! Mert aggódom miattad.
2010. szept. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mindenképpen megírom majd. Remélem nem komoly a baj. Bízom benne, hogy a következő már normálisan fog megjönni, ha nem, akkor nőgyógyász. :(
2010. szept. 4. 14:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!