Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az igaz Ha valaki csak fekszik...

Az igaz Ha valaki csak fekszik egész nap és nem csinál semmit akkor is eget kalóriát (2000)?

Figyelt kérdés

2022. jan. 14. 14:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Valamennyit igen, hiszen életben tart a szervezeted, és energiát szerez abból, ami van. Csakhogy az éheztetés és koplalás nem fogyókúra, hanem önsanyargatás, ami a test leépülésével jár a fogyásért cserébe. Ami nemcsak nem egészséges dolog, de nem is eredményes, mivel ha elkezdesz normálisan enni (és persze még többet a sóvárgás és kiéheztetés miatt), akkor a test rögtön mindent raktározni kezd zsírként, felkészülve a következő tápanyagmegvonás időszakára. Tehát miután jól megkínoztad magad, vissza is hízod mindet, ami lement.
2022. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Ráadásul duplán - ÉS még meg is edződsz fogyás ellen.

A létező legrosszabb megoldás.

Amúgy ez nem fogyókúrás kérdés?

2022. jan. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
17%

2-es, mi a legrosszabb megoldás? A fogyás javát a kaja adja és bátran írhatom, hogy tapasztalat. A mozgás csak rásegít, szóval de, igen, a kaja átalakítása a legjobb megoldás.


Kérdező, a fizika nem volt az erősséged, ha jól tippelek.

Energia nem keletkezik a semmiből. Ahhoz is energia kell, hogy áramoljon a véred, termelődjön a nyálad, mozogjon a beled, pislogj, de még a gondolatoknak is kell, stb.. A kocsival sem mész sehova, ha üres a tank. A motor beindításához is kell energia, amit az aksi ad. Az aksinak meg... ne folytassam.

Ágyban fekve is éhen lehet halni, mert elfogy mindenféle energia, ami működtet.

2022. jan. 14. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül annyit. Én 63 kg vagyok nő és 1450 körülre számolta nekem ezt dietetikus. 2000-hez valószínűleg férfi kell, de az teljesen igaz, hogy a napi kalória nagyobb része egyszerűen a létfenntartásba megy akkor is ha sportolsz.
2022. jan. 14. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz. A 2000 átlagos felnőtt férfira vonatkozik és nem arra ha nem csinál semmit hanem egy átlagos napjára. Nekem 155 centis 66 kilós nőként ha fekszem és nem csinálok semmit, 1290 kcal amit elhasználkk, ki lett mérve.

Ez nagyon függ az ember paramétereitől


Amúgy keress rá arra hogy BMR basal metabolic rate. Ez az amit keresel

2022. jan. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
95%
Ha csak fekszel, akkor is életben kell maradnod (működik az agyad, szíved, szerveid, stb), és ez energiát használ fel. Viszont valószínűleg nem 2000t. Nekem fekvéssel kb 1200, erre jön rá az álag aktivitás a napban (felkelek, elmegyek dolgozni, ott is járkálok, stb). Ha sportolsz is, az még plusz. Nekem így jön ki a 2000, vékony nőként, sporttal.
2022. jan. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vmennyit ja de nem 2ezret. Meg hiaba vagy 200 kg a zsirnak nem kell energia. Viszont ha szet vagy gyurva az mas. A nagy izomtomeg a semmivel is sokat eget
2022. jan. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló nagyjából egy 174cm magas és 55 kg-os férfi/fi mennyit égett el a fekvéssel egy nap
2022. jan. 27. 16:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem a négyes vagyok, de kb. 1500, ha mondjuk 20 éves, és kb. 1440 ha pl. 40 éves. Ha valami közötte-éves, akkor valami közötte-kalória nyilván, pontosan úgyse lehet megmondani és nem is lényeges.
2022. jan. 27. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
(mondjuk remélem nem fogyni akarsz, mert így is túl sovány vagy)
2022. jan. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!